reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

@Megan22 tak myslalam:D powodzenia, oby nie na marne to niewyspanie!
@Niespodzianka @LittleStar witajcie w klubie ;) też plamię. Od 6-8tyg plamilam non stop, potem przerwa i teraz od piątku znowu. Tym razem była na początku żywa krew i nawet jakieś kawałki tkanki, co mnie przerazilo. Ale byłam wczoraj na usg i z dzidzia ok. Ja mam polipa więc prawdopodobnie to od tego. Ale lekarka mówiła że niektórzy tak mają. Że jak się macica rozciąga to może powodować otarcia i rany i nawet jakieś dziwactwa mogą wychodzić:p Wiem jakie to irytujące, ja zawsze pierwszego dnia jak widzę to płaczę...:p Także łączę się w bólu :*
Ja jestem przerażona tymi plamieniami. Łapię wtedy mega dola.. No ale jak tak czasem bywa to trudno, trzeba przeczekać i tyle.
 
reklama
Właśnie, miewalam już wcześniej takie sytuacje i wiem że to mogą być właśnie spadki cukru.. I stąd też mąż mój wiedział Jk mi pomóc.
Jeżeli masz takie spadki cukru to musisz mieć zawsze cos słodkiego i trzymać się posiłków co 3 h cos zjeść mniejszego. Mi tez się zdarzają takie hipoglikemie jak się przeglodzę lub za dużo zrobię fizycznie i jest to nieadekwatne do zjedzonego posiłku. Ja bym zrobiła krzywą cukrową i insulinę bo być może masz za duże wyrzuty insuliny. Mi sie nie zdarzyło stracić przytomności ale słabo, pot na plecach, trzęsłam sie cała. Zmierzyłam cukier od raxu glukometrem bo mam w domu i milam poziom 60. O której zjadasz posiłek wieczorny? Może za mało skoro rano miałaś taki zjazd?
@anchela, ja śpię w nocy obłożona poduszkami bo mi źle w każdej pozycji. Wierzgam nogami pół nocy bo mnie bolą. Czytałam ze może się w ciazy zdarzyć cos takiego jak zespół niespokojnych nóg...
 
Ale ten pierwszy raz też? Bo ja założyłam konto te ZUS PUE i tam nawet nie mam żadnej informacji o tym czy przyznano mi już zasiłek. Teraz się zastanawiam czy mam liczyć na wypłatę czy nie bo zawsze dostaje do końca miesiąca.
Ja pracowałam wtedy normalnie na umowę o pracę i wypłata wpływała normalnie do 10 zawsze tylko przelew bym z ZUS
 
Ale ten pierwszy raz też? Bo ja założyłam konto te ZUS PUE i tam nawet nie mam żadnej informacji o tym czy przyznano mi już zasiłek. Teraz się zastanawiam czy mam liczyć na wypłatę czy nie bo zawsze dostaje do końca miesiąca.
Ja w poprzedniej ciąży jak przejął mnie ZUS dostałam z opóźnieniem ale też od razu z wyrównaniem. Później już normalnie. Przypuszczam że to przez to że papiery muszą sprawdzić i wprowadzić do systemu. Nie łam się :)
 
Jeżeli masz takie spadki cukru to musisz mieć zawsze cos słodkiego i trzymać się posiłków co 3 h cos zjeść mniejszego. Mi tez się zdarzają takie hipoglikemie jak się przeglodzę lub za dużo zrobię fizycznie i jest to nieadekwatne do zjedzonego posiłku. Ja bym zrobiła krzywą cukrową i insulinę bo być może masz za duże wyrzuty insuliny. Mi sie nie zdarzyło stracić przytomności ale słabo, pot na plecach, trzęsłam sie cała. Zmierzyłam cukier od raxu glukometrem bo mam w domu i milam poziom 60. O której zjadasz posiłek wieczorny? Może za mało skoro rano miałaś taki zjazd?
@anchela, ja śpię w nocy obłożona poduszkami bo mi źle w każdej pozycji. Wierzgam nogami pół nocy bo mnie bolą. Czytałam ze może się w ciazy zdarzyć cos takiego jak zespół niespokojnych nóg...
Też mam problem z nogami, nie każdej nocy, ale często, trzy dni temu mialam najgorsza noc. Zamowilam sobie z dzidziusia żel on ma mentol jakis wyciąg z kasztanowca itp więc myślę że może ulzy troche. Nieraz pomaga zimny prysznic na kolana łydki stopy, a nieraz nawet pomoże zwykły balsam do ciała i poduszka pod nogi. A nieraz nic nie pomaga [emoji20]
 
Ja wlasnie już przed ciąża czasem miałam takie akcje z nogami i w ogóle od dziecka. Moja babcia nazywała to reumatyzm [emoji12]
Wiec może to mi się teraz nasililo. Ale nienawidzę diabelstwa [emoji849]
Jeżeli masz takie spadki cukru to musisz mieć zawsze cos słodkiego i trzymać się posiłków co 3 h cos zjeść mniejszego. Mi tez się zdarzają takie hipoglikemie jak się przeglodzę lub za dużo zrobię fizycznie i jest to nieadekwatne do zjedzonego posiłku. Ja bym zrobiła krzywą cukrową i insulinę bo być może masz za duże wyrzuty insuliny. Mi sie nie zdarzyło stracić przytomności ale słabo, pot na plecach, trzęsłam sie cała. Zmierzyłam cukier od raxu glukometrem bo mam w domu i milam poziom 60. O której zjadasz posiłek wieczorny? Może za mało skoro rano miałaś taki zjazd?
@anchela, ja śpię w nocy obłożona poduszkami bo mi źle w każdej pozycji. Wierzgam nogami pół nocy bo mnie bolą. Czytałam ze może się w ciazy zdarzyć cos takiego jak zespół niespokojnych nóg...
 
No nic mam nadzieję że będzie w miarę normalnie bo jakoś nie wspominam zbyt dobrze czegokolwiek z Zusem [emoji12] zawsze były jakieś problemy.
Ja w poprzedniej ciąży jak przejął mnie ZUS dostałam z opóźnieniem ale też od razu z wyrównaniem. Później już normalnie. Przypuszczam że to przez to że papiery muszą sprawdzić i wprowadzić do systemu. Nie łam się :)
 
@paulina.blachut mnie ostatnio znowu dopadł wymioty a juz 4 dni było spokoju..

@Kasiaktorek gratuluję udanej wizyty [emoji8]

@Jotka_Szczotka jeju masakra.. Współczuję, mam nadzieję ze juz sie obędzie bez takich przygód :/ ja bym na twoim miejscu została w domu.. Ale wiadomo to ty najlepiej czujesz co i jak. Miłego i spokojnego juz dnia mimo wszystko :*

A ja mam piękne fotki z usg :D Pani doktor powiedziala ze dzidzia ładnie współpracuje :) wszystko wyszło idealnie i na dzień dzisiejszy dziewczynka [emoji173]️ zobaczymy czy zostanie dziewczynką :) mam taką nadzieję :* na usg raz złapała się rączką za nozke :D fajnie było pooglądać [emoji7] no i tym razem łożysko na tylniej ścianie więc może ruchy szybciej poczuje :D
 

Załączniki

  • IMG_20190724_084404.jpg
    IMG_20190724_084404.jpg
    57,3 KB · Wyświetleń: 97
Ja też śpię z poduszka pod nogami, czasem działa, czasem nie. Prysznice nóg też robię taka zimnawa woda.
Ja mam te guzy na nogach więc myślę że to może być też tym spowodowane ale jak na razie jest to choroba niewiadomego pochodzenia [emoji12] więc sama już nie wiem
Też mam problem z nogami, nie każdej nocy, ale często, trzy dni temu mialam najgorsza noc. Zamowilam sobie z dzidziusia żel on ma mentol jakis wyciąg z kasztanowca itp więc myślę że może ulzy troche. Nieraz pomaga zimny prysznic na kolana łydki stopy, a nieraz nawet pomoże zwykły balsam do ciała i poduszka pod nogi. A nieraz nic nie pomaga [emoji20]
 
reklama
Jej ale super [emoji3590] ja nie moge się doczekać swojej dzidzi aż zobaczę [emoji6]
Super że wszystko okej [emoji3590]
@paulina.blachut mnie ostatnio znowu dopadł wymioty a juz 4 dni było spokoju..

@Kasiaktorek gratuluję udanej wizyty [emoji8]

@Jotka_Szczotka jeju masakra.. Współczuję, mam nadzieję ze juz sie obędzie bez takich przygód :/ ja bym na twoim miejscu została w domu.. Ale wiadomo to ty najlepiej czujesz co i jak. Miłego i spokojnego juz dnia mimo wszystko :*

A ja mam piękne fotki z usg :D Pani doktor powiedziala ze dzidzia ładnie współpracuje :) wszystko wyszło idealnie i na dzień dzisiejszy dziewczynka [emoji173]️ zobaczymy czy zostanie dziewczynką :) mam taką nadzieję :* na usg raz złapała się rączką za nozke :D fajnie było pooglądać [emoji7] no i tym razem łożysko na tylniej ścianie więc może ruchy szybciej poczuje :D
 
Do góry