reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe 2020

reklama
Ja miałam kontrolę na l4. Akurat wjeżdżam na podwórko a za mną auto z Panią i Panem z ZUSu. Miałam się tylko podpisać na liście, o nic nie pytali. Ja ich zapytałam co jakby mnie nie było w domu a Pan mi grzecznie odpowiedział że zostawili by kartkę w drzwiach ze w ciągu 7 dni mam się wstawić i powiedzieć że byłam np w aptece czy na zakupach i tyle.
 
Niby w Polsce też nie mogę nigdzie wyjeżdżać... Bo też może być kontrola.
Niby nic mi nie przepada ale kasa odkładana na to przez kilka dobrych miesięcy. Trochę szkoda bo zaraz wydam na głupoty [emoji12]
No, to jak nie mam nic zarezerwowane to spoko nic Ci nie przepadnie, wybierzcie coś w Polsce możesz wtedy normalnie z tego skorzystać :)
 
Może narażę się na dzień dobry, ale wg mnie, jeśli jest się na L4, to to nie jest bilet lotniczy na wakacje w Grecji ;) można w okolicy gdzieś odpocząć.
 
@Rene31 gratulacje i witaj serdecznie na wątku [emoji8]
@MagdalenaWedel świetne wiadomości, a zdjęcia prześliczne. Teraz tylko spokojnych kilku miesięcy [emoji7]
@anchela nic się nie martw. Mnie cycki w ogóle nie bolą i nic się nie powiększają. A dodam że jeszcze kp i myślałam że będąc w ciąży to nie dam rady karmić, a tu nic najmniejszego dyskomfortu nie mam tylko mogłyby trochę urosnąć [emoji23] Co do testów to ja w poprzedniej ciąży miałam pappa i płaciłam chyba 100zl. Ale to tylko statystyka wiec jak dla mnie to bez sensu takie badania. Jak bym miała teraz płacić za nie to bym nie robiła, ale mi już darmowe przysługuje. Zreszta co by nie było to nie potrafiłabym usunąć ciąży, wolałabym już nic nie wiedzieć.
@Dzoana88 rewelacyjne wiadomości [emoji8] jak ja lubię te zdjęcia z usg mogłabym je cały czas oglądać [emoji7]
@AgaaaP gratulacje i miło cię powitać na wątku. Ja mam 21 miesięczna córkę [emoji7]
@Colorado1989 ni to będzie u was wesoło [emoji14] gratuluje ciąży i rozgość się na naszym wątku [emoji8]
@Jotka_Szczotka ja się nie dopisałam bo kompletnie nie wiem na kiedy mam termin. Każdy kalkulator co innego pokazuje. A na wizycie się tego nie dowiedziałam [emoji20] dopisze się jak tylko poznam ta magiczną datę.
@Kasia654 a ja w obu poprzednich ciążach brzuch na słońce wystawiam i nic się nie wydarzyło. A czemu tak lekarz mówił że nur wolno na słońce brzucha wystawiać?
 
Może narażę się na dzień dobry, ale wg mnie, jeśli jest się na L4, to to nie jest bilet lotniczy na wakacje w Grecji ;) można w okolicy gdzieś odpocząć.
Ale jak ja przed zajściem w ciąże wykupiłam ten bilet do Grecji to huj na huju stanie, a i tak polecę czy się to komuś podoba czy nie. Bo jestem na l4 z powodu zapierdolu w pracy, ciężkiej pracy fizycznej, a nie przekładania papierków. A na wakacjach w Grecji będę leżeć i nic nie robić, bo mi wszystko doniosą pod nos. O ile lekarz mi oczywiście na wyjazd zezwoli i wpisze w kartę, że wyraził na taki wyjazd zgodę to jestem kryta przed zusem. A poza tym musiałabym mieć strasznego pecha wyjeżdżając na tydzień kontrolę.
 
Oczywiście że l4 to l4 ale w ciąży jest różnie. Raz jest lepiej raz gorzej. A myślę że ciągle siedzenie w domu w strachu przed zusem też raczej nie działa pozytywnie na samopoczucie w ciąży.
Dlatego spytałam bo jest to moja pierwsza ciaza i nie mam zielonego pojęcia co mi wolno a co nie.
Jeśli by patrzeć na to że to zwolnienie i już to w takim razie mogę tylko siedzieć w domu i ewentualnie wyjść na badania i załatwić niezbędne sprawy w urzędach.
Może narażę się na dzień dobry, ale wg mnie, jeśli jest się na L4, to to nie jest bilet lotniczy na wakacje w Grecji ;) można w okolicy gdzieś odpocząć.
 
Po co od razu takie słownictwo ;-)
Każda decyduje za siebie przecież. To że jedne na l4 boją się na dłuższy spacer wyjść bo kontrola wpadnie nie oznacza że musimy wszystkie w domu siedzieć. Ważne tak jak piszesz żeby lekarz nie miał przeciwwskazań.
Ale jak ja przed zajściem w ciąże wykupiłam ten bilet do Grecji to huj na huju stanie, a i tak polecę czy się to komuś podoba czy nie. Bo jestem na l4 z powodu zapierdolu w pracy, ciężkiej pracy fizycznej, a nie przekładania papierków. A na wakacjach w Grecji będę leżeć i nic nie robić, bo mi wszystko doniosą pod nos. O ile lekarz mi oczywiście na wyjazd zezwoli i wpisze w kartę, że wyraził na taki wyjazd zgodę to jestem kryta przed zusem. A poza tym musiałabym mieć strasznego pecha wyjeżdżając na tydzień kontrolę.
 
reklama
Oznaczenie B to symbol który oznacza ciaze- płatne 100%. Każde zwolnienie ma też chorobe- A ciąża sama w sobie choroba nie jest, wiec lekarz musi coś wpisać. Poczytaj w necie.
Właśnie nie masz racji. L4maja różne symbole, a ciążowe ma literkę B - z powodu ciąży. To jest inne zwolnienie niż takie na katar. I każdy z oznaczeń maja swoje zasady. I na ciążowa ym można korzystać z wczasów.
 
Do góry