reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe 2020

Ojjj dzieewczyny, nie to ze zycze komus zle ale jak mowicie ze macie podobnie to troche mnie pociesza 😅 🤭 a tak sie cieszylam ze mam spiace w nocy dziecko... @Cookie_ w sumie masz racje, poki nie powie to ciezko sie domyslic o co moze chodzic...wspolczuje problemow z piersia, mysle ze dobrze robisz zeby ograniczyc stan zapalny
@middayjoy zasypia ladnie ale godzine pozniej pobudka :(
Oj to u nas tak samo, z tym ze po pol godzinie ;) w sumie to czesto sie budzi do momentu az go nie wezme juz na stale do siebie do lozka (czyli bardzo szybko ;)
@Cookie_ a ibuprom probowałaś? Ja przy starszej corce mialam czesto zastoj i to pomagalo + oczywiscie oklady cieple/zimne
 
reklama
@Cookie_ a ibuprom probowałaś? Ja przy starszej corce mialam czesto zastoj i to pomagalo + oczywiscie oklady cieple/zimne
Oczywiści od razu wzięłam i codziennie lecytyne biorę by łatwiejszy był wypływ mleka. Mam piersi podatne na zastoje. Praktycznie co miesiąc mam. Tym razem jednak póki co nic nie pomaga i walczę już 2 dzień a mała niechce ssać tej piersi. Od razu jest płacz.

Co do spania moja spi od 20 do 3 i później pobodka 5/6 i 8/9
 
Oczywiści od razu wzięłam i codziennie lecytyne biorę by łatwiejszy był wypływ mleka. Mam piersi podatne na zastoje. Praktycznie co miesiąc mam. Tym razem jednak póki co nic nie pomaga i walczę już 2 dzień a mała niechce ssać tej piersi. Od razu jest płacz.

Co do spania moja spi od 20 do 3 i później pobodka 5/6 i 8/9
Tez mialam podatne wtedy 😣 Z ciekawosci: Mialas przed ciaza problemy z torbielami w piersiach, podwyzszona prolaktyna?
 
Torbieli nie miałam, ale długo po pierwszej ciąży prolaktyna była podwyższona i pokarm był. Chyba jakos 3 lata po karmieniu jeszcze mogłabym laktacje rozchulac 🤦‍♀️
 
Mała dziś ruszyła do przodu na kolanach. Dupka w górze, głowa w dole i idzie. Śmiejemy się, że ryje jak 🐗 😜😂 idąc do przodu.
Pierwszy raz dziś tak zrobiła i spodobało się jej, że na brzuchu nie mogę jej zostawić bo zwiewa mi z maty.
Jak widać sama wymyśla kolejność umiejętności i ma gdzieś schematy.
 
Ostatnia edycja:
@Olga089 daj znac jak wyniki! Moze lepiej ze nie wiedzialas wczesniej ze zyly bo stresowalabys sie jeszcze przed pobraniem... :( malenstwo szybko zapomni
Morfologia wyszła dobrze, wszystko w normie. Prawdopodobnie mój synek kiepsko przybiera, bo taka jego uroda i jest po prostu szczupłym dzieckiem. Przez ostatnie 2 tygodnie przybrał 150g.
 
Morfologia wyszła dobrze, wszystko w normie. Prawdopodobnie mój synek kiepsko przybiera, bo taka jego uroda i jest po prostu szczupłym dzieckiem. Przez ostatnie 2 tygodnie przybrał 150g.
Super! Lekarze czasami zapominaja ze dzieci to nie roboty i nie musza sie miescic w ich wykresach... ja sie boje "ochrzanu" za zbyt duza wage mojej Ro :D
 
Super! Lekarze czasami zapominaja ze dzieci to nie roboty i nie musza sie miescic w ich wykresach... ja sie boje "ochrzanu" za zbyt duza wage mojej Ro :D
@Olga089 cieszę się, że morfologia jest ok! 💪

@Darapuszkin, nasza pediatra dziś na szczepieniu na wagę małej stwierdziła, że jest po prostu duża baba (8400g dziś). Że względu już na widoczne ząbki i ta wagę zaleciła tylko zwiększyć dawkę witaminy D3 i dodatkowo podawać chyba DHA (bioaron baby czy coś takiego mówiła żeby kupić). Także spokojnie, w siatkach centylowych jeśli się mieści to wydaje mi się, że nie ma powodu do niepokoju 🙂

Dodatkowo dostaliśmy zielone światło na rozszerzenie diety, ale tylko na poznawanie smaków póki co, nie żeby Nela się najadala tylko oswoiła z czymś nowym.

Tak poza tym, dziś wymaga dużo uwagi, płacze bez powodu i jest marudna 🥴
 
reklama
@Olga089 moja teraz też przez 2 tyg przybrała 150g.
Mój syn też szczupła, ale każdy z lekarzy mówił że my szczupli to po kim gruby ma być. Do dziś wysoki a szczupły.
Jako wcześniak co miesiąc miał morfologie i zawsze z palca krew, dopiero jakoś po roczku czy półtora miał pobierana krew z żyły. On wogole uwielbia laboratoria i pobieranie krwii, wenflony itd. Każdy się dziwi a on od malutkiego jak zaczarowany daje robić wszystkie badania.
Mała też filigranowa w porównaniu z innymi dziećmi (choć ciałka ma i fałdek dużo). Teraz waży 6200g
Zdrowa, radosna i taka jej uroda. Zresztą rodze drobne dzieci 😜
 
Do góry