reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja właśnie pisałam z lekarzem , który robi USG prenatalne i pytał czy mam oznaczona Pappe i bhcg , pisał ze to potrzebne jest do tego badania I ze bez tego samo USG nie ma sensu , wiec sama teraz zglupialam i nie wiem co myśleć [emoji848]
Pisal jeszcze o oznaczeniu DNA plodu ale to jest te drogie badanie co ktoras tam bedzie robic za ponad 2 tysiace.. ze ono pokazuje czy wystepuja jakieś wady czy nie ...
Naprawdę samo usg prenatalne nie ma sensu jeśli nie robi się Pappa?
A jeśli np robi się usg i Sanco to Pappa też potrzebna? [emoji849]
 
reklama
Dzieki za te linki :-) teraz jestem spokojniejsza :-) dobrze ze nastepna wizyte mam za 2 tyg. Pani dr chce mnie czesciej monitorowac ze wzgledu na moje 2 wczesniejsze poronienia .. I w sumie dobrze.. Nie bede sie tak schizowac.. a Ty kiedy masz nastepna wizyte??

I kiedy ktora teraz wizytuje?
Ja mam następną za 3 tygodnie 😊 tutaj w ramach opieki zdrowotnej są chyba tylko 3 czy 4 USG, ale jak się zapłaci 100e to już robią bardzo często USG i USG 3D i prenatalne i inne bajery w ramach tej kwoty
 
I tak czytam o waszych terminach porodu i mam wrażenie że większość z nas ma chyba tą drugą połowę listopada [emoji4] Ja póki co 8.11 [emoji6]
Ja to w ogóle mam termin na październik, ale przycupnęłam tutaj bo na forum październikowym to jak ja byłam na początku ciąży to już zamykały forum i z resztą tam jakieś złe fluidy były [emoji3] ale obstawiam, że urodzę w listopadzie [emoji3526]
Dziwne bo wg mnie usg to usg wiec cos tam zobaczy a pappa tylko powie czy jest prawdopodobienstwo choroby czy nie. No nic, tak czy inaczej podjelam decyzje z mężem ze jednak chcemy tez wiedziec wynik pappa [emoji6]
Jeśli zrobiłaś to badanie, a nie jest ono tanie to warto zobaczyć wynik. Pewnie czasem jakieś głupoty tam wychodzą, ale to raczej rzadko.


Do mnie własne dzwonili potwierdzić poniedziałkowe usg [emoji3526] pappy nie ma możliwości zrobić bo wszystkie laboratoria w tym mieście są zamknięte, ale, że mi na tym tak bardzo nie zależy to spoko.
 
A ja z tego wszystkiego zapomnialam sie dopytac na kiedy termin mi wychodzi :-) jak teraz spraedzalam w kalendarzu to 40tydz minie mi 25 listopada, a wtedy mam imieniny :-) nastepnym razem spytam sie Pani dr
Skoro masz teraz 8+1 a ja 8+6 i mam 19.11 to powinnaś mieć 24.11, ale jeszcze możesz zobaczyć czy na zdjęciach nie masz napisane
 
W zasadzie mam teraz 10+7 więc mogłabym już za chwilę zrobić. Moja gin do której i tak chodzę prywatnie wykona mi takie usg więc to skierowanie w luxmed chyba sobie odpuszczę aby nie narażać się za dużo. Jak ostatnio miałam teleporade to lekarz z luxmed powiedział mi że jak nie ma terminów to mam umówić jeszcze raz teleporade i on może ustawić zlecenie na usg w swissmed. To samo jakiś czas temu usłyszałam jak odwoływali mi usg. Niestety na infolini nic nie wiedzą o czymś takim więc chyba trzeba to załatwiać z lekarzem przez teleporade. W pierwszej ciąży sporo czytałam i najfajniejsze informację z tego co pamiętam czytałam na stronie Nivea w klubie nivea baby
Mi jak nie było terminów to wystawiali pod zlecenie do placówki partnerskiej czy jakoś tak
 
reklama
Ja to w ogóle mam termin na październik, ale przycupnęłam tutaj bo na forum październikowym to jak ja byłam na początku ciąży to już zamykały forum i z resztą tam jakieś złe fluidy były [emoji3] ale obstawiam, że urodzę w listopadzie [emoji3526]
Jeśli zrobiłaś to badanie, a nie jest ono tanie to warto zobaczyć wynik. Pewnie czasem jakieś głupoty tam wychodzą, ale to raczej rzadko.


Do mnie własne dzwonili potwierdzić poniedziałkowe usg [emoji3526] pappy nie ma możliwości zrobić bo wszystkie laboratoria w tym mieście są zamknięte, ale, że mi na tym tak bardzo nie zależy to spoko.
Te badanie mam za darmo chyba z racji swojego wieku 🙈 Ale postanowilam ze jednak chce znac wynik pappy. A na kiedy ty masz termin dokladnie?
 
Do góry