reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dziewczyny, a dlaczego nie można zrobić usg genetycznego i pappy po terminie Np 14+2?
W czym to przeszkadza?
 
reklama
Dziewczyny, a dlaczego nie można zrobić usg genetycznego i pappy po terminie Np 14+2?
W czym to przeszkadza?



Badanie prenatalne w I trymestrze ciąży należy wykonać, kiedy płód ma od 45 mm do 84 mm, czyli między 11-tym tygodniem (+2dni) a 14-tym tygodniem (+1dzień). Trafienie w ten okres jest bardzo istotne, gdyż badanie w tym czasie ma najwyższą czułość i program statystyczny wyliczający tzw. ryzyko genetyczne mniejszych i większych wartości nie obliczy. U kobiet które mają regularne, 28-dniowe cykle, wiek ciążowy wyliczony z daty ostatniej miesiączki odpowiada rzeczywistemu czasowi trwania ciąży. Wtedy umawiając się na badanie, podanie daty ostatniej miesiączki będzie wystarczające. Natomiast u tych pań, których cykle są nieregularne, krótsze bądź dłuższe, istotne jest ustalenie z lekarzem prowadzącym dokładnej daty czasu trwania ciąży z badania USG.
 
Dziewczyny, a dlaczego nie można zrobić usg genetycznego i pappy po terminie Np 14+2?
W czym to przeszkadza?
Badanie prenatalne w I trymestrze ciąży należy wykonać, kiedy płód ma od 45 mm do 84 mm, czyli między 11-tym tygodniem (+2dni) a 14-tym tygodniem (+1dzień). Trafienie w ten okres jest bardzo istotne, gdyż badanie w tym czasie ma najwyższą czułość i program statystyczny wyliczający tzw. ryzyko genetyczne mniejszych i większych wartości nie obliczy. U kobiet które mają regularne, 28-dniowe cykle, wiek ciążowy wyliczony z daty ostatniej miesiączki odpowiada rzeczywistemu czasowi trwania ciąży. Wtedy umawiając się na badanie, podanie daty ostatniej miesiączki będzie wystarczające. Natomiast u tych pań, których cykle są nieregularne, krótsze bądź dłuższe, istotne jest ustalenie z lekarzem prowadzącym dokładnej daty czasu trwania ciąży z badania USG
 
Mam pytanie, do dziewczyn, które już mają dzieci: jeśli po pierwszym usg prenatalnym lekarz określił Wam już płeć to zawsze się ona potwierdziła potem, czy różnie to bywa? 🙂
Mi się potwierdziła 😊
A czy na prenatalnych trzeba mieć wszystkie wyniki badań, które trzeba zrobić w pierwszym trymestrze? Ja mam podzielone, teraz dostałam ostatnie. Chciałam zrobić po prenatalnych, ale teraz się zastanawiam czy nie muszę mieć je na prenatalne…
Ja nie miałam nic oprócz dowodu i skierowania 😂
Hej no to dziś znowu trzymajcie za mnie kciuki 🙈 żeby się udało i wszystko było ok
Będzie dobrze 😊
Dziewczyny, a dlaczego nie można zrobić usg genetycznego i pappy po terminie Np 14+2?
W czym to przeszkadza?
Teoretycznie możesz zrobić ale już przezierność karkowa nie jest dobrze widoczna a to jeden z czynników ryzyka chorób genetycznych
 
Hej no to dziś znowu trzymajcie za mnie kciuki 🙈 żeby się udało i wszystko było ok
Trzymam kciuki 😍 widzę, że jesteś z okolic Suchej, my z mężem i córką co roku odwiedzamy Zawoję 😍😍😍 Piękne okolice, po latach czujemy się tam jak u siebie. Swego czasu nawet myśleliśmy tam o kupnie działki. A mieszkamy prawie nad morzem 😁
 
Trzymam kciuki 😍 widzę, że jesteś z okolic Suchej, my z mężem i córką co roku odwiedzamy Zawoję 😍😍😍 Piękne okolice, po latach czujemy się tam jak u siebie. Swego czasu nawet myśleliśmy tam o kupnie działki. A mieszkamy prawie nad morzem 😁
Chyba tak jest często że jak czlowiek mieszka w górach to ciągnie go nad morze i na odwrót 😊 jakbym wygrała 6 w totka to bym kupiła działkę nad morzem a mieszkam na 2 końcu Polski 😊 chyba człowiekowi się nie dogodzi 😂
 
reklama
Do góry