reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Puchnac ,nie puchlam. Wzdęcia mam straszne. Mdlosci i wymiotów nie miałam w ogóle. Mam większe piersi i juz wybrzuszenie. Większość odziezy letniej poszla do garderoby w miejsce gdzie mam rzeczy, ktorych chwilowo nie będę używała. Glownie problem ze spodniami. Może ta waga jest większa, bo mało pije wciągu dnia. Zatrzymała mi się woda czy co? Nie wiem. Miałam plan nie przytyć więcej niz 15 kg przez cala ciaze,ale dzis juz wiem, ze jest to nie mozliwe do zrealizowania. I znowu będę wyglądała jak hipopotam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Może to jednak woda. Spróbuj jeść częściej, mniej i powoli. Więcej pij. Moim zdaniem warto spróbować. Widzę po sobie, że każdy zbędny kilogram tracę z coraz większym wysiłkiem. Nie to co 10 lat temu...
 
reklama
Nie chce cie straszyc ale juz mozesz miec pozamiatane kolezanka poszla w 13 tc i okazalo sie ze za pozno bylo
W poprzednich ciazach tez tak miałam. Sprawdzałam w kartach, mam zachowane na pamiątkę ze wszystkimi badaniami jakie miałam wykonane. USG wykonuje się między 11tc, a 14tc. W dniu USG będę w 14tc, a dokładnie 13t3d.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie chce cie straszyc ale juz mozesz miec pozamiatane kolezanka poszla w 13 tc i okazalo sie ze za pozno bylo
Dlaczego? Te zbyt wcześnie wykonane są za mało dokładne. Najlepiej się wystrzelić gdzieś po środku. Przynajmniej tak mówił każdy z czterech lekarzy, których o to pytałam. Moja siostra zrobiła w 12 TC i niedokładnie wykonano badanie. Dwa tygodnie panikowała, bo dziecko było zagrożone Zespołem Downa. Urodziła zdrowe jakby co.
 
Co do prenatalnych, moja gin mówiła, że należy zrobić między 11,a 14 tyg ale ważny też jest rozmiar płodu, a że mój w środę miał już ponad 4 cm to mówiła, że jak dla mnie najbardziej optymalny będzie właśnie ten tydzień, dlatego mam już je w czwartek. Ważny jest tydzień, ale też rozmiar ☺️
 
reklama
Anifen lubie czytac jak Twoj maluch rosnie. Mamy termin na ten sam dzien a nasze wizyty sie nie pokrywajawiec zawsze to milo posluchac co ewentualnie sie dzieje u mojego maluszka. Moj tyle bierze za wizyte wiec chwala mu ze choc to zrobi na wizycie:-) :)
 
Do góry