reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Bardzo ciężko wybrać szpital jak się nie ma porównania. Ja w pierwszej ciąży leżałam w 3 różnych i dzięki temu wiedziałam czego się po każdym spodziewać. Prywatnych nie biorę pod uwagę, bo łódzkie Salve jest tak oblegane, że ponoć tam dostać się graniczy z cudem. Znów Mediów ma niski stopień referencyjny.
 
reklama
W moim mieście jest tylko jeden szpital, więc wyboru jako takiego nie ma. Przyjąć muszą. Obecnie zaczynam poważne psychiczne przygotowanie do porodu. Mam za sobą dwa porody i wiem, że personel może być bardzo różny. Dzisiaj odbieram dwie książki o porodzie i juz jakiś czas ćwiczę też mdm.
 
Hejka 💙
Ja 25+3 dzisiaj miałam krzywa i nie było tak źle. Jedynie ręka boli od kłucia ale to przez moje słabe żyły chyba..

Zrobiliśmy też już pierwsze zakupowo.
Kupiłam między innymi pieluszki i rzeczy stricte do pielęgnacji maluszka 🙂 i parę rzeczy dla siebie. Pomalutku, powolutku będziemy kompletować tą wyprawkę żeby zamknąć ją w 30tc.

Z samopoczucia czuje się ospała, ale muszę się brać w garść 🙈😂
Ten czas mógłby lecieć szybciej. Do prowadzącego idę za 2 tygodnie, niby zaraz a czuje się jakby niewiem ile mnie od tej wizyty dzieliło
 
W moim mieście jest tylko jeden szpital, więc wyboru jako takiego nie ma. Przyjąć muszą. Obecnie zaczynam poważne psychiczne przygotowanie do porodu. Mam za sobą dwa porody i wiem, że personel może być bardzo różny. Dzisiaj odbieram dwie książki o porodzie i juz jakiś czas ćwiczę też mdm.
Jakieś rady jak się przygotować do pierwszego porodu? :)
 
Jakieś rady jak się przygotować do pierwszego porodu? :)
Polecam szkołę rodzenia, może być na YouTube, warto mniej więcej wiedzieć jak przebiega poród, kiedy jechać do szpitala (jako pierworódka pojechałam za wcześnie🙈). O cięciu też warto poczytać, ja tego nie zrobiłam i to był błąd, byłam kompletnie zielona i nieprzygotowana co się ze mną będzie działo po zabiegu. Generalnie nie polecam czytac internetowych portali parentingowych bo jest tam mnóstwo bzdur.
Jeżeli chcesz rodzić naturalnie to warto ćwiczyć oddech, łatwiej sobie będziesz radziła wtedy ze skurczami, super to tlumaczy izabela Dębińska na YouTube i Joanna mróz.
Ja obecnie skupiam się na technikach naturalnego łagodzenia bólu, nastawiam się psychicznie, że sobie poradzę bez względu na personel medyczny na jaki trafię (w końcu to ja rodzę nie oni), i mam zamiar napisać plan porodu. Bo w bólach to nie ma kiedy tłumaczyć położnej co się chce a co nie.
Dzisiaj odebrałam dwie książki "rodzić można łatwiej" Dębińskiej i "urodzić razem i naturalnie" Ireny Chołuj.
 
Polecam szkołę rodzenia, może być na YouTube, warto mniej więcej wiedzieć jak przebiega poród, kiedy jechać do szpitala (jako pierworódka pojechałam za wcześnie🙈). O cięciu też warto poczytać, ja tego nie zrobiłam i to był błąd, byłam kompletnie zielona i nieprzygotowana co się ze mną będzie działo po zabiegu. Generalnie nie polecam czytac internetowych portali parentingowych bo jest tam mnóstwo bzdur.
Jeżeli chcesz rodzić naturalnie to warto ćwiczyć oddech, łatwiej sobie będziesz radziła wtedy ze skurczami, super to tlumaczy izabela Dębińska na YouTube i Joanna mróz.
Ja obecnie skupiam się na technikach naturalnego łagodzenia bólu, nastawiam się psychicznie, że sobie poradzę bez względu na personel medyczny na jaki trafię (w końcu to ja rodzę nie oni), i mam zamiar napisać plan porodu. Bo w bólach to nie ma kiedy tłumaczyć położnej co się chce a co nie.
Dzisiaj odebrałam dwie książki "rodzić można łatwiej" Dębińskiej i "urodzić razem i naturalnie" Ireny Chołuj.
Dziękuję bardzo ❤️
 
Do mnie w przyszłym tygodniu przyjdzie już końcówka z listy i wszystko już będę miała. Normalnie cud ze ta lista się zakończyła 🤦‍♀️ I będę zaczynać 30 tydzień. Powiem wam, ze ciuchy zaczęłam sobie kupować w 4-5 miesiącu i tak wszystko po trochu fajnie jak tak wszystko było co miesiąc teraz bym tego nie ogarnęła. Już mi się nic nie chce jeszcze tylko pranie i prostowanie mnie czeka w przyszłym tyg jak będzie ciepło
 
Do mnie w przyszłym tygodniu przyjdzie już końcówka z listy i wszystko już będę miała. Normalnie cud ze ta lista się zakończyła 🤦‍♀️ I będę zaczynać 30 tydzień. Powiem wam, ze ciuchy zaczęłam sobie kupować w 4-5 miesiącu i tak wszystko po trochu fajnie jak tak wszystko było co miesiąc teraz bym tego nie ogarnęła. Już mi się nic nie chce jeszcze tylko pranie i prostowanie mnie czeka w przyszłym tyg jak będzie ciepło
No właśnie dlatego ja też zaczęłam te zakupy i już mnie to tak nie przeraża kiedy poprostu po kolei sobie wykreślam z listy i mam to poczucie, że spokojnie do tych ostatnich tygodni wszystko będę miała z głowy.. Zwłaszcza, że ostatni miesiąc przed porodem chce się całkowicie skupić na sobie i leżeć sobie plac uszkiem i pachnieć 😝
 
Ja tez już praktycznie domykam wyprawkę. Zamówiłam różne rodzaje pieluch (trzy typy) żeby przetestować które będą najlepsze. Z chusteczkami tez podobnie. Jeszcze w sumie chyba tylko płyn do prania i jakieś koszule do porodu i karmienia i koniec. Wrzesien popiore i poprasuję. Październik zaczynam urlop i leze i pachnę tez :)
 
reklama
Trochę zazdroszczę mamom, które już mają zrobione zakupy. Ja jeszcze sporo muszę nabyć, w sumie na razie mam bardziej dla mnie rzeczy higieniczne do porodu, dla dziecka mam kosz mojżesza, wanienkę, reczniczki, ubranek mam niewiele na małe rozmiary, ale troszkę mam bo dostałam w spadku 😊 w każdym razie jeszcze sporo zakupów mnie czeka. Ja dziś już 28+5, wczoraj byłam na usg 3 trymestru. Bardzo się ucieszyłam bo torbiel z mózgu się wchłonął i nie ma po nim śladu. Mały rośnie jak na drożdżach, szacunkowa waga to 1400, jest już ustawiony głową na dół a 2 tygodnie temu jeszcze miał główkę u góry. Ciekawe czy jeszcze będzie robił salta 😊
 
Do góry