reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dzień dobry dziewczynki 😊 słuchajcie, mam do Was pytanie odnośnie badań prenatalnych. Robicie tę poszerzona diagnostyke? Kurcze ja w ciąży z synem miałam tylko to usg, które jest zasszs wykonywane w tym okresie i nic dodatkowego. Teraz lekarze namawiają. Co myślicie o tych testach Pappa itd itp? Za bardzo się na tym nie znam, muszę poczytać.
Ja miałam pappa, bo był taki program, że były za darmo w moim województwie.
Teraz też mnie pewnie zmusza z racji wieku. Normalnie bym nie robiła.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry dziewczynki 😊 słuchajcie, mam do Was pytanie odnośnie badań prenatalnych. Robicie tę poszerzona diagnostyke? Kurcze ja w ciąży z synem miałam tylko to usg, które jest zasszs wykonywane w tym okresie i nic dodatkowego. Teraz lekarze namawiają. Co myślicie o tych testach Pappa itd itp? Za bardzo się na tym nie znam, muszę poczytać.
Moja gin na pierwszej wizycie zawsze powtarza, że jeśli chce się u niej prowadzić ciążę to trzeba zrobić usg + pappa. Ja będę robić ponieważ jestem po 35rż. Ale robiłabym bez względu na wiek. Pappa to nie tylko trisomie, to także informacja o łożysku, o możliwości zahamowania wzrostu płodu czy ryzyku preeklampsji. W ciąży z synkiem miałam właśnie ryzyko rzucawki i zahamowania wzrostu plodu dlatego od razu po odebraniu wyników dostałam zalecenia brania acardu i częstszej kontroli białka w moczu. Na testach nipt niewiele się znam więc tu nie pomogę.
 
Ja miałam pappa, bo był taki program, że były za darmo w moim województwie.
Teraz też mnie pewnie zmusza z racji wieku. Normalnie bym nie robiła.
Babka do mnie przy moim mezu. Zabije pani Downa jak będzie, bo jak nie to po co pani robi. Mówila to przy moim mezu który ma siostrę z ZD. Mam fatalne doświadczenia.
 
Hejo
Mam pytanie z innej beczki A mianowicie
Czy zauważyła którąś z Was ze szybciej Wam rosną włosy,? ( nie tylko na głowie) 🙈 kurde normalnie goliłam raz na tydzień A teraz w piątek nogi i znowu by się przydało 🤷‍♀️ A na głowie, zdaje mi się że zrobiły się takie gładkie i lśniące chociaż nie prostuje A zawsze miałam siano i chyba szybciej rosną
 
Hejo
Mam pytanie z innej beczki A mianowicie
Czy zauważyła którąś z Was ze szybciej Wam rosną włosy,? ( nie tylko na głowie) 🙈 kurde normalnie goliłam raz na tydzień A teraz w piątek nogi i znowu by się przydało 🤷‍♀️ A na głowie, zdaje mi się że zrobiły się takie gładkie i lśniące chociaż nie prostuje A zawsze miałam siano i chyba szybciej rosną
Hormony kochana. Teraz rosną, później będą wylatywać. Mi również owłosienie przyspieszyło. Na wczasach nie na dążyłam nóg golić 🙈🙈🤣 a po ciąży z synkiem mam babyhair. Takie 2 cm włoski dookoła całej głowy, dlatego muszę zakładać opaskę bo inaczej stoją jak antena.
 
Hejo
Mam pytanie z innej beczki A mianowicie
Czy zauważyła którąś z Was ze szybciej Wam rosną włosy,? ( nie tylko na głowie) 🙈 kurde normalnie goliłam raz na tydzień A teraz w piątek nogi i znowu by się przydało 🤷‍♀️ A na głowie, zdaje mi się że zrobiły się takie gładkie i lśniące chociaż nie prostuje A zawsze miałam siano i chyba szybciej rosną
To jest plus ciąży śliczne gęste włosy na głowie. Ale później niestety z 3 miesiące po porodzie jest masakra bo wypadają garściami 😂

Ja mam darmowe badania papa więc je wykonam 😊 myślę że jakbym miała płacić to też bym zrobiła
 
Dzień dobry dziewczynki 😊 słuchajcie, mam do Was pytanie odnośnie badań prenatalnych. Robicie tę poszerzona diagnostyke? Kurcze ja w ciąży z synem miałam tylko to usg, które jest zasszs wykonywane w tym okresie i nic dodatkowego. Teraz lekarze namawiają. Co myślicie o tych testach Pappa itd itp? Za bardzo się na tym nie znam, muszę poczytać.
Oprócz usg robie tez pappap . Niby większość mówi ze to statystyka ale i tak robią . Na początku myslalalam tez o Nifty Pro ale jeśli usg i pappap wyjdą dobrze to te ponad 2 tys wole dzidziusiowi na wyprawkę przeznaczyć .
 
reklama
Hejo
Mam pytanie z innej beczki A mianowicie
Czy zauważyła którąś z Was ze szybciej Wam rosną włosy,? ( nie tylko na głowie) 🙈 kurde normalnie goliłam raz na tydzień A teraz w piątek nogi i znowu by się przydało 🤷‍♀️ A na głowie, zdaje mi się że zrobiły się takie gładkie i lśniące chociaż nie prostuje A zawsze miałam siano i chyba szybciej rosną
Podziwiam ze raz na tydzien😆
Ja normalnie choc jakos duzo wlosow na nogach nie mam to sa czarne pod kolanami i musze co drugi dzien a inne czesci najlepiej codziennie🤣🤣🤣
Lubie gładko 😄
To teraz bedzie jeszcze fajniej bo tak. W ciazy rosną szybciej 😆

I mi krosty jakies wyskakuja. Hmmmm



Edit. Pospalismy do 8😍

Ale wstalam polamana i zmeczona i z lekkim bolem głowy 😲😵

Za testem pappa zbytnio nie jestem. Pomyśle
 
Do góry