reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
i to wszystko z zaleceń lekarza? teraz nie wiem, może pójdę do przychodni i spróbuję załatwić wcześniej wizytę niż 26.04
Bo sama wolałabym się nie suplemenowac.

kwas foliowy z zleceń lekarza i żelazo też,witaminę D z wapnem sama biorę z siebie lekarz nic nie mówił
Żelaza nie powinno się samemu suplementować.
Po pierwsze wyleciało z wytycznych PTGiP suplementowania w I trymestrze.
Po drugie należałoby sprawdzić morfologię oraz poziom ferrytyny i dopiero jeśli ferrytyna byłaby na niskim poziomie, wtedy należy żelazo suplementować.

Kobiety bez anemii nie powinny go zażywać.
 
Dziewczyny a jak długo przyjmuje się kwas foliowy w ciąży ? O 13:30 mam wizytę z lekarzem i mam nadzieje ze usg mi zrobi a nie tylko rozmowa bo bardzo się zmartwiłam po tych mocnych upławach 🥺 na pewno usg by mnie bardziej uspokoiło
 
Żelaza nie powinno się samemu suplementować.
Po pierwsze wyleciało z wytycznych PTGiP suplementowania w I trymestrze.
Po drugie należałoby sprawdzić morfologię oraz poziom ferrytyny i dopiero jeśli ferrytyna byłaby na niskim poziomie, wtedy należy żelazo suplementować.

Kobiety bez anemii nie powinny go zażywać.
możliwe ze masz racje,tutaj gdzie mieszkam lekarze i na każdej stronie zalecają branie żelaza od 10 tyg najpóźniej od 18 😛
 
Żelaza nie powinno się samemu suplementować.
Po pierwsze wyleciało z wytycznych PTGiP suplementowania w I trymestrze.
Po drugie należałoby sprawdzić morfologię oraz poziom ferrytyny i dopiero jeśli ferrytyna byłaby na niskim poziomie, wtedy należy żelazo suplementować.

Kobiety bez anemii nie powinny go zażywać.
wychodzi na to ze najbezpieczniej konsultować z lekarzem wszystko.
 
Żelaza nie powinno się samemu suplementować.
Po pierwsze wyleciało z wytycznych PTGiP suplementowania w I trymestrze.
Po drugie należałoby sprawdzić morfologię oraz poziom ferrytyny i dopiero jeśli ferrytyna byłaby na niskim poziomie, wtedy należy żelazo suplementować.

Kobiety bez anemii nie powinny go zażywać.
Znając życie, na pewno wyjdzie u mnie anemia i znowu zacznie się picie feroplexu i dieta bogata w żelazo 🤦‍♀️
 
28 dni zawsze, w tym cyklu nie sprawdzałam, ale we wczesniejszych kilku miałam owu właśnie centralnie w połowie, chyba że faktycznie się obsunęło.
Ja też zawsze miałam regularne cykle i owu w tym samym dniu cyklu, a raz jak akurat byłam na monitoringu, owu przesuneła się o ponad tydzień. Więc jeśli nie sprawdzałaś to myślę że jak najbardziej mogło się obsunąć i nie masz się czym martwić jak narazie 😉
 
Dziewczyny a jak długo przyjmuje się kwas foliowy w ciąży ? O 13:30 mam wizytę z lekarzem i mam nadzieje ze usg mi zrobi a nie tylko rozmowa bo bardzo się zmartwiłam po tych mocnych upławach 🥺 na pewno usg by mnie bardziej uspokoiło
w którym jesteś dokładnie tygodniu? 😊 Ja to niecierpliwie czekam na badania prenatalne.. Może po nich będę spokojniejsza, jednak są to dokładniejsze badania..
 
wychodzi na to ze najbezpieczniej konsultować z lekarzem wszystko.
Nie wszystko należy konsultować, są jasne wytyczne.
I są składniki, które wręcz trzeba zażywać.

 
reklama
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko
Mi lekarz kazał brać prenatal UNO, a wczoraj wspomniał że jak zacznę 12 tydzień to zaczynam prenatal DUO
 
Do góry