reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Właśnie wróciłam z wizyty JAK MNIE GŁOWA BOLI TO MASAKRA, budzę się rano już z bólem głowy, a jeszcze naprzeciwko chodnik robią od tygodni i bombią non stop aż kaloryfery w domu latają [emoji34][emoji34][emoji34] no ale ciśnienie Mam w porządku więc pół biedy.
U nas okazalo się że wszystko super, nawet młode jest większe o 2 dni niż n OM i lekarz przesuwal na wcześniej termin porodu także ja mam 19.11 [emoji4] dziecko ma 2.2 cm chociaż lekarz obstawial, że będzie z 1.5 cm [emoji4][emoji4] pokazywał mi rączki nóżki i widzieliśmy jak się rusza [emoji16][emoji16] ja tylko schudłam 2 kg. Ale badania wszystko ok, muszę uważać tylko bo nie mam przeciwciał toksoplazmozy. A I zaskoczyło mnie bardzo że tu w Bawarii nie robią w ogóle TSH. Powiedział, że musiałabym u rodzinnego to zrobić [emoji50] dziwnie. Wstawiam foto grubasa [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
Oo super wieści [emoji7][emoji7] gratuluje coraz większego dzidziusia [emoji16]
 
Dalyscie mi duzo do myslenia z tym testem pappa [emoji849] Krew mialam pobrana tydzien temu a usg mam w przyszlym tygodniu. I tak sobie teraz mysle ze wystarczy mi tylko wiedza z usg, bo gdyby test pappa wyszedl falszywie pozytywny a czytalam ze zdarza sie to u 5% kobiet, to i tak u mnie to nic nie zmieni a moze przysporzyc duzo nerwów i stresu. Dziecko i tak urodze bez względu na wynik testu. Myslicie ze moge powiedziec ze nie chce znac wyniku testu a jednie zrobic usg?
Ja właśnie pisałam z lekarzem , który robi USG prenatalne i pytał czy mam oznaczona Pappe i bhcg , pisał ze to potrzebne jest do tego badania I ze bez tego samo USG nie ma sensu , wiec sama teraz zglupialam i nie wiem co myśleć [emoji848]
Pisal jeszcze o oznaczeniu DNA plodu ale to jest te drogie badanie co ktoras tam bedzie robic za ponad 2 tysiace.. ze ono pokazuje czy wystepuja jakieś wady czy nie ...
 
A kiedy masz robić?
Ja do luxmed normalnie na usg chodziłam, teraz na badania krwi się zapisałam bo teraz wszystko na zapisy [emoji33]
Tylko trzeba skierowanie na cito
W zasadzie mam teraz 10+7 więc mogłabym już za chwilę zrobić. Moja gin do której i tak chodzę prywatnie wykona mi takie usg więc to skierowanie w luxmed chyba sobie odpuszczę aby nie narażać się za dużo. Jak ostatnio miałam teleporade to lekarz z luxmed powiedział mi że jak nie ma terminów to mam umówić jeszcze raz teleporade i on może ustawić zlecenie na usg w swissmed. To samo jakiś czas temu usłyszałam jak odwoływali mi usg. Niestety na infolini nic nie wiedzą o czymś takim więc chyba trzeba to załatwiać z lekarzem przez teleporade.
Polecacie może jakieś poradniki albo blogi o macierzyństwie? Zaczęłam oglądać na yt mama lama ale może macie coś fajnego do polecenia? Stwierdziłam że powoli trzeba zacząć się edukować bo z noworotkiem nie miałam nigdy do czynienia i trochę to przeraża.
W pierwszej ciąży sporo czytałam i najfajniejsze informację z tego co pamiętam czytałam na stronie Nivea w klubie nivea baby
 
Cudowne wiadomości :-) Ktory tydzien?? Edit, juz doczytalam :-)

Ja dzis tez juz po wizycie :-) chce mi doktorka rowniez dac skierowanie na prenatalne.. dla mnie to czarna magia narazie.. z usg wychodzi 8+1. Serduszko bije :-) wstawiam zdjecie :-) crl 16,9.mm to chyba dobrze jak na ten tydzien??
Super , gratulacje [emoji4][emoji8]
 
Ja właśnie pisałam z lekarzem , który robi USG prenatalne i pytał czy mam oznaczona Pappe i bhcg , pisał ze to potrzebne jest do tego badania I ze bez tego samo USG nie ma sensu , wiec sama teraz zglupialam i nie wiem co myśleć [emoji848]
Pisal jeszcze o oznaczeniu DNA plodu ale to jest te drogie badanie co ktoras tam bedzie robic za ponad 2 tysiace.. ze ono pokazuje czy wystepuja jakieś wady czy nie ...

Dziwne bo wg mnie usg to usg wiec cos tam zobaczy a pappa tylko powie czy jest prawdopodobienstwo choroby czy nie. No nic, tak czy inaczej podjelam decyzje z mężem ze jednak chcemy tez wiedziec wynik pappa 😉
 
reklama
Wiecie co, w przyszłym tygodniu wybieram się na badania te wszystkie od toksoplazmozy po różyczkę. I tak czytałam o cenach jakie podawałyscie i postanowiłam sprawdzić ile mnie to wyniesie. Jeśli robiłabym w prywatnym labo to zapłaciłabym ok 400 zł. Porownałam sobie więc ceny jakie mają w moim szpitalu i różnica to 200 zł! Więc podjęłam decyzję że zrobię badania w szpitalu i oczywiście za nie zapłacę połowę mniej[emoji4] z tego co wiem przestrzegają tam wszelkich zasad bezpieczeństwa więc decyzja zapadła [emoji4][emoji4]
Fajnie ,ze masz taka możliwość - u mnie w szpitalu nie robią bo nie ma labolatorium dla ludzi z zewnątrz :/
 
Do góry