reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

reklama
Made to trzymamy kciukasy :) Wszystko będzie dobrze:) zobaczysz! :)

Dziewczyny.. znalazłam coś takiego:

"Problem z nadciśnieniem w ciąży pojawia się wtedy, gdy ciśnienie krwi zaczyna przekraczać dopuszczalną granicę 140/90 mmHg. Lekarz jest zmuszony sprawdzić, czy wysokie ciśnienie nie jest przypadkiem jednym z pierwszych objawów gestozy, czyli zatrucia ciążowego. Nadciśnienie tętnicze rozwijające się w czasie ciąży i ustępujące po porodzie, zwykle z towarzyszącymi mu obrzękami ciała i białkomoczem, stanowi objaw rozwijającej się gestozy ciążowej. "

Czyli rozumiem, że jak się ma ciśnienie poniżej tej wartości to białka w moczu nie ma?

Wlasnie ze nie zor, mi cisnienie sie samo unormowalo jak narazie i jest prawidlowe a bialka w moczu mam za kazdym razem wiecej od poprzedniego badania, mozesz miec dobre cisnienie a obrzęki calego ciala ktore nie ustępują plus szybko rosnacy bialkomocz (nie moze wynikac z innych chorob np. Inf drog noczowych itp) tak jak ja i to juz tez jest gestoza
 
Wiesz przewaznie ksiazkowo w gestozie wystepuje nadcisnienie ale nie wszystko ksiazkowo w zyciu przebiega gdyby mi utrzymywalo sie nadcisnienie to pewnie szybciej zdiagnozowano by gestoze a tak uparlam sie zeby zrobili komplet badań bo przeczucie mi mowilo ze cos jest nie tak... I dzieki temu ze tyle badan okazalo sie ze jest gestoza..
 
Vani a już myślałam, że to ma taką prawidłowość..:/
No nic, sprawdzę ten mocz w czwartek jak będę u lekarza bo już w piątek będą wyniki..to szybciej nic w laboratorium koło mnie..więc zobaczymy..choć odkąd przestałam brać luteine mam wrażenie, że obrzęki się zmniejszyły.. czyli tak jak pisała Magsia mogłam je mieć od progesteronu..
 
Ja też mam już wynik na GBS, ale niestety nie mogę go sama odczytać. Jest tylko informacja, że wynik został przesłany do zleceniodawcy. Beznadzieja. Muszę poczekać do środowej wizyty, bo pewnie przez telefon nie zechcą mi powiedzieć :crazy:
 
made trzymam kciuki i nie martw się inkubatorem, bo na to żadna z nas wpływu nie ma, myślę, że anulfka przeszła tak dużo ze swoimi bąbelkami i wie, co pisze;-)

wszystkim za dobre wyniki gbsów, hivow i innych "ow" gratulacje

ja się dziś podłamałam, termin z omg mam na 07.02, więc u mnie cc ustalili dziś na 05.02 (czyli równo 40 tydzień), a na ktg już twardniejący brzuch, ale są ferie i zbyt mało personelu....żebym wiedziała, że z tą ciążą przypadnę akurat na ferie to bym się nie brała za "robienie dzidziusia" tylko tyle mogę powiedzieć na to wszystko....
 
Zamierzam gadać jeszcze z lekarzami czy nie udałoby sie chociaż kilka dni dłużej małej potrzymac w brzuchu. W końcu każdy dzien na wage złota! Bardzo chce by miala jak najlepszy start.


Kasiu, ja ostatnio nie w temacie bo przez pobyt w szpitalu slabo sledze watki, czemu masz mieć cc?
 
reklama
Do góry