reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

My mieliśmy np. Usg bioderek tylko raz bo moje dzieci w 2 miesiącu mają tam ponoć wszystko idealnie i lekarz mi powiedział że kolejna wizyta by była zwykłym wyciaganiem pieniędzy ode mnie. Jak zapytałam się dlaczego niektórzy mają 3 razy to zaczął tylko wzdychać i kręcić głową. Nie wiem czy to kwestia tego że są jakieś dwie szkoły. Robiłam prywatnie w dwóch różnych przychodniach i zawsze kończyło się z dziećmi na jednej wizycie. Mówiono mi że są max 2 jeśli na pierwszej coś by się tam nie wykształciło ale specjalista że mnie żaden 🤷

A u mnie gdy zapytałam się na pierwszej wizycie bioderek kiedy mam się zarejestrować na kolejną to powiedział, że jeżeli coś jest nie tak to jest wrodzone i widać na pierwszym USG, kolejne robi się tylko jeżeli na pierwszym USG są jakieś nieprawidłowości lub wątpliwości...
 
reklama
A jak długo to trwało? U nas nas były dwa dni spokoju i dzisiaj na nowo krzyk
Nie wiem czy to dopiero jakiś etap ząbkowania czy w końcu wyjdzie ten ząb na dniach.
A czujesz jakieś zgrubienie lub rozpulchnienie na dziąśle ? Ja mialam wrażenie że u nas ten zab idzie 2 miesiące i to serio bo mały taki atencjusz byl, nie wiem czy to tez może jakiś skok rozwojowy po drodze byl,ale potrafił dobrze dać w kość. Ale tez tak mial ze czasami krzyk jednego dnia a na drugi dzień deko spokojniejszy
Slyszalam ze zab idzie etapami, Wiec u naszych maluszkow napewno gdzieś te zabki juz wędrują, ale kiedy wyjdą to jedna wielka zagadka, ale ten zab szedł mu tak ostro 3 tygodnie bo była jazda wszystko gryzł zasnąć mu na drzemki nie dawało to wtedy wjezdzala camilla jak po 45 minutach próby usypiania nie dało mu zasnąć to po camilli padał odrazu ze zmęczenia i z ulgi wiec chyba na nas trochę działała.
Ale jak byliśmy u pediatry i ja juz czułam pod palcem i widziałam ze juz go ostro boli dziaslo to pediatra powiedziała że do zabkow to jeszcze daleko No i minęło 3tygodnie i zabek jest..
Ja juz zwątpiłam bo smarowalam mu te dziasla dentinoxem pediatra mowi, ze do zębów jeszcze daleko, ale zawsze jak mu posmarowalam to widziałam u niego ulgę, wiec mnie mamina intuicja nie zawiodła 🤭
 
A czujesz jakieś zgrubienie lub rozpulchnienie na dziąśle ? Ja mialam wrażenie że u nas ten zab idzie 2 miesiące i to serio bo mały taki atencjusz byl, nie wiem czy to tez może jakiś skok rozwojowy po drodze byl,ale potrafił dobrze dać w kość. Ale tez tak mial ze czasami krzyk jednego dnia a na drugi dzień deko spokojniejszy
Slyszalam ze zab idzie etapami, Wiec u naszych maluszkow napewno gdzieś te zabki juz wędrują, ale kiedy wyjdą to jedna wielka zagadka, ale ten zab szedł mu tak ostro 3 tygodnie bo była jazda wszystko gryzł zasnąć mu na drzemki nie dawało to wtedy wjezdzala camilla jak po 45 minutach próby usypiania nie dało mu zasnąć to po camilli padał odrazu ze zmęczenia i z ulgi wiec chyba na nas trochę działała.
Ale jak byliśmy u pediatry i ja juz czułam pod palcem i widziałam ze juz go ostro boli dziaslo to pediatra powiedziała że do zabkow to jeszcze daleko No i minęło 3tygodnie i zabek jest..
Ja juz zwątpiłam bo smarowalam mu te dziasla dentinoxem pediatra mowi, ze do zębów jeszcze daleko, ale zawsze jak mu posmarowalam to widziałam u niego ulgę, wiec mnie mamina intuicja nie zawiodła 🤭
Macalam teraz i nie czuję nic,gładkie ma dziąsło. Dentinoxt też u nas działa. Masakra będzie jak będzie tak krzyczał tygodniami ,widac,ze.sie meczy. Czasami az czerwony sie robi :(
 
A u mnie gdy zapytałam się na pierwszej wizycie bioderek kiedy mam się zarejestrować na kolejną to powiedział, że jeżeli coś jest nie tak to jest wrodzone i widać na pierwszym USG, kolejne robi się tylko jeżeli na pierwszym USG są jakieś nieprawidłowości lub wątpliwości...
Teraz w którymś dużym szpitalu w Polsce jest nawet wprowadzony na próbę projekt robienia usg bioderek po porodzie, bo jakiś zespół ortopedow po jakiś badaniach stwierdził że to kwestia wrodzona. No ale z tego co czytałam w tym artykule to jakaś totalna nowość, bo wcześniej były kwestie rozwojowe które wymagały powtórzeń badania. W medycynie to ciągle coś nowego
 
Mój nie chciał pić. Wręcz była histeria.. Ale odkąd kupiłam mu bidon z uchwytami gdzie może sobie trzymać i się nauczył pić to potrafi o pędzlować całą butle
Jaki bidon? Jaka firma lub foto? Mój pije wodę z butelki ze smoczkiem.
U nas najlepszą zabawką jest puste opakowanie po mokrych chusteczkach 😜
 
Dziewczyny a co wy na to żeby zaktualizować kto został na grupie?:) może poznamy swoje imiona wiek okolice skad jesteśmy i imiona swoich dzieci i data urodzenia ? Zobaczymy ile Nas zostało bo jak zakładaliśmy grupę to było Nas duzo a teraz mam wrażenie że jest dużo mniej ?
 
Jaki bidon? Jaka firma lub foto? Mój pije wodę z butelki ze smoczkiem.
U nas najlepszą zabawką jest puste opakowanie po mokrych chusteczkach 😜

Zgadzam się, u nas też opakowanie po mokrych chusteczkach 🤣. I jeszcze woreczek strunowy i róg pieluszki tetrowej... A my chcemy kupować niewiadomo jakie zabawki 😅
 
Dziewczyny a co wy na to żeby zaktualizować kto został na grupie?:) może poznamy swoje imiona wiek okolice skad jesteśmy i imiona swoich dzieci i data urodzenia ? Zobaczymy ile Nas zostało bo jak zakładaliśmy grupę to było Nas duzo a teraz mam wrażenie że jest dużo mniej ?

Jestem za, tylko określcie jak to uczynić 😁
 
reklama
Do góry