reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja też bym nie tknela
emoji23.png
fuj
emoji23.png
Ja tez dziś miałam rozmowę z corka na ten temat(4 lata) i ona chce siostrzyczkę , w ogóle nie dopuszcza do siebie możliwości ze będzie chłopiec! Mąż chciałby chłopca, bo mówi ze nie wytrzyma z tyloma kobietami pod jednym dachem🤣 moja corka widziała na youtubie filmik jak jakaś dziewczynka odkrywała w balonie płeć rodzeństwa i się wkręciła ze ona tez chce taka imprezę zrobić i o a tam schowa baloniki różowe bo będzie dziewczynka. Mi jest obojętne, ważne żeby było zdrowe. Nie wiem jak się „ obsługuje chłopca” , bo jestem jedynaczka i przed urodzeniem córki nie miałam w ogóle styczności z małymi dziećmi!
Ja mam córkę 7 letnia i też chce poznać płeć rodzeństwa w taki sposób :) Już nawet patrzyłam na allegro na takie balony 😅
 
reklama
W tych czasach licytuja się ile kto ma kasy i jakim autem jeździ...:/
A ja pamiętam dokładnie moje leginsy w teletubisie z przedszkola [emoji85] i moje pierwsze dzwony dzinsowe w 2 klasie [emoji16] i mamy szminkę w kolorze ciemnej fuksji [emoji16]
To były fajne czasy [emoji6][emoji6]
Byly [emoji7]
Obawiam się strasznie dzisiejszych czasów... jak kasa rządzi wszystkim. Wiadomo, my tsz ulegamy temu pedowi, ale jednak uchronić dziecko trudno, by się nie zatracilo [emoji849]
 
Dzieci chyba czują takie rzeczy [emoji6] my jeszcze młodemu nie mówiliśmy o ciąży, dopiero jak będzie zdjęcie takie małego ludka a nie balwanka [emoji6] to powiemy . A jakoś 3 tyg temu młody podchodzi daje buziaka w brzuch i mówi tam chyba dzidzia jest . nie potrafie tego wytłumaczyć... A jak młody nie śpi to nie rozmawiamy na powazne tematy bo to gumowe ucho [emoji23][emoji6]

Haha to prawda[emoji16]
Mnie też czasem na łopatki kładą teksty [emoji23]
Ja te cotygodniowe zdjęcia robię sama sobie, ale też robię jedno z synkiem [emoji16]
 
To moja Malutka skończy teraz 15 miesięcy i od jakiegoś czasu podnosi bluzkę i całuje mnie w brzuch, sama z siebie tak zaczęła robić [emoji7] to jest mega słodkie choć wiem, że nie rozumie jak jej mówię, że mam dzidziusia w brzuchu.
U nas też buziaki [emoji7]
Urocze to[emoji7]
 
My mamy dziś leniwy dzień, w sumie to nic konkretnego nie zrobiliśmy poza obiadem, ziemniory z młoda kapustką [emoji4]teraz drzemka i lezakowanie[emoji4] cieszymy się z dobrych wyników badań i uroczych zdjęć [emoji7] nas zapisali dopiero na usg 19 maja, ale my koncowka listopada.. Czy Wam też jest tak zimno w ciąży? I nie mam goraczki[emoji6] na dworze niby ciepło, a ja kurtka i czapka.. Mam jakąś zaburzona temperaturę ciała, przed ciąża ciągle gorąco, a teraz zimno [emoji848] pojawiło się pytanie o usg czy płatnie robimy, czy na NFZ. Prowadzę ciąże w poradni przy szpitalu i wszystkie badania mam na NFZ, tylko że usg jest rzadko, tylko I, II, i III trymestr. I teraz też dopiero mam 19 V, a miałam do tej pory jedno potwierdzające w 6 t+6d. Oszaleje chyba do tego czasu[emoji2957] dziewuszki jak to jest z L4, obecnie jestem na wychowawczym, jeśli złożę wniosek o powrót do pracy z zachowaniem terminu tj. 30 dni to czy na jeden dzień w pracy muszę się pojawiać czy l4 od pierwszego dnia biorę?
Dziewczyny co kupiły detektor (przepraszam ale nie pamiętam już które) w którym tygodniu jesteście że już słychać? Ja jutro od siostry pożyczę .
Około 20 tygodnia już nie będzie problemu że znalezieniem tętna bo ja zawsze tak około 20 pozyczalam
U mnie 12+1 mam mały problem ze znalezieniem ale nie przykładam się do tego jakiś szczególnie [emoji4] spokojnie jest jeszcze na to czas [emoji106]

[emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779]
Dziewczyny które nie znalazły się na liście wyżej a chcą być na zamkniętej proszę napisać pw do @Ewarut
[emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779][emoji779]
 
Ja jestem jedynaczka. Najbardziej boje się ze jak moi rodzice kiedyś odejdą to będę sama. Bez takiej tylko swojej rodziny. To jest przykre. I pamiętam jako dziecko zawsze zazdroscilam koleżankom co miały rodzeństwo.
Teraz widzę swoje 5 letnie dziecko i wiem ze on tez jest samotny. I kocham dzieci i marze mieć dużą rodzinę [emoji175]
Rozumiem to. Ja czekałam na rodzeństwo 16 lat. Mimo wielkiej różnicy wieku mamy z siostrą super relację. [emoji16]
 
Zazdro i gratuluję
emoji4.png
A powiedz mi, robiłaś te usg u lekarza z certyfikatem czy nie?
Mam nadzieję, że Ci nieposiadający certyfikatu ogarniają te tematy?
emoji849.png

I co to znaczy że "ryzyko skorygowane po usg zmniejszyło się ponad 4krotnie"? Jakie ryzyko?
Tak lekarz z certyfikatem, dodatkowo jest genetykiem.
Po usg wkleja dane do specjalnego programu, w ktorym wylicza sie ryzyko wad u dziecka.
Podstawowe to takie, wynikajace z wieku matki, wagi, sposobu zajscia w ciaze, ogolnie wywiad ..
A skorygowane to po uwzględnieniu wynikow.
 
reklama
Ja mam córkę 7 letnia i też chce poznać płeć rodzeństwa w taki sposób :) Już nawet patrzyłam na allegro na takie balony 😅

My chyba naprawdę tak oznajmimy naszym rodzicom i córce. Zastanawiam się na tym czy zrobić akcje z pękającym balonem czy z balonem z helem który będzie w pudełku, które corka otworzy. Ale to jest tak, ze głównie ginekolog nie oznajmia płci rodzicom tylko zapisuje w kopercie i później robi to ktoś, kto organizuje takie eventy lub jedna zaufana osoba z rodziny/ przyjaciół. Nam się tak pewnie nie uda, bo płeć będzie w wynikach testu genetycznego , ktory planujemy zrobić wiec automatycznie w mailu to przeczytamy ale rodzinie chyba tak oznajmimy bo corka bardzo chce tak zrobić. Ale ona zakłada tylko opcje „ na różowo”!!!
 
Do góry