reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Nie jest są dwa odrębne wątki

f2w3skjol4llo8s8.png
 
reklama
Dzień dobry Dziewczyny.


Współczuje :( mnie kiedys złapał za obydwie stopy za palce i jak nie trzymałam to je wyginało :/ ale to było kiedys jak w zimny dzień chodziłam na obcasach z odkrytymi palcami. Potem juz nigdy wiecej :D
A magnez bierzesz? Moze za mało..

Martula jak ja nie lubię wychodzić z domu bez śniadania. A na badania mam dosyć daleko ze muszę kilka przystanków podjechać autobusem jeszcze przejść po schodach przez kładkę nad ulica i jeszcze iśc z pol kilometra. Pije wodę w drodze a w torebce zawsze pączek albo kanapka.

Ja teraz jem musli na śniadanie i zaraz wychodzę do pracy. A dzisiaj po pracy czeka mnie jeszcze 1,5 h pociągiem w rodzinne strony na weekend. Dobrze ze mam juz wygodne spodnie :) po południu i wieczorem po pracy juz mam ciężki brzuch i tylko bym leżała a tu tyle do zrobienia.

@Chrząszczyk i tak zrozumiałam od razu ;)
Miłego dnia wszystkim :*
Ja to się tak przyzwyczaiłam, że jak się budzę biorę leki, potem ogarniam siebie, dziecko, mieszkanie, zanim usiądę do śniadania to mija 1,5-2 godziny. Wcześniej mój żołądek śpi :)


Witam dziewczyny :) właśnie jak to z tą witaminą b6? Z nią magnez wchłania się lepiej, ale w witaminach jest już spora dawka, plus do tego z magnezem kilkakrotne wyższa niż powinniśmy brać.. czy nadmiar jakoś nasz organizm się pozbywa czy jak, bo właśnie przez b6 biorę zmniejszone dawki magnezu.. no i czy nadmiar tej witaminy nie szkodzi maluchom.. próbowałam znaleźć info na ten temat, ale jest tylko jakie skutki są od nadmiaru, nic więcej.
To nie jest tak że z wit b6 wchłonie Ci się więcej niż jest w preparacie. :) Organizm jest w stanie przyjąć w jednej dawce bodaj 65mg manezu. W ciąży powinno się brać 450mg. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że nie każda jego forma ma takią samą wchłanialność (niektóre rzędu kilkunastu %, cytrynian czy mleczan ok 90%). Także naprawdę ciężko jest o przedawkować :)


I szybko i nierównomiernie ;) Kardiolog właśnie powiedział, że robimy po to, żeby zobaczyć czy to taka "normalna" ciążowa arytmia, czy coś się dzieje.Ale stresuje się tak, że mam to ustrojstwo na sobie i będzie zły wynik, że już wiem, że ładne mi pokaże wysokości pulsu ;)
A z tarczycą ok? Ja tak mam przez nt.

A i wczoraj się ważyłam i przez ostatnie niecałe 2 tygodnie przytyłam 2 kilogramy.
Jest ok, bo dłuuugo waga stała w miejscu a nawet trochę spadła.
Tylko mam nadzieję, że w takim tempie nie będę tyć do porodu :D

Mnie się 2 kilo potrafi wahać w te i we wte w ciągu 3 dni. Ba, w środę rano ważyłam 68 a u gin o 17 69,7. Także ten...;)
 
reklama
Do góry