reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Dla dziewczynki Antosia i Ala a dla chłopca Franio, ale to się jeszcze może zmienić 😁

Kurcze, a właśnie przed chwilką na grupie na fejsbuku jedna dziewczyna pisała ze jej koleżanka jest w końcówce 7 MIESIĄCA i dalej wymiotuje 🤨 nie życzę chyba nikomu 🙈
Przeżyłam to, najgorszemu wrogowi nie życzę ;-)
 
Hej, dobrze że temat opalania został poruszony bo też mnie to nurtowało, moja koleżanka jest w 17 TC i wczoraj normalnie się opalała a ja się kryłam po cieniach, dzisiaj mamy wszyscy iść na basen i nie wiem co zrobić, oni jeszcze nie wiedzą że ja też w ciąży.

Mnie się podoba Ala, Marianna a dla chłopca Staś albo Filip, jeszcze Jan albo Józef, zobaczymy, chyba pozostawię wybór córce, będzie się czuła doceniona.

Mi lekarka z basenem powiedziała że można ale ona by unikała ze względu na infekcje jakich można się nabawić na basenie, i znowu jestem w kropce 😟 bo uwielbiam pływać.
Mnie też od czasu do czasu męczą mdłości ale takie małe, i nie jestem pewna czy to ciąża czy żołądek się odzywa bo przed też miałam. Jedno wiem napewno, mam apetyt jak smok i nie mogę być głodna bo zaraz kręci mi się w głowie, wpadam w panikę o boli mnie cały brzuch.
Tak jak pisałam. Jesli chodzi o dziecko i słońce to ono jest chronione. Temp wewnatrz jest taka sama chyba ze ktoś wystawia się na smiertelne niebezpieczeństwo i przegrzanie gdzie napewno nie polecam kilkugodzinnego opalania ale z głową wszystko bedzie ok. Mysle ze trzeba spojrzec na to zdroworozsadkowo. Przeciez sie nie zamknoesz w domu teraz

Ja normalnie korzystalam z dnia slonecznego. Jeski bylo strasznie gorąco w poludnie to unikałam wtedy slonca. Jak czulam ze jest mi za cieplo szlam sie schlodzic i chowalam w cien. Czy opalalam tylko nóżki bo reszta sila rzeczy opali sie sama. Przed tymi promieniami ciezko sie schowac i opalenizna przyjdzie nawet siedzac pod parasolem. A najgorsze sa przy oknie. Skora teraz jest delikatna jesli chodzi o przebarwienia to napewno.
Jakby zdrowa ciaza byla tak delikatna to mamy w kolejnych ciążach jeszcze rok po roku nie bylyby w stanie tych ciąż donosić bo tylko one wiedzą ile to przy dzieciach Energii potrzeba. I wtedy raczej mniejsze szanse by sie cale dnie wylegiwac i odpoczywać.
A juz wtedy nie nosic tez ciężko.
Moje znajome to mniejsze dzieci nosily na brzuchach 🤣 przynajmniej tak to wyglądało.

Co do basenu i chlorowanej wody. Korzystalam ale z tamponem. Ja nigdy nie mialan żadnych infekcji.. Ani w ciążach ani tak ale z basenu publicznego korzystalam mimo wszystko rzadko . Nie uzywam też zadnych plynow ale ja w ogóle malo plynow do mycia uzywam i polecam nie męczyć tej sfery zbyt często bo daje to odwrotny skutek. Polecam skupic sie na diecie jesli chodzi o powracajace infekcje grzybicze.
Ja codziennie pije kefir z grzybkow kefirowych. Polecam.
Ale kiszona kapusta czy inne warzywa tez dobre 😆

A co do głodu. Tez to juz mam. Zawsze orzechy migdaly czy cos w torebce aucie czy szejk zeby moc przegryzc napić się 😆
Wstaje rano i normalnie pilam kawe, ćwiczyłam i dopiero śniadanie a teraz ciągnie ssie tak ze szok🤣 burczy na kilometr sle bie lubie ćwiczyć po śniadaniu wiec trwam przy starym schemacie
 
Hej 😊 tez pozwoliłam córce wybrać imię dla brata, dumna jest cały czas 😄
Teraz mi się do dziewczynki podoba Kinga albo Kornelia z imieniem dla chłopca mam problem 🙈 Może Szymon albo Patryk, ale to pewnie się jeszcze zmieni 😅
 
reklama
Jaka różnorodność imion 😁 mało które się powtarzały 😁 a znacie to powiedzenie, że stając przed wyborem imienia dla dziecka zdajesz sobie sprawę jak wielu osób nienawidzisz 😂😂😂 ja zawsze analizuje jakie dzieci ze żłobka kojarzę z danym imieniem i zastanawiam się czy dobrze mi się kojarzy 🙈 bo mam już kilka takich, które potwierdzają że są obciążone złymi zachowaniami itd 😋

U mnie kolejna bezsenna noc. Już czytałam w internecie, że podobno tak się zdarza w pierwszym trymestrze. Kładę się do łóżka i nie potrafię zasnąć 🙄 wiercę się z boku na bok, dzisiaj zasnęłam koło 3 🤷‍♀️
 
Do góry