reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
@Dotkass dom pod lasem, marzenie...jedyne, co mnie zawsze przerażało, to dojazdy do pracy, ale pewnie da się przyzwyczaić. Też nam się marzy parterowy wyłącznie, może za kilka lat się uda

A, dziewczyny, byłam z moimi wynikami z reklamacją u gościa od usg. Rzeczywiście się walnął i przez pomyłkę wpisał mi w wyliczenia prenatalne, że już urodziłam dziecko z wadą genetyczną wcześniej. Taka "pomyłeczka"....:shocked2: Jak się łatwo domyślić, wynik wyszedł kiepski... strasznie mu było głupio, przepraszał mnie ze 100 razy, aż mi go się szkoda zrobiło i w ramach rekompensaty zrobił mi baaaardzo dokładne usg.
No i mam dylemat - bo usg i to w 13 tyg i to teraz w 16 idealne, a ryzyko trisomii 21 po poprawieniu błędu owszem bardzo zmalało, ale nie jest idealne... pozostałe ryzyka super, nimi się nie stresuję. Pewnie mój wiek zrobił swoje, ale mimo wszystko.
Czy któraś z Was, która robiła Pappa, ma ryzyko większe niż 1:1000?
Poszłam z tym do gin, kazała się nie stresować, ale powiedziała, że dla spokoju mogę pójść do genetyka. Tylko tak myślę, czy konsultacja genetyka jeszcze bardziej mnie nie nakręci:-( :(
O dziwo jakoś tam wewnętrznie czuję się absolutnie spokojna
Ja miałam rysko 1:368. Podwyzszone Nt, reszta lacznie z pappa ok. Zrobiłam dla swojego spokoju Nifty. Wynik prawidłowy.
 
@Dotkass ja byłam u Genetyka na wizycie i podejrzewam że nic to nie wniesie tak jak u mnie, byłam potem zła że w ogóle jechałam tyle kilometrów bo mogłam załatwić to przez telefon. Lekarz mowi Ci na czym polega dana choroba i mówi czy czy ryzyko jest duże czy małe (co wiesz sama znając liczby). Ze możesz zrobić nifty. Ale nikt Ci nigdy nie powie że urodzisz zdrowe czy chore dziecko. Nie doczytalam jaki miałaś wynik ale pappa bardzo miesza, znam przypadki gdzie po pappie ryzyko wyszło 1:19,1:33 i nizsze w żadnym przypadku nie było zespołu Downa. Dane są takie że 1 na 50 negatywnych wyników się potwierdza w rzeczywistości.
 
Wylogowuje mnie dziś co chwilę. To chyba mój Internet. Ale czytam czytam.

Tak. Miejsce miejscu nie równe. W poprzedniej lokalizacji nie czułam się komfortowo. Szczególnie gdy byłam sama, a wieczorem trzeba było iść z psem. No i hałasy. O oknach na główną ulicę nie pisząc. Tu w nocy mam ciszę i latem słychać jedynie komary. Blisko mam na łąki do spacerów. A i do centrum nie jest daleko. Dobrze trafiłam. A już parę lat testuje. Blisko domki jednorodzinne. Może kiedyś i nasz się tam znajdzie. Życie pokaże :) :)
 
A to przepraszam nie doczytalam, przeczytalam tylko cytat i myślałam że dotyczy Ciebie :)

Nie ma za co [emoji6]


8599rjjgotivdn5u.png
 
reklama
Do góry