reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łóżkowe sprawy...

Pan bierze sobie pod głowę poduszeczkę, Ty działasz a on obserwuje sobie dodatkowo w lustrze:) Jeszcze pilocik i "przyspiesz", "zwolnij", "mocniej" itp:-)


Taki pilot to byłby raj :laugh2: Nie musiałby w ogóle nic mówić tylko sobie pojękiwać. może i dla nas taki pilot by się przydał z opcją: vibration :-p :-D:-D:-D

A co do braku odwzajemnienia - słusznie. Mój L nie goląda meczów (meczy czy jak tam to się pisze), ale nie potrafi odwzajemnić, bo już jego przyjemność była, to mi się teraz nie należy. Ale znalazłam inny sposób: najpierw ja później on :-) Albo oboje jednocześnie (mowię o jakimś 69 albo czymś w tym stylu).
 
reklama
Wiesz Katrenki, sex to forma aktywności towarzyskiej, przeważnie pomiędzy kobietą i mężczyzną;-);-);-);-);-) (choć różnie bywa), gdzie przeważnie mężczyzna w sposób pasożytniczy czerpie przyjemność, absolutnie niezdolny do rewanżu, szczególnie gdy akurat mecz leci w tv.. (a może to ja jestem po prostu "opóźniona", że nie nadążam??:eek:) Aha.. i Katrenki z tego się dzieci biorą:tak::-D:-):tak:;-);-)


no to wiele wyjasnia......a ja sie zastanawialam skad ten brzuch sie taki wielki wzial.......juz myslalam ze to wzdecie:-D:-D:-D
 
moje drogie od paru dni nie umiem spać na zadnym boku, jest mi niewygodnie ispię na plecach nie wiem czy to zdrowe i dobre dla maluszka bo wszyscy w około mówia ze najlepiej na lewym no ale co zrobic jak nie umiem....
zdarzaja sie dni ze lepiej mi na prawym wiec tak śpię...
czy moge tym zaszkodzic maluszkowi.....
 
moje drogie od paru dni nie umiem spać na zadnym boku, jest mi niewygodnie ispię na plecach nie wiem czy to zdrowe i dobre dla maluszka bo wszyscy w około mówia ze najlepiej na lewym no ale co zrobic jak nie umiem....
zdarzaja sie dni ze lepiej mi na prawym wiec tak śpię...
czy moge tym zaszkodzic maluszkowi.....

Helenka ja tez spie w roznych pozycjach bo na boku tez nie zawsze mi wygodnie, nawet gdy podloze poduszke pod brzuszek czy koldre to zachwile juz uciekna i brzucho mnie ciagnie. Wiec spie w kazdej pozycji jak tylko mi wygodnie (jedynie nie na brzuszku bo to nawet niemozliwe) moj maluch jest zdrowy a jak mu pozycja nie pasuje to mnie pokopie wtedy sie przekrecam i jest spokoj ;-) mysle ze niezadzkodzisz tym dzidziusiowi a pomozesz tylko sobie ;-)

ale moze niech wypowiedza sie kobitki ktore wiedza wiecej na ten temat ;-)
 
Mi wlasnie niedawno ginka powiedziala, zeby nie spac na plecach. Wowczas brzuch naciska na tetnice (lub zyly), zostaje pomniejszony doplyw tlenu i moze dojsc do naszego omdlenia (tym samym zle to wplywa na dzieco). Ale ja ostatnio nie moge spac na zadnym boku - boli mnie normalnie brzuch, wiec czasami na plecach troche leze. Ale staram sie tego unikac
 
Ja już źle sypiam od 5 msc, przed ciążą byłam dość szczupła a teraz przytyłam 12-13 kg niby nie widać, ale brzuch mam dość pokaźny, taka napięta piłeczka.W każdej pozycji jest mi niewygodnie, staram się leżeć na bokach poobkładana poduszkami (pod głową dwie, pod plecami jedna, pod brzuchem jedna i między nogami) bo inaczej napięty brzuch mnie ciągnie. Zakupiłam sobie poduszkę dla kobiet w ciąży litera C ale sypiam z nią raz na jakiś czas bo jak już się w nią zagrzebię to trudno zmienić pozycję.
Z tym spaniem na plecach też słyszałam i czytałam, żeby raczej tego nie praktykować, bo:
"sprawia, że cała masa ciężarnej macicy spoczywa na kręgosłupie, jelitach i dwóch głównych naczyniach krwionośnych: aorcie-odpowiedzialnej za rozprowadzenie krwi z serca po całym ciele oraz żyle głownej dolnej-żyle odpowiedzialnej za odpływ krwi z całej dolnej części ciała do serca. Może to stać się przyczyną bólów pleców oraz hemoroidów, sprawić, że ukłąd trawienny będzie mniej wydajny, przeszkadzać w oddychaniu i krążeniu krwi, a nawet wywołać niskie ciśnienie krwi.....Najlepiej spać jest na lewym...bo ułatwiony jest przepływ krwi ze skłądnikami odżywczymi do łożyska i wspomagana jest także praca nerek..." cyt. z książki "W oczekiwaniu na dziecko"
Jednak na szkole rodzenia fizykoteraupeutka nic nie mówiła o niebezpieczeństwie dla dziecka w spaniu na plecach. Powiedziała, że niektóre kobiety nie mogą spać na plecach bo po prostu robi im się słabo, a gdy mamom jest słabo to dziecko też ma utrudniony dostęp tlenu. Wynika z tego, że jeśli dobrze się czujemy jeśli leżymy na plecach to i dziecku nic nie jest.
Jednak ja jako niedowiarek staram się nie spać na płasko na plecach, czasami jak jest mi już bardzo niewygodnie budze się i kładę na fotel w pozycji siedząco-leżąco i tak zasypiam.
 
Wiec spie w kazdej pozycji jak tylko mi wygodnie (jedynie nie na brzuszku bo to nawet niemozliwe) moj maluch jest zdrowy a jak mu pozycja nie pasuje to mnie pokopie wtedy sie przekrecam i jest spokoj ;-) mysle ze niezadzkodzisz tym dzidziusiowi a pomozesz tylko sobie ;-)

ja się na brzuchu wyleżałam w lipcu na plaży - kopałam 3 doły w piasku, dwa mniejsze na piersi i jeden wielki na brzuch :-D:-D:-D
nasze dzidziusie są dobrze chronione przez macicę, jest im wszystko jedno jak mama śpi :tak: w pozycji na plecach uciska się tętnicę i kręgosłup, a na prawym boku uciska sie jelita, dlatego zalecane jest spanie na lewym... ale oczywiście to tylko ogólne zasady, a każda z nas jest przecież inna, więc jak komuś wygodnie to niech śpi jak chce :-D
 
ja tam spie roznie jak mi akurat wygodnie no ale podusia pod glowe pod brzuch i miedzy nogi obowiazkowo... w sumie teraz to ciezko mi spac wstaje co 2-3h siku dosłownie!! a juz okolo 3 w nocy jak wstaje to cos gadam do siebie w złosci ze musze wstawac i mezowi sie obrywa bo krzycze zeby sie przesuna bo nie dam rady z lozka zejsc heheh
 
reklama
ja się na brzuchu wyleżałam w lipcu na plaży - kopałam 3 doły w piasku, dwa mniejsze na piersi i jeden wielki na brzuch :-D:-D:-D
nasze dzidziusie są dobrze chronione przez macicę, jest im wszystko jedno jak mama śpi :tak: w pozycji na plecach uciska się tętnicę i kręgosłup, a na prawym boku uciska sie jelita, dlatego zalecane jest spanie na lewym... ale oczywiście to tylko ogólne zasady, a każda z nas jest przecież inna, więc jak komuś wygodnie to niech śpi jak chce :-D

hehehe :-D niezle... ja tak zawsze robilam gdy sie opalalam na plazy, w ciazy nie probowalam bo nie mialam okazji byc na plazy hehe ale dobry patent :tak:
 
Do góry