reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Nie wiem, moja sie nie poci w samochodzie ale nie ubieram za bardzo. Nie rozszerzam diety chyba ze wyniki krwi wyjda zle. Tez mamy slabe miesnie brzucha w stosunku do grzbietu, rehabilitujemy. Niby fizjoterapeutka powiedziala ze mozna trzymac dziecko do 2h w foteliku dziennie ale ja w domu trzymam tylko na plecach , na brzuchu. Fotelik maxi cosi straszznie niewygodny przy wkladaniu, wyciaganiu dziecka, bardzo gleboki ale bezpieczny.
 
Nie wiem, moja sie nie poci w samochodzie ale nie ubieram za bardzo. Nie rozszerzam diety chyba ze wyniki krwi wyjda zle. Tez mamy slabe miesnie brzucha w stosunku do grzbietu, rehabilitujemy. Niby fizjoterapeutka powiedziala ze mozna trzymac dziecko do 2h w foteliku dziennie ale ja w domu trzymam tylko na plecach , na brzuchu. Fotelik maxi cosi straszznie niewygodny przy wkladaniu, wyciaganiu dziecka, bardzo gleboki ale bezpieczny.
A jak ubierasz?
 
Zależy od dziecka. Ja do 8 miesiąca życia karmiłam na wpół leżąco w bujaku albo w spacerówce. Dopiero mniej więcej w tym czasie można było go posadzić w krzeselku by się nie majtał na boki. Ala chyba też ruchowo będzie podobna. Drugi raz słyszę że to kwestia że dziecko bardzo duże i bardzo długie i bardzo ciężkie 😂. Lalka ma dodatkowo bardzo słabe mięśnie brzucha i ciągle ćwiczymy by zechciała się obracać. No zobaczymy jak jej będzie szło.
Jak ćwiczycie odnośnie tego obracania ? Czym objawiają się słabe mięśnie brzucha?
 
Jak ćwiczycie odnośnie tego obracania ? Czym objawiają się słabe mięśnie brzucha?
U nas obrót na brzuch 1 kwietnia :) jak miała 4 mc i 6 dni. U nas bardzo pomogło że ja odwracaliśmy na brzuch obrotem na macie i w końcu sama zaczela naśladować. Ale samej udało się dopiero jak zaczela wyżej sama unosić nóżki w leżeniu, tak kąt prosty :) nie wiem czy to przypadek czy najpierw to musiała opanowac.
Nie pamietam czy polecalam ale fajny jest profil fizjomommy na instagramie. Super pokazuje jak przez zabawę zachęcać maluszki.
 
Jak ćwiczycie odnośnie tego obracania ? Czym objawiają się słabe mięśnie brzucha?
Mam rehabilitantka dużo pokazuje jak prawidłowo obracać, gdzie dokładnie rączka, nóżka. Mała skończyła 5 miesięcy ale ma też słabą świadomość ciała. Dociskamy rączki do nóżek tak by czuła mięśnie. Takie jakby sklony na boki w siadzie że mną na kolanach. Też muszę ją podnosić przez bok. Brzuch ma słaby bo ma rozejscie kresy białej i wysoko barki. Jedno i drugie utrudnia jej leżenie na brzuchu. Nam to oceniał fizjoterapeuta i neurolog. No i też duże dzieci mają dużo ciężej przy nowych umiejętnościach ruchowych, więc częściej robią wszystko późno.
 
Czy u was udaje się już utrzymać jakąś powtarzalność drzemek? Bo u mnie 3 dni jest rytm a potem nagle kolejne 2 dni bobas śpi jak chce np. Poranna drzemka jest zazwyczaj po 1,5-2h od wstania a dzisiaj zasnęła po 3h. Poranki też różnie czasem o 6 a czasem wstaje o 8.
Czasem też ma takie dni że ma 4 drzemki a czasem 2 bo nie da się jej uśpić.

Zastanawiam się czy to już jest etap żeby był schemat czy mam za duże oczekiwania :)
Hey u nas zawsze się to wącha od 1 do 2 w jedna badz drugą stronę mamy 2 drzemki w ciągu dnia jedyne stałe ok 12 i 15 reszta naprawdę różnie
 
reklama
Dziewczyny, które już zaczęły rozszerzać dietę. Czy od samego początku należy podawać wodę? Ile i jaką? Mam tyle pytań a
nigdzie nie mogę znaleźć kompendium wiedzy...
 
Do góry