reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Ale jak ja przed zajściem w ciąże wykupiłam ten bilet do Grecji to huj na huju stanie, a i tak polecę czy się to komuś podoba czy nie. Bo jestem na l4 z powodu zapierdolu w pracy, ciężkiej pracy fizycznej, a nie przekładania papierków. A na wakacjach w Grecji będę leżeć i nic nie robić, bo mi wszystko doniosą pod nos. O ile lekarz mi oczywiście na wyjazd zezwoli i wpisze w kartę, że wyraził na taki wyjazd zgodę to jestem kryta przed zusem. A poza tym musiałabym mieć strasznego pecha wyjeżdżając na tydzień kontrolę.
Jeśli dobrze kojarzę, to pracodawca ciężarną powinien przenieść na takie stanowisko, które będzie adekwatne do ciąży, ale też pewnie nie wszędzie tak się da. Nie mówię, że ciężarne nie mają brać L4, ale trzeba zastanowić się, czy ewentualne nerwy później z zusem będą tego urlopu warte. Kilka moich koleżanek bylo w ciąży kontrolowanych, wystarczy zgłoszenie osób życzliwych lub pracodawcy do zusu,
Oczywiście że l4 to l4 ale w ciąży jest różnie. Raz jest lepiej raz gorzej. A myślę że ciągle siedzenie w domu w strachu przed zusem też raczej nie działa pozytywnie na samopoczucie w ciąży.
Dlatego spytałam bo jest to moja pierwsza ciaza i nie mam zielonego pojęcia co mi wolno a co nie.
Jeśli by patrzeć na to że to zwolnienie i już to w takim razie mogę tylko siedzieć w domu i ewentualnie wyjść na badania i załatwić niezbędne sprawy w urzędach.
Ale na L4 nie musisz siedzieć w domu. Jak masz na l4, że masz leżeć, to wtedy faktycznie wyjście z domu jest jakimś ryzykiem i trzeba udokumentować to w razie kontroli.
A jak nie masz na l4, że masz leżeć, to możesz się ruszać z domu.
 
reklama
Dobra nie będę się kłócić , napisałam -, że l4 ciążowe jest inne niż takie zwykle chorobowe, ale tego nikt nie zauważył. Nie ważne. Każdy sobie robi co chce :) Velvetka życzę Ci udanego wyjazdu do Grecji.
 
Mi sie wydaje ze w razie obaw zglosic do zusu ze sie jedzie na urlop i juz. Ciaza nie choroba przeciez nie trzeba ciagle w lozku lezec :) ale nie ma o co sie klocic i niech kazda zrobi jak uwaza [emoji4]ja odliczam czas do wyjazdu na Malte [emoji274]
 
@Maminek31 ma rację. Nie ma L4 wystawianego na ciążę, tylko na chorobę podczas trwania ciąży.

Ja uważam, że l4 „ciążowe” jest mocno nadużywane, ale to już temat na inną rozmowę.
 
Pozdrawiam z działki [emoji173]️
IMG_3699.JPG
 
Wizyta dopiero za tydzień, ale chyba przybieramy na sile ;) Kreska coraz mocniejsza. Sprawdzam bo na bete nie mam jak tu isc, kilka objawow mam, ale myslalam, ze beda juz mocniejsze ;)
 

Załączniki

  • 15610326817843702461469875559321.jpg
    15610326817843702461469875559321.jpg
    970,7 KB · Wyświetleń: 73
Hej kochane :) ja dziś od rana u teściów jestem :) po bogatym obiedzie wszyscy wypoczywamy w ogrodzie :)
Ja dziś mam straszne wzdęcia :( ból brzucha okropny, nie boli jedynie gdy leże.
Ja na l4 chcę iść po okresie wakacyjnym aby spokojnie wyjechać na urlop i nie martwić się ZUSEM :)
 
reklama
Do góry