reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć
Jestem teraz w 28tc i na wynikach TSH skoczyło mi powyzej 3 ,Gin zalecil mi euthyrox 25 najmniejszą dawkę.Czy któraś z Was ma może problemy z tarczycą w ciazy?
Niby ten wynik nie odbiega dużood normy ,ale jednak mi wzrosło.
U mnie podobna sytuacja i też eutyrox najmniejsza dawka. Tyle że ja mam wynik 5 bez leków. Norma dla 2 trymestru to 3, a w 3 już 3,5. U Ciebie lekarz dmucha na zimne.
 
reklama
Cześć
Jestem teraz w 28tc i na wynikach TSH skoczyło mi powyzej 3 ,Gin zalecil mi euthyrox 25 najmniejszą dawkę.Czy któraś z Was ma może problemy z tarczycą w ciazy?
Niby ten wynik nie odbiega dużood normy ,ale jednak mi wzrosło.
Ja zawsze miałam w normie a w ciąży mi wzrosło ponad 3. A w ciąży wg mojego lekarza nie powinno przekraczac 2. Także ja prawie całą ciąże biorę euthyrox 50 i tsh się unormowało.
 
A wiesz że myślałam dzisiaj o tobie czy już są wyniki czy jeszcze czekasz. Mam nadzieję że niedługo odbierzesz pozytywne wyniki.
Super że cukier w porządku. A morfologia podobno może trochę szaleć w ciąży. Stres też nie sprzyja.
Dziś rano dostałam telefon, że są już wyniki. Wyszliśmy z domu dosłownie tak, jak staliśmy. Wyniki są dobre :) Ryzyko wszystkich trzech trisomii jest na poziomie mniej niż 1:10000. Ulga ogromna! Aż się popłakałam z tych emocji :) Jutro mam wizytę u lekarza i będziemy rozmawiać dalej co z tą anomalią tętnicy. Generalnie dotarłam do kilku mam, które urodziły dzieci z tym dodatkowym naczynkiem i generalnie są zdrowe, nic im nie dolega, tylko trochę częściej mogą się krztusić - jeśli ta tętnica będzie przechodziła blisko przełyku. Cieszę się też, bo wcześniej lekarz wspominał, że gdyby coś jeszcze było z serduszkiem, to byłoby już wskazanie do CC, a tak to sama ARSA raczej nie jest - no ale trzeba będzie kontrolować w czasie porodu, czy nie spada tętno.
 
Czy Wy dziś też macie taki ciężki dzień? U mnie koszmar, nie miałam siły wstać z łóżka, boli mnie dosłownie wszystko, brzuch, nogi, nawet ręce jak chciałam spiąć włosy i chwilę trzymałam w górze... Może to przez upał a może przez nerwy i stres :( nie dość, że powódź to jeszcze wczoraj strasznie pokłóciłam się z moim partnerem i tak kłóciliśmy się do 2 w nocy, ciężko było się uspokoic 😞
 
Cześć
Jestem teraz w 28tc i na wynikach TSH skoczyło mi powyzej 3 ,Gin zalecil mi euthyrox 25 najmniejszą dawkę.Czy któraś z Was ma może problemy z tarczycą w ciazy?
Niby ten wynik nie odbiega dużood normy ,ale jednak mi wzrosło.
Lekarz pewnie wie co robi. Jeśli wcześniej nie miałaś niedoczynnosci i to pierwszy euthyrox to musi zacząć od najniższej. Słuchaj lekarza i monitoruj poziom. Może po ciąży sytuacja wróci do normy choć podobno jak już się zacznie brać euthyrox to już się nie przestaje.
Ja mam niediczynnosc sprzed ciąży i byłam na 50tce i wystarczyło to żeby tsh było w okolicach 1-1,2. To mój optymalny wynik bez ciąży. Teraz się triche zmartwiłam ze podskoczyło mi do 2,7. Niby w ciąży normy są większe ale jutro mam konsultacje z endo na wszelki wypadek.
 
Ja z kolei po wizycie u diabetologa. Dostałam glukometr, pomiar rano na czczo I godzinę po każdym posiłku. I rano mam jeszcze sprawdzać ketony w moczu. Pierwszy pomiar kosztował mnie 5 nakłuciami🤦‍♀️ Mam nadzieję teraz już pójdzie to sprawniej.
Ale ogólnie trochę przerażona jestem tym wszystkim. Ze słodyczami nie mam problemu, bo mało ich jem, więc nie odczuję. Harbaty nie słodzę. Pieczywo białe odrzuciłam całkowicie, jem graham. Generalnie największym problemem są owoce, bo do tej pory pochłaniałam je hurtowo. A teraz trzeba będzie je ograniczyć albo zrezygnować, jak pomiary po posiłku będą mi skakać. Póki co mam podobne wyniki 90 -91 po godzinie od posiłków.
 
Czy Wy dziś też macie taki ciężki dzień? U mnie koszmar, nie miałam siły wstać z łóżka, boli mnie dosłownie wszystko, brzuch, nogi, nawet ręce jak chciałam spiąć włosy i chwilę trzymałam w górze... Może to przez upał a może przez nerwy i stres :( nie dość, że powódź to jeszcze wczoraj strasznie pokłóciłam się z moim partnerem i tak kłóciliśmy się do 2 w nocy, ciężko było się uspokoic 😞
Strasznie mi przykro z powodu Twojej sytuacji... Zalało Wam dom ?
 
Dziś rano dostałam telefon, że są już wyniki. Wyszliśmy z domu dosłownie tak, jak staliśmy. Wyniki są dobre :) Ryzyko wszystkich trzech trisomii jest na poziomie mniej niż 1:10000. Ulga ogromna! Aż się popłakałam z tych emocji :) Jutro mam wizytę u lekarza i będziemy rozmawiać dalej co z tą anomalią tętnicy. Generalnie dotarłam do kilku mam, które urodziły dzieci z tym dodatkowym naczynkiem i generalnie są zdrowe, nic im nie dolega, tylko trochę częściej mogą się krztusić - jeśli ta tętnica będzie przechodziła blisko przełyku. Cieszę się też, bo wcześniej lekarz wspominał, że gdyby coś jeszcze było z serduszkiem, to byłoby już wskazanie do CC, a tak to sama ARSA raczej nie jest - no ale trzeba będzie kontrolować w czasie porodu, czy nie spada tętno.
Super wieści [emoji846][emoji846]
 
Hej ja dzisiaj po wizycie u ginekologa😀 Oczywiście mały się schował i nie mogłam zobaczyć buźki ale jest już obrócony do dołu i raczej już Się nie przekręci tak mówił waży ponad kilo wszystko w normie wyniki itd. okazało się że nie mam żylaków tylko mam opuchnięte wargi A to od Tego spojenia łonowego I mówił że tak w ciąży jest czasem a dzisiaj mnie też bolało:/ Ale najważniejsze że nie mam żadnego zapalenia albo czegoś innego wszystko super mówił że zostało 10 tygodni mniej więcej😀😀 ale ciekawe co z tym spojeniem będzie:/ niby nie da się nic zrobić mam robić zimne okłady
 
reklama
Hej ja dzisiaj po wizycie u ginekologa😀 Oczywiście mały się schował i nie mogłam zobaczyć buźki ale jest już obrócony do dołu i raczej już Się nie przekręci tak mówił waży ponad kilo wszystko w normie wyniki itd. okazało się że nie mam żylaków tylko mam opuchnięte wargi A to od Tego spojenia łonowego I mówił że tak w ciąży jest czasem a dzisiaj mnie też bolało:/ Ale najważniejsze że nie mam żadnego zapalenia albo czegoś innego wszystko super mówił że zostało 10 tygodni mniej więcej😀😀
Ale to szybko zleciało. 10 tygodni brzmi już tak jakby to miało być za chwilę :)
 
Do góry