reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Witajcie Dziewczyny, długo się wachałam czy dołączyć, ale dziś lekarz powiedział mi, że nie ma co tak hamować radości i cieszyć się po każdej wizycie. Jestem w 8t+2d . To moja druga ciąża, pierwszą poroniłam w 6tc ale dowiedziałam się w 8.
Teraz dzidziuś ma prawie 2 cm i dzisiaj na USG mi pomachał 🥰🥰🥰
A wracajac do wątku, mam taki apetyt że ciągle jem, co 2-3h muszę coś zejść. Podstawowe badanie glukozy było bardzo wysokie ( górna granica normy), od razu podejrzenie cukrzycy ciazowej. Natychmiast wprowadziłam zmiany w jadłospisie i częstotliwości jedzenia, dlatego krzywa cukrowa dała trochę zafałszowany obraz i wynik już nie był taki wysoki. Ale zgodnie ze wszytstkimi zaleceniami mam się trzymac tej diety.
Dlatego jeśli zastanawia Ci że tyle jesz i ciągle jesteś głodna to koniecznie sprawdź cukier.
Dziewczyny piszą że schudły, a ja też jestem już ponad kg na + . Nie mam kompletnie żadnych mdłości, tylko jeden jedyny raz wczoraj rano, po pierwszym śniadaniu poleciałam do łazienki trochę mnie pomęczylo ale generalnie to tyle. Moje BMI sprzed ciąży to 18 więc na szczęście nie jest źle. 😄
Witamy :)
 
reklama
Jestem po porannym badaniu prenatalnym. Spałam kiepsko z wiadomych powodów. Na szczęście wszystkie markery z bardzo dobrym wynikiem. Ryzyko trisomii ocenione na niskie. Przeziernosc, kość nosowa, serduszko, półkule mózgowe, brzuszek, pęcherz - wszystko jak na ten etap dobrze 😁 dzidziuś mierzy 12+2 czyli ciut do przodu w porównaniu z OM. Termin 3ci listopad z usg, 8my z OM.
Widziałam tam nawet małego siusiaczka ale zobaczymy czy moje doświadczenie w tym obszarze się potwierdzi (=mam dwóch chłopców).
Kolejne badania przed nami ale odetchnęłam dość znacznie :)
Powodzenia w waszych badaniach!
 
U nas dziś 9+0 . Z odklejajacym się jajem płodowym i krwiakiem leżę już tydzień, co prawda nie mam plamien ani nic ( żeby nie wizyta to nawet bym nie wiedziała ze coś złego się dzieje ) Na szczęście lekarz nie kazał mi leżeć całymi dniami
Mogę podreptać po mieszkaniu , siedzieć . Ale za to nie mogę chodzić po schodach co równa się brakiem wyjścia na dwór . Dziś kończę jeden lek przeciwkrwotoczne by zamknąć naczynia krwionośne . Próbujemy umówić mnie na konsultacje do naprawdę świetnego lekarza może w poniedziałek uda się wyznaczyć termin 😭 Najgorsze jest to ze do takiego wiecie byle jakiego wizyta nawet na dziś a do naprawdę dobrego z dobrym sprzętem , trzeba cudy by na już się dostać . Wizyta u mojego lekarza za 3 tyg 😭 Dla mnie to bardzo długo zwłaszcza ze poprzednia ciąże straciłam w 8 tyg a chodziłam z nią do 9 .
naprawdę współczuję ale musisz być dobrej myśli , może akurat szybko się dostaniesz trzymam kciuki i dbaj o siebie 😘
 
Jestem po porannym badaniu prenatalnym. Spałam kiepsko z wiadomych powodów. Na szczęście wszystkie markery z bardzo dobrym wynikiem. Ryzyko trisomii ocenione na niskie. Przeziernosc, kość nosowa, serduszko, półkule mózgowe, brzuszek, pęcherz - wszystko jak na ten etap dobrze 😁 dzidziuś mierzy 12+2 czyli ciut do przodu w porównaniu z OM. Termin 3ci listopad z usg, 8my z OM.
Widziałam tam nawet małego siusiaczka ale zobaczymy czy moje doświadczenie w tym obszarze się potwierdzi (=mam dwóch chłopców).
Kolejne badania przed nami ale odetchnęłam dość znacznie :)
Powodzenia w waszych badaniach!
Super 💜 bardzo się cieszę, ja mam dokładnie za tydzień prenatalne i już jedna myśl tylko w głowie 😯
 
Hej!!
Ja jestem po wizycie u lekarza z którym planowaliśmy ciąże bo u mojej o. Doktor wizyta dopiero ok 15tc a na mój SMS że brązowe plamienia nie ustają - nie odpowiedziała. Z DZIDZIUSIEM wszystko wporzadku. Rozwija się, serduszko bije, rośnie i wszystko pięknie 💓 ALE lekarz znalazł też na usg sporego krwiaka. Nie zagraża on maleństwu ale jest przyczyną plamień. Lekarz KAZAŁ MI odstawić accard 150 który biorę i pozostać przy Duphaston ie i luteinie. Odpoczywać przez 2 tygodnie. I teraz moje pytanie CZY UWAŻACIE ZE odstawienie acardu przy krwiaku jest ok? Pan doktor zdziwił się też że moja Pani doktor tego krwiaka nie zauważyła a przecież byłam u niej dokładnie z 10 dni temu? Kwestia jest też wyboru lekarza prowadzącego. Uważacie, że powinnam chodzić do mojej Pani doktor czy zosfac przy tym lekarzu który zdiagnozował krwiaka? U mojej p doktor wizyta za 6 tygodni 😳 co jest dla mnie niepokojące zwłaszcza przy takich objawach jak plamienie. U Pana doktora za 3 tygodnie. Dajcie znać co sądzicie o całej sprawie i może mi coś doradzicie mądrego bo mam metlik w głowie.. PS dziewczyny z mdłości ami w żabce widziałam mała puszkę tymbarka jabłko imbir. Jak się nie brzydzicie smaku imbiru to napewno moze pomoc.
 
Jeśli chodzi o krwiaka to moja historia wygląda tak ze byłam na wizycie po tygodniu od pierwszego badania. I krwiak pojawił się właśnie w ciągu tego tygodnia, wcześniej go nie było.wiec może u Ciebie było podobnie, może dlatego lekarka go nie widziala? Ja jedyne co biorę (mam krwiaka od ponad 3 tygodni) to luteinę dopochwowo. Dzis miałam prenatalne i krwiak nadal jest ale zmniejszyl się i zorganizował (jest na etapie pełnego wchloniecia). Nie miałam żadnych plamien, krwiak wykryty tylko na usg.
 
Hej!!
Ja jestem po wizycie u lekarza z którym planowaliśmy ciąże bo u mojej o. Doktor wizyta dopiero ok 15tc a na mój SMS że brązowe plamienia nie ustają - nie odpowiedziała. Z DZIDZIUSIEM wszystko wporzadku. Rozwija się, serduszko bije, rośnie i wszystko pięknie 💓 ALE lekarz znalazł też na usg sporego krwiaka. Nie zagraża on maleństwu ale jest przyczyną plamień. Lekarz KAZAŁ MI odstawić accard 150 który biorę i pozostać przy Duphaston ie i luteinie. Odpoczywać przez 2 tygodnie. I teraz moje pytanie CZY UWAŻACIE ZE odstawienie acardu przy krwiaku jest ok? Pan doktor zdziwił się też że moja Pani doktor tego krwiaka nie zauważyła a przecież byłam u niej dokładnie z 10 dni temu? Kwestia jest też wyboru lekarza prowadzącego. Uważacie, że powinnam chodzić do mojej Pani doktor czy zosfac przy tym lekarzu który zdiagnozował krwiaka? U mojej p doktor wizyta za 6 tygodni 😳 co jest dla mnie niepokojące zwłaszcza przy takich objawach jak plamienie. U Pana doktora za 3 tygodnie. Dajcie znać co sądzicie o całej sprawie i może mi coś doradzicie mądrego bo mam metlik w głowie.. PS dziewczyny z mdłości ami w żabce widziałam mała puszkę tymbarka jabłko imbir. Jak się nie brzydzicie smaku imbiru to napewno moze pomoc.
U mnie tez było tak ze nie miałam plamien ani nic . Dopiero na usg to wyszło . Jedynie sytuacja inna ze mnie się odkleja jajo płodowe 😳 ale lekarz zabronił mi odstawiać acard 150 jedynie dopisał mi cyclonamine przeciwkrwotoczne by zamknąć naczynka krwionośne . No i oczywiście mam duphaston . I duzo odpoczywać nic nie dźwigać oszczędzać się 😳
 
Hej!!
Ja jestem po wizycie u lekarza z którym planowaliśmy ciąże bo u mojej o. Doktor wizyta dopiero ok 15tc a na mój SMS że brązowe plamienia nie ustają - nie odpowiedziała. Z DZIDZIUSIEM wszystko wporzadku. Rozwija się, serduszko bije, rośnie i wszystko pięknie 💓 ALE lekarz znalazł też na usg sporego krwiaka. Nie zagraża on maleństwu ale jest przyczyną plamień. Lekarz KAZAŁ MI odstawić accard 150 który biorę i pozostać przy Duphaston ie i luteinie. Odpoczywać przez 2 tygodnie. I teraz moje pytanie CZY UWAŻACIE ZE odstawienie acardu przy krwiaku jest ok? Pan doktor zdziwił się też że moja Pani doktor tego krwiaka nie zauważyła a przecież byłam u niej dokładnie z 10 dni temu? Kwestia jest też wyboru lekarza prowadzącego. Uważacie, że powinnam chodzić do mojej Pani doktor czy zosfac przy tym lekarzu który zdiagnozował krwiaka? U mojej p doktor wizyta za 6 tygodni 😳 co jest dla mnie niepokojące zwłaszcza przy takich objawach jak plamienie. U Pana doktora za 3 tygodnie. Dajcie znać co sądzicie o całej sprawie i może mi coś doradzicie mądrego bo mam metlik w głowie.. PS dziewczyny z mdłości ami w żabce widziałam mała puszkę tymbarka jabłko imbir. Jak się nie brzydzicie smaku imbiru to napewno moze pomoc.
Ta wizyta co 6 tygodni jest w sumie trochę dziwna. mnie lekarz kolejny raz umówił za 3 tygodnie - powiedział że przy prawidłowo rozwijającej się ciąży nie ma potrzeby częściej - no ale z tego co zrozumiałam te 3 tyg to taki maks. Może twoja pani doktor ma teraz coś zaplanowane i dlatego taka pozna wizyta? Może spróbuj się z nią zdzwonic? Jeśli chodzi o wybór no to już pozostaje do Ciebie kto wzbudził Twoje większe zaufanie. Może poczytaj opinie na necie. Ważne że z bobo wszystko ok
 
reklama
Hej!!
Ja jestem po wizycie u lekarza z którym planowaliśmy ciąże bo u mojej o. Doktor wizyta dopiero ok 15tc a na mój SMS że brązowe plamienia nie ustają - nie odpowiedziała. Z DZIDZIUSIEM wszystko wporzadku. Rozwija się, serduszko bije, rośnie i wszystko pięknie 💓 ALE lekarz znalazł też na usg sporego krwiaka. Nie zagraża on maleństwu ale jest przyczyną plamień. Lekarz KAZAŁ MI odstawić accard 150 który biorę i pozostać przy Duphaston ie i luteinie. Odpoczywać przez 2 tygodnie. I teraz moje pytanie CZY UWAŻACIE ZE odstawienie acardu przy krwiaku jest ok? Pan doktor zdziwił się też że moja Pani doktor tego krwiaka nie zauważyła a przecież byłam u niej dokładnie z 10 dni temu? Kwestia jest też wyboru lekarza prowadzącego. Uważacie, że powinnam chodzić do mojej Pani doktor czy zosfac przy tym lekarzu który zdiagnozował krwiaka? U mojej p doktor wizyta za 6 tygodni 😳 co jest dla mnie niepokojące zwłaszcza przy takich objawach jak plamienie. U Pana doktora za 3 tygodnie. Dajcie znać co sądzicie o całej sprawie i może mi coś doradzicie mądrego bo mam metlik w głowie.. PS dziewczyny z mdłości ami w żabce widziałam mała puszkę tymbarka jabłko imbir. Jak się nie brzydzicie smaku imbiru to napewno moze pomoc.
Ja bym na pewno nie wróciła do lekarza, który nawet nie odpisał na wiadomość o plamieniach ... Mój lekarz odpisał w ten sam dzień, o 21 w weekend 🙄 prawda jest taka, że czasem wystarczy dołożyć progesteron i plamienia ustaną. albo mógł lekarz napisać, żeby zbadać progesteron, albo przyjść na wizytę. A to jest dla mnie takie "angielskie podejście " : zobaczymy co będzie, takiej młodej ciąży sie nie da uratować itp 🤦‍♀️
Zostałabym u lekarza, który zdiagnozował krwiaka. Masz zdjecie ?

Acard się odstawia przy krwawieniu, to standardowa procedura ;)

Edit: no chyba, że nie odpisała na wiadomość, która była np wczoraj? może nie była w pracy.
 
Do góry