reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Boli mnie mocno głowa dziś... Myślcie że mogę wziąć 2 tabl apapu od razu?
Weź może jedna a jak nie pomoże to dołóż drugą. Myślę że po jednej tabletce ból powinien przejść
Pracuje w przedszkolu, od 1 lipca mam miesiąc urlopu i wtedy po urlopie l4.
Oo, ja pracuje w żłobku ☺ ale na najstarszej grupie więc tam już takie prawie "przedszkolaki" 😋 wczoraj na wizycie lekarz sugerował już l4 bo to jednak wylęgarnia wirusów 🤷‍♀️ do lipca szybko zleci a później będziesz już legalnie wypoczywac ☺
Ja ost miesiączkę miałam 11 mają, z tym, że u mnie cykle 35dniowe mniej więcej. Beta z poniedziałku 489. Jutro powtarzam więc trzymajcie kciuki :)
Ja miałam 13 maja. I cykle miałam 29/31 dni ale cykl przed ciąża trwał 26 dni tylko, a w tym w którym zaczęłam już w 12dc byłam po owulacji 🙄 więc kompletnie nie wiem jak liczyć tą moją ciążę 😋
 
reklama
Dziewczyny a jak biorę duphaston to mam badać nadal progesteron czy to już nie ma sensu
Możesz skontrolować ale trochę bez sensu bo progesteron w ciągu dnia jest wyrzucany nierównomiernie . W sensie teraz masz 25 a za godzinę jakbyś zmierzyła mógł by byc dużo wyższy . Zreszta nie wiem nawet czy dupek we krwi jest wykrywany .
 
Dziewczyny pytanie o cukier. Ginekolog kiedyś zalecił mi badanie stężenia glukozy we krwi i tam po godzinie wyszedł mi za wysoki wynik, 200, reszta w normie. Byłam u diabetologa i dostałam skierowanie na masę badań ale nie zdążyłam ich zrobić bo pierwszy był test ciążowy 😀 odstawiłam cukier, napoje gazowane itd. i dzisiaj rano na czczo cukier 88, godzinę po śniadaniu 100, a godzinę po sytym obiedzie z ziemniakami 103 🤔 wcześniej nie żałowałam sobie słodkiego a już szczególnie energetyków i możliwe żeby to właśnie to wpłynęło mi tak wtedy na wynik glukozy?
 
Czyli w 28dc wyszła Ci tak wysoka beta? O kurczaki 🤩 na którą masz wizytę? Daj koniecznie znać co było widać na USG ☺



@Mahoniowa @wiola0904 przypomnijcie kiedy miałyście ostatnią miesiączkę? 😋
Też byłam zdziwiona tym wynikiem. Myślę, że owu mogła być miedzy 9-13dc. Cykle nieregularne miała bo 26-38 dni 😉
Wizyta na 17:20, więc juz niedługo! 🤞
 
Dziewczyny pytanie o cukier. Ginekolog kiedyś zalecił mi badanie stężenia glukozy we krwi i tam po godzinie wyszedł mi za wysoki wynik, 200, reszta w normie. Byłam u diabetologa i dostałam skierowanie na masę badań ale nie zdążyłam ich zrobić bo pierwszy był test ciążowy 😀 odstawiłam cukier, napoje gazowane itd. i dzisiaj rano na czczo cukier 88, godzinę po śniadaniu 100, a godzinę po sytym obiedzie z ziemniakami 103 🤔 wcześniej nie żałowałam sobie słodkiego a już szczególnie energetyków i możliwe żeby to właśnie to wpłynęło mi tak wtedy na wynik glukozy?
Cukier w formie slodyczy, i dosładzanych napoi chyba bardzo podbija glukozę na czczo. Ja też nie żałowałam sobie słodkości i na badaniu w sobotę glukoza na czczo 94. Od 92 jest cukrzyca ciazowa... 😔 ale mierze sobie teraz i dzisiaj na czczo miałam 80, po posiłkach póki co najwyżej miałam 114. Zobaczymy co dalej. Ale nie powiem - marzę o ciastku do kawy albo jakimś batoniku 🤤🥺
Chociaż w domu jest mi lżej. Bo w pracy to dziewczyny do kawki zawsze jakieś łakocie wyciągały a teraz jak nie mam nic w domu to jest lepiej. W piątek idziemy na 30stke kolegi, zaczyna się od obiadu więc jedzenia będzie pewnie mnóstwo i aż się boję jak się będę trzymać 😔
 
reklama
Do góry