reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Mi moja położna powiedziała żebym się izolowała w pracy :p i to by było na tyle . Na szczęście moja firma miała pauzę a kiedy ponownie się otworzyli mnie już nie wezwali do pracy . Za chwile zaczynam urlop macierzyński ;)
 
reklama
Ja się cieszę, że przetrwałam te najcięższe okresy w pracy. Pracowałam przez jakiś czas po 17h przed kompem dziennie.Ale wyrobiłam nadgodziny i jakiś dodatek weekendowy i teraz mi się to liczy do macierzyńskiego :-) I chyba jednak pójdę na roczny macierzyński.
 
Dziewczyny co polecacie na ból gardła i przeziebienia w ciąży? Chyba się załatwiłam klimą w aucie. Pasuje to zwalczyc od razu choć obawiam sie, że skończy się anginą 😣
Imbir jest świetny. Tylko trzeba utrzymać stałe stężenie (czyli pic co jakies 2 godziny) najlepiej zrobic wywar (zalać zimną wodą i na wolnym ogniu doprowadzic do wrzenia i tak gotowac z pol godzinki. W ciazy jest dozwolony bo pomaga tez na mdlosci. (o ile nie ma sie uczulenia - ale jedyną osobą która znam z uczuleniem na imbir byla moja szefowa)
Poza tym na gardło kompres z ziemniaków (gotujesz ziemniaki w mundurkach. Ciepłe rozgniatasz na scierce i taki ciepły kompres na szyje. Mozesz dodatkowo owinac szalikiem.
Fajny jest tez syrop z mleczy (tzw miód majowy - ale to trzeba go miec)
Płukanie gardła tez swojd robi. Trzymaj sie kobietko. Mam nadzieje ze szybko Ci przejdzie
 
Imbir jest świetny. Tylko trzeba utrzymać stałe stężenie (czyli pic co jakies 2 godziny) najlepiej zrobic wywar (zalać zimną wodą i na wolnym ogniu doprowadzic do wrzenia i tak gotowac z pol godzinki. W ciazy jest dozwolony bo pomaga tez na mdlosci. (o ile nie ma sie uczulenia - ale jedyną osobą która znam z uczuleniem na imbir byla moja szefowa)
Poza tym na gardło kompres z ziemniaków (gotujesz ziemniaki w mundurkach. Ciepłe rozgniatasz na scierce i taki ciepły kompres na szyje. Mozesz dodatkowo owinac szalikiem.
Fajny jest tez syrop z mleczy (tzw miód majowy - ale to trzeba go miec)
Płukanie gardła tez swojd robi. Trzymaj sie kobietko. Mam nadzieje ze szybko Ci przejdzie
Dzięki za wsparcie. Przeleżałam cały dzień w lozku. Gardło mnie już nie boli w ogóle ale bóle krzyża i podbrzusza lekko tylko odpuściły.
 
Dali mi sterydy na przyspieszenie rozwoju płuc maluszka w razie gdyby akcja porodowa chciała się zacząć już. I wypuszczą mnie jak wszystkie bóle ustąpią i będzie pewność że nie zacznę rodzić. To dopiero 25+3tc. Mały waży ok 1kg więc jeszcze nie pora na niego.
 
Ojej ale się porobiło. A poza bóle podbrzusza coś się dzieje? Skraca Ci się szyjka?. Musisz czekać niestety. Trzymam kciuki za szybki powrót do domu w dwupaku a teraz dużo wypoczywaj i lez dla dobra waszej dwójki.
Dali mi sterydy na przyspieszenie rozwoju płuc maluszka w razie gdyby akcja porodowa chciała się zacząć już. I wypuszczą mnie jak wszystkie bóle ustąpią i będzie pewność że nie zacznę rodzić. To dopiero 25+3tc. Mały waży ok 1kg więc jeszcze nie pora na niego.
 
reklama
Do góry