reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, czy którąś z Was boli jeszcze brzuch, tak jak na okres? Dziś mam 11+4 i nie spałam prawie całą noc, bo bolał mnie brzuch. Nie mocno ale ze stresu nie mogłam spać... rano oczywiście wszystko wydaje się mniej straszne niż pod osłoną nocy ;)
Zastanawiam się czy panikować czy czekać spokojnie, bo 12.05 i tak jadę do swojego ginekologa na prenatalne...
Mnie wczoraj bolał po prawie 2 tygodniach spokoju. Leżałam plackiem caly dzien ze strachu dzisiaj 11+0 i kłucie w jajniku lewym. Dzisiaj z rana jeszcze trochę ten jajnik pomęczył i jest okej nie boli.
 
reklama
Super. Czyli faktycznie warto tam zrobić usg. Ja idę w poniedziałek do Hi gen, jeżeli coś będzie nie tak to też pójdę tam gdzie ty. Pytałaś lekarza o płeć? Ile zapłaciłaś za te badania, jeśli mozna spytać?
Pani doktor mnie zapytała czy chce znać płeć. Ja oczywiście 😁 Mówiła, że na 100% dziewczynka. Mam już synka, także bardzo się cieszę. Wiadomo najważniejsze, żeby zdrowe, ale płeć bardzo mnie ucieszyła.
Placilam 300 zł, więc myślę w normie. Polecam. Ta lekarka Deszyńska wszystko super objaśniała. Mega cierpliwa do mojej wiercipięty. I tak ladnie mowila caly czas maluszku obróć się 😊
 
Jestem po badaniu. Wszystko super. I już maleństwo inaczej się ułożyło i ma sporo miejsca. Z okresu mam 13 tydzień równy, a z usg wychodzi 13+4, więc za tydzień byłoby już za późno na to badanie. Bardzo się cieszę, kamień mi spadł z serca. No i będzie dziewczynka 😁
Czekałam aż się odezwiesz :) uff no to super i dobrze cię pokierowała intuicja żeby nie czekać z badaniem :)

co do poduszek ja wzięłam poofi taka dość duża w kształcie cyfry 9. Na razie nie mam wielkiego brzucha ale potem będzie na pewno przydatna.

badanie w HiGen i dobreusg kosztuje tyle samo (przynajmniej bez pappy). Dlatego tez byłam taka zdziwiona bo poziom obsługi/sprzętu/podejścia jest bardzo rożny.
 
Jestem po badaniu. Wszystko super. I już maleństwo inaczej się ułożyło i ma sporo miejsca. Z okresu mam 13 tydzień równy, a z usg wychodzi 13+4, więc za tydzień byłoby już za późno na to badanie. Bardzo się cieszę, kamień mi spadł z serca. No i będzie dziewczynka 😁
Super wieści 😍 ja tez tak późno bede miala badania genetyczne 24.05 wtedy bedzie 13+3 mam nadzieje ze nie bedzie za późno ale nie maja innego terminu a ja robię w medicover w Gdańsku bo mam tam pappe za darmo
 
Już na przykładzie poduszki zaczynam Wam zazdrościć dostępności wszystkiego w Polsce :D U mnie nawet ketchupu nie ma wyboru haha

Gratuluję pomyślnych wyników badań, nie sądziłam, że będę tą osobą, ale aż sama ekscytuje się na myśl o tym i płci Waszych dzieci :D
Gdzie mieszkasz jeśli mogę spytać? Od wyboru głowa boli :) warto podejść minimalistycznie do tematu. Za każda ciaza jakaś nagle mniej rzeczy potrzeba :) ale poduszka potrzebna choć na upartego moznaby sobie wziąć dodatkowa kołdrę, powiązać czymś i poduszka jak znalazł :)
 
Mnie wczoraj bolał po prawie 2 tygodniach spokoju. Leżałam plackiem caly dzien ze strachu dzisiaj 11+0 i kłucie w jajniku lewym. Dzisiaj z rana jeszcze trochę ten jajnik pomęczył i jest okej nie boli.
Czyli jednak to odchodzi o wraca...tak jak u mnie :)
To dobrze, że już Ci przeszło :)
 
Mam pytanie do dziewczyn, które mają podwyższony cukier we krwi. Stosujecie dietę cały czas? Zero cukru i słodyczy? Jedzenie dietetyczne? Ja mam podwyższony cukier i lekarz kazał mi trzymać dietę. Ale nie za bardzo mi wytłumaczył na czym ona polega. Za tydzień mam powtórzyć tą glukoze na czczo. Może mi któraś doradzić jak obniżyć tą glukoze?
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które mają podwyższony cukier we krwi. Stosujecie dietę cały czas? Zero cukru i słodyczy? Jedzenie dietetyczne? Ja mam podwyższony cukier i lekarz kazał mi trzymać dietę. Ale nie za bardzo mi wytłumaczył na czym ona polega. Za tydzień mam powtórzyć tą glukoze na czczo. Może mi któraś doradzić jak obniżyć tą glukoze?
Ja w nastepnym tygodniu dowiem się czy mam cukrzycę, ale dostałam pełno broszurek o diecie. Właściwie jak wpiszesz sobie w wyszukiwarkę dieta przy cukrzycy ciążowej to wszystko Ci wyskoczy, bo też czytałam o tym już wcześniej. Ja mam wynik delikatnie podwyzszony, kilka lat temu taki był prawidłowy.
 
Do góry