reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Jutro akurat mam wizytę u endokrynologa, ale jestem strasznie niecierpliwa i zdenerwowana

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie denerwuj się, może się zapedzilam , bo po prostu zobaczyłam że bardzo ci tsh spadło w krótkim czasie. :) Nadal uważam że na razie nie masz się czym przejmować, zwłaszcza że jutro masz wizytę. Sama jestem ciekawa co powie lekarz. :) Ale felieton przeczytać warto, bo ja np. Nigdy wczesniej o tym nie słyszałam :) ja też dostałam skierowanie tylko na tsh, ale jutro Robię też ft4, bo samo tsh to trochę za mało żeby mieć pełny obraz sytuacji. Ja np. Nie biorę już euthyroxu , ale biorę jod i też jestem ciekawa jak moja biedna tarczyca zareagowała na ciążę :)
 
Dziękuje dziewczyny za wsparcie . Krawienie troszke ustąpiło ale brzuch za to zaczął boleć. Powiem wam ze okropne uczucie jak widziałam jak maluszek się dziś ruszał machał rączkami a lekarz mówi ze trzeba przyjąć ze może dojść do poronienia . Ciężka noc przede mną [emoji20]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak na prawdę najważniejsze są wolne hormony ft3 i ft4 które powinny być na zbliżonym poziomie ok 70% normy.
Tak jest. Ale nawet lekarze różnie do tego podchodzą i każą badać tylko tsh, a najbardziej lubią obniżać to nieszczęsne tsh euthyroxem, nawet jeśli tak na prawdę to tylko omijanie problemu. Ja sama się zbuntowałam w końcu, przestałam brać euthyrox, bo nie miałam ZADNYCH objawów niedoczynności i jeszcze po nim schudłam i po prostu czułam całą sobą że to bez sensu. Tsh oczywiście wzroslo, ale zaczęłam (niebezpieczne strachu) brać jod i wszystko super się unormowało, tsh idealne, wolne hormony super :) badałam się co 2-3 miesiące (bo to jednak samowolka była a nie chciałam sobie zaszkodzic) i po roku poszłam z tym wszystkim do endokrynologa, który przyznał mi rację i kazał brać jod i zwiększyć jeszcze dawkę jak znajdę w ciążę. :) oczywiście mój przypadek, że przyczyną problemów był niedobór jodu a nie typowa niedoczynność pewnie nie jest typowy, ale pokazuje, że lekarze nie są nieomylni i lubią iść na łatwiznę. Śmieje się, że mój niedobór jodu to przez to, że bardzo mało solę [emoji14]
 
Dziękuje dziewczyny za wsparcie . Krawienie troszke ustąpiło ale brzuch za to zaczął boleć. Powiem wam ze okropne uczucie jak widziałam jak maluszek się dziś ruszał machał rączkami a lekarz mówi ze trzeba przyjąć ze może dojść do poronienia . Ciężka noc przede mną [emoji20]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Koszmar,. Trzymaj się, jak trzeba to weź nospe. Musi być dobrze. Statystyki są po Twojej stronie.
 
Ja niestety miałam objawy ma euthyroksie. Brałam 50 i tsh miałam 1,3 a wolne hormony na poziomie 40%. Sama na własną rękę zaczęłam łączyć go z NDT (ekstrakt że świńskiej tarczycy). Wolne hormony nieco się podniosły ale samopoczucie nadal było do dupy. Po roku stwierdziłam że to bez sensu bo doszłam do 100 euthyroxu i 3 tabletek NDT. Odstawilam świńska tarczyce i zaszłam w ciążę. Teraz na tej setce mam tsh 2,02 wolnych mi nie badali q szpitalu muszę zrobić przed wizytą u endo...
 
reklama
Witam, ja jeszcze o pustym żołądku ale z kubkiem inki. Jestem na etapie rozmyślania: co tam zrobić na sniadanie?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry