reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Dzieciom nie można wysoko mineralizowanej, w wielu miejscach czytałam o zwykłej źródlanej. Ja kupiłam taką dedykowaną dla dzieci, ale myślę, że normalny np Żywiec też może być, tylko ja nie lubię. Podaję od samego początku z kubeczka z silikonowym dziubkiem tyle, ile chce. Bardzo ładnie pije 😊
 
reklama
U nas obrót na brzuch 1 kwietnia :) jak miała 4 mc i 6 dni. U nas bardzo pomogło że ja odwracaliśmy na brzuch obrotem na macie i w końcu sama zaczela naśladować. Ale samej udało się dopiero jak zaczela wyżej sama unosić nóżki w leżeniu, tak kąt prosty :) nie wiem czy to przypadek czy najpierw to musiała opanowac.
Nie pamietam czy polecalam ale fajny jest profil fizjomommy na instagramie. Super pokazuje jak przez zabawę zachęcać maluszki.
U nas pierwszy obrót był jak synek miał 4 miesiące i 11 dni, ale ewidentnie preferuje jedną stronę. To znaczy robi obroty przez prawe i lewe ramię ale przez prawe idzie mu ekspresowo (ani się obejrzę a on już na brzuchu) a przez lewe trochę trudniej. Czasem nawet obraca się z brzuszka na plecki ale w tym jest jeszcze sporo przypadku. A was obroty, niezależnie od strony wyglądają tak samo?
 
U nas pierwszy obrót był jak synek miał 4 miesiące i 11 dni, ale ewidentnie preferuje jedną stronę. To znaczy robi obroty przez prawe i lewe ramię ale przez prawe idzie mu ekspresowo (ani się obejrzę a on już na brzuchu) a przez lewe trochę trudniej. Czasem nawet obraca się z brzuszka na plecki ale w tym jest jeszcze sporo przypadku. A was obroty, niezależnie od strony wyglądają tak samo?
U nas na razie tylko przez lewe ramie, przez prawe coś próbuje ale jeszcze nie idzie. Także pomagamy jej i zachęcamy do obrotu przez prawe, i pewnie za chwilę zacznie. U ciebie pewnie też zaraz nabierze wyprawy w drugą stronę.
Dziewczyny a u waszych maluchów pojawiają się już zęby? Bo ja mam wrażenie że ma rozpulchniona dolna wargę i z takim czerwony punkcikiem.
Ale czy jak ona dopiero skończyła 4 mc to nie za wcześnie?
 
Powiem wam że byłam dzisiaj kontrolnie na wizycie u fizjoterapeuty bo mała nadal bardzo nie lubi przebierania jak trzeba coś przełożyć przez ręce, i wróciłam naprawdę podłamana... Iga ma od narodzin rozejście mięśnia prostego brzucha i wyrobiła sobie źle nawyki rekompensując mięśnie brzucha mięśniami pleców.. Stąd bardzo napięta obręcz barkowa itd.
Jestem zła na siebie, na lekarzy. osteopate żeby byłam u tylu specjalistów i nikt nie zauważył. Teraz nas czeka rehabilitacja, dostała tejpy na brzuch, a my mnostwo zaleceń..
 
Powiem wam że byłam dzisiaj kontrolnie na wizycie u fizjoterapeuty bo mała nadal bardzo nie lubi przebierania jak trzeba coś przełożyć przez ręce, i wróciłam naprawdę podłamana... Iga ma od narodzin rozejście mięśnia prostego brzucha i wyrobiła sobie źle nawyki rekompensując mięśnie brzucha mięśniami pleców.. Stąd bardzo napięta obręcz barkowa itd.
Jestem zła na siebie, na lekarzy. osteopate żeby byłam u tylu specjalistów i nikt nie zauważył. Teraz nas czeka rehabilitacja, dostała tejpy na brzuch, a my mnostwo zaleceń..

Pomysł, że na szczęście jest to coś co można rehabilitować. I przede.wszystkim, Ty zrobiłaś wszystko co mogłaś dla Igi,. nie masz sobie nic do zarzucenia, to niestety specjaliści się nie popisalie... Wiem, że jesteś zła, ale teraz to już nic nie zmieni, ani się nie obejrzysz i Malutka nadrobi złe nawyki!
 
Powiem wam że byłam dzisiaj kontrolnie na wizycie u fizjoterapeuty bo mała nadal bardzo nie lubi przebierania jak trzeba coś przełożyć przez ręce, i wróciłam naprawdę podłamana... Iga ma od narodzin rozejście mięśnia prostego brzucha i wyrobiła sobie źle nawyki rekompensując mięśnie brzucha mięśniami pleców.. Stąd bardzo napięta obręcz barkowa itd.
Jestem zła na siebie, na lekarzy. osteopate żeby byłam u tylu specjalistów i nikt nie zauważył. Teraz nas czeka rehabilitacja, dostała tejpy na brzuch, a my mnostwo zaleceń..
A tak na co dzień, kiedy się bawiła, ruszała, było widać, że coś może być nie tak?
 
A tak na co dzień, kiedy się bawiła, ruszała, było widać, że coś może być nie tak?
Właśnie jakoś nie. Ładnie siegala po zabawki, na brzuchu też leżała.
Teraz jak fizjo zwróciła uwagę to widzę co robi niepoprawnie ale wcześniej myślałam że to jest ok.
I faktycznie chyba mało podnosiła nóżki. Ale tak to ani pediatra, ani osteopata nie zauważyli więc to nie jest jakos zauważalne dla laika takiego jak ja.
 
Właśnie jakoś nie. Ładnie siegala po zabawki, na brzuchu też leżała.
Teraz jak fizjo zwróciła uwagę to widzę co robi niepoprawnie ale wcześniej myślałam że to jest ok.
I faktycznie chyba mało podnosiła nóżki. Ale tak to ani pediatra, ani osteopata nie zauważyli więc to nie jest jakos zauważalne dla laika takiego jak ja.
Czyli na jakiej podstawie postawili taka diagnozę? Co było nie tak jakie zachowania małej?
 
reklama
Czyli na jakiej podstawie postawili taka diagnozę? Co było nie tak jakie zachowania małej?
Jeśli chodzi o rozejście mieśni to po prostu czuć pod palcami jak dotkneła fizjo jej brzucha.
I teraz jak mu zwróciła uwagę to widzę że brzuszek małej tak się trochę jakby rozlewa na boki i też mowila że mocniej powinna unosić nóżki już, tak żeby stopki była w stanie wziąć do buzi, a jej to przychodzi z trudem.
Także to co ja zakładałam że ma jeszcze czas żeby robić okazało się że trzeba wspomoc.
I efektem słabych mięśni brzucha jest napięta obrecz barkowa czyli to z czym poszłam - że nie lubi prostowania rak przy ubieraniu i ma wysoko uniesione barki.

I też mam pokazała że leżenie na brzuchu jest niepoprawne bo za bardzo odchyla głowę, że ma problem z unoszeniem rąk do jednej pozycji, mimo że w innych super chwyta zabawki.
Starałam się też wybrać bardzo dobrego fizjo zanim poszłam - jest to właściciela ośrodka która poza prywatnymi wizytami prowadzi rehabilitację na nfz bardzo trudnych przypadków. Ma w Pzn bardzo dobra opinie.

Także teraz widzę te niepawidloeosci ale wcześniej albo myślam że tak po prostu jest u maluchów albo ich nie widziałam. Cały czas mam w głowie że może powinnam zauważyć szybciej itd i mam wyrzuty sumienia że nie poszłam wcześniej
 
Do góry