reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

W temacie wózków. Mój pierwszy wózek był nowy, baby city tour lux. Był fajny bo gondola całkowicie się składała jak spacerowka (i to tez wpłynęło na wybór). Ale dziecko okazało się być mega długie i w pewnym momencie czuło się w standardowej gondoli 28 na 74 klaustrofobicznie wiec kupiłam na szybko używana Emmaljunge gdzie gondola jest 32 na 80 z hakiem. I tak myślałam ze to wiecie taki grat (dużo miejsca) ale jak ja się zdziwiłam jaki to się okazał być wygodny wózek. Daszek mega zasłaniał latem i można nawet było zrobić tak ze był przewiew. Mega się wygodnie prowadziło. Potem jak chciałam użyć małej spacerówki od joggera to się okazało ze nozki jakby wychodzą z wózka a ze dziecko wazy więcej i jak więcej jeszcze pod wózek wrzucić to jest mega ciężko go prowadzić. A ze chciałam już żeby był wygodny dla mnie i dla dziecka i mieścił się do małego bagażnika to tym razem kupiłam używany bugaboo bee 5 i tu tez moje zdziwienie bo jak postawiłam już większe dziecko, załadowała pod wózkiem a wózek się nadal prowadzi dobrze pomimo obciążenia. Wiec pozbyłam się joggera. I mam teraz dwa, Emmaljunge dla córki z gondola i bugaboo bee 5 dla synka dwulatka. Co ciekawe oba używane. Ale mega wygodne dla dzieci i mnie. Może spróbujcie wybierajac wózka wrzucić tam coś ciężkiego i zobaczcie czy nadal się dobrze prowadzą. Najlepiej pewnie obejrzeć używane nawet bo w sklepie mogą różnie zareagować. Ale wiecie w sklepie gładka powierzchnia a na ulicy różnie sobie można przetestować. Inna sprawa to może koleżanki maja wózki to najlepiej powozić ich dzieci. Koleżanka uwielbiała swój wózek ale była wyższa ode mnie i silniejsza (a może nie miała porównania z innymi wózkami). Jak ja raz pchałam jej wózek z dzieckiem i kłamstwami pod górkę to miałam zadyszkę i nie dawałam rady. Ja jestem niska i nie wazę dużo, nie miałam siły. Mam nadzieje ze takie praktyczne rady są przydatne.
No właśnie widziałam też bugaboo ale gondola wydaje mi się strasznie nisko 😳
U z tym oglądaniem używek też się zgadzam. Podobał nam się jeden model wózka i w sumie byliśmy zdecydowani a potem weszliśmy na olx i jak zobaczyliśmy jak niszczą się te wózki to szybko doszło do rezygnacji. Ramy tak się rysują że wyglądają jak po wojnie 😳
 
reklama
Ja mam organizery te z ikei mega są do szafy 💕 a wózek już tez kupiłam chwile temu żeby się nie denerwować i fotelik mam cybex z olx i najlepsze ze dałam z niego 1800zl
A kosztują mega dużo a ja miałam farta i jeszcze gratis dostałam adaptery i śpiworek zimowy już umyty fura czeka 😅
Ooo 😍
Niektórym ten cybex się nie podoba ale mi się wydaje mega oryginalny.. Super wybór.
No i widzisz. Dlatego ja się nie zgadzam, że 3 miesiące przed porodem to za wcześnie jak można chociażby na olx wyhaczyc różne perełki. I co do wózka też się nie zgadzam bo możesz czekać 8 tygodni a jak przyjdzie to może okazać się z defektem i co wtedy.. Trzeba zwrócić, czekać na inny albo na naprawę a poco mi taki stres. Tj pisałam miesiąc przed porodem chce prac, prasować, leżeć i pachnieć.. 😝
 
No właśnie widziałam też bugaboo ale gondola wydaje mi się strasznie nisko 😳
U z tym oglądaniem używek też się zgadzam. Podobał nam się jeden model wózka i w sumie byliśmy zdecydowani a potem weszliśmy na olx i jak zobaczyliśmy jak niszczą się te wózki to szybko doszło do rezygnacji. Ramy tak się rysują że wyglądają jak po wojnie 😳
Ja w sumie z wózkiem poszłam trochę za żywioł, znajomi na polecili bebetto że im się sprawdzał i pojechaliśmy pooglądać. Też nam przypadł do gustu. Udało się znaleźć dokładnie taki na olx w super stanie więc cenowo wyszło super a jak się nie sprawdzi to nie będzie żal wymienić :)
 
Dziewczyny, a jak to jest ze zwolnieniami wypisywanymi do przodu? Mam wizytę 23.08, kolejną 15.09, a chciałabym iść na zwolnienie od 06.09. Czy lekarz na tej wizycie, którą mam za tydzień może wypisać zwolnienie, które zacznie się 06.09 czy muszę specjalnie jechać między wizytami?
 
Dziewczyny, a jak to jest ze zwolnieniami wypisywanymi do przodu? Mam wizytę 23.08, kolejną 15.09, a chciałabym iść na zwolnienie od 06.09. Czy lekarz na tej wizycie, którą mam za tydzień może wypisać zwolnienie, które zacznie się 06.09 czy muszę specjalnie jechać między wizytami?
Ja się nad tym samym zastanawiam. Wizytę mam jutro a zwolnienie chce od 1 września. Jutro będę pytac lekarza to dam znać :)
 
Dziewczyny, a jak to jest ze zwolnieniami wypisywanymi do przodu? Mam wizytę 23.08, kolejną 15.09, a chciałabym iść na zwolnienie od 06.09. Czy lekarz na tej wizycie, którą mam za tydzień może wypisać zwolnienie, które zacznie się 06.09 czy muszę specjalnie jechać między wizytami?
Mój lekarz prosi o smsa wtedy, kiedy będę potrzebować zwolnienie. Nie muszę do niego jeźdżić po to między wizytami. SMS z peselem i data od kiedy chcę zwolnienie. Na 2 tygodnie wcześniej nie może wypisać. No i oczywiście ważne są też wskazania. U mnie wskazania są od początku ciąży, więc lekarz nie ma żadnego problemu, żeby wypisać. Chociaż jeszcze nie skorzystałam i dalej pracuję..
 
Mój lekarz prosi o smsa wtedy, kiedy będę potrzebować zwolnienie. Nie muszę do niego jeźdżić po to między wizytami. SMS z peselem i data od kiedy chcę zwolnienie. Na 2 tygodnie wcześniej nie może wypisać. No i oczywiście ważne są też wskazania. U mnie wskazania są od początku ciąży, więc lekarz nie ma żadnego problemu, żeby wypisać. Chociaż jeszcze nie skorzystałam i dalej pracuję..
Myślę se w 7 miesiącu już nie będzie problemu ze zwolnieniem :) coraz trudniej z tym brzuchem wysiedzieć przed komputerem :) ja mam teraz 2 tyg na wdrożenie osoby która przyszła za mnie na zastępstwo i można ze spokojna głowa iść na L4 zająć się przygotowaniami :)
 
Dziewczyny, a jak to jest ze zwolnieniami wypisywanymi do przodu? Mam wizytę 23.08, kolejną 15.09, a chciałabym iść na zwolnienie od 06.09. Czy lekarz na tej wizycie, którą mam za tydzień może wypisać zwolnienie, które zacznie się 06.09 czy muszę specjalnie jechać między wizytami?
Na pewno nie może. Lekarz może wystawić L4 max na następny dzien po wizycie i max 3 dni w tył. Przynajmniej tak było do tej pory.
 
reklama
Do góry