reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
No właśnie ja niedawno dopiero odkryłam tą możliwość [emoji4] ale w życiu bym się nie spodziewała że różnica w cenie będzie aż tak duża..
Jest , jest bo koleżanka robila na Śląsku u siebie w mieście właśnie w szpitalu i duża różnica w cenie jest miedzy szpitalem a prywatnym labo... u nas niestety nie mam takiej mozliwosci, wiec jestem skazana na prywatne labo [emoji849]
 
Dziewczynki mam wyniki , wszystkie toksoplazmozy i cytomegalie sa poniżej 0.5 , wiec pewnie nie przechodziłam i nie mam przeciwciał [emoji849] i mam full bakterii w moczu,ponad 1400 a norma jest do 130 [emoji51]
 
Przed chwilą wrociłam z drugiej wizyty, 10+6, maleństwo ma już 3,3 cm 🥰
Lekarka pytała mnie o prenatalne, nie zdecydowałam się - musiałabym dojechać 100 km do Wrocławia, a stwierdziłam, że w obecnej sytuacji lepiej nie szlajać się po tym mieście. W zamian jestem umówiona na badanie NT, jeśli tu wyjdzie coś niepokojącego, wówczas prenatalne obowiązkowo.

Jestes pierwsza osobą ktora ma termin tak jak ja na 6 listopad 😊 Uff juz myslalam ze nie znajde swojej pary 😉

I ja też mam termin z OM na 6.11 :)
 
Przed chwilą wrociłam z drugiej wizyty, 10+6, maleństwo ma już 3,3 cm 🥰
Lekarka pytała mnie o prenatalne, nie zdecydowałam się - musiałabym dojechać 100 km do Wrocławia, a stwierdziłam, że w obecnej sytuacji lepiej nie szlajać się po tym mieście. W zamian jestem umówiona na badanie NT, jeśli tu wyjdzie coś niepokojącego, wówczas prenatalne obowiązkowo.



I ja też mam termin z OM na 6.11 :)
A co to jest badanie NT? 😊
 
Przepraszam, że tak smęcę ale nie chcę juz smęcic mężowi w domu... Mam złe przeczucia, mdlosci odpuściły, piersi też mniej bolą.
Nie chce stracić dziecka, płakać mi się chce [emoji24]
To na pewno o niczym nie świadczy, objawy przychodzą i odchodzą falami, spróbuj zająć mysli czyms przyjemnym 🥰
 
Naprawdę samo usg prenatalne nie ma sensu jeśli nie robi się Pappa?
A jeśli np robi się usg i Sanco to Pappa też potrzebna? [emoji849]

Moj ginekolog z warszawy, z Ktorym mam online konsultacje twierdzi se tak, bo pappa wykrywa ewentualny stan przedrzucawkowy i wtedy mozna wdrozyc leki. On twierdzi, ze to wazne. Ja bede robic usg prenatalne, pappa i nifty
 
Właśnie wróciłam z wizyty JAK MNIE GŁOWA BOLI TO MASAKRA, budzę się rano już z bólem głowy, a jeszcze naprzeciwko chodnik robią od tygodni i bombią non stop aż kaloryfery w domu latają [emoji34][emoji34][emoji34] no ale ciśnienie Mam w porządku więc pół biedy.
U nas okazalo się że wszystko super, nawet młode jest większe o 2 dni niż n OM i lekarz przesuwal na wcześniej termin porodu także ja mam 19.11 [emoji4] dziecko ma 2.2 cm chociaż lekarz obstawial, że będzie z 1.5 cm [emoji4][emoji4] pokazywał mi rączki nóżki i widzieliśmy jak się rusza [emoji16][emoji16] ja tylko schudłam 2 kg. Ale badania wszystko ok, muszę uważać tylko bo nie mam przeciwciał toksoplazmozy. A I zaskoczyło mnie bardzo że tu w Bawarii nie robią w ogóle TSH. Powiedział, że musiałabym u rodzinnego to zrobić [emoji50] dziwnie. Wstawiam foto grubasa [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]



Cudowne wiadomości :-) Ktory tydzien?? Edit, juz doczytalam :-)

Ja dzis tez juz po wizycie :-) chce mi doktorka rowniez dac skierowanie na prenatalne.. dla mnie to czarna magia narazie.. z usg wychodzi 8+1. Serduszko bije :-) wstawiam zdjecie :-) crl 16,9.mm to chyba dobrze jak na ten tydzien??

Gratuluję wizyt dziewczyny! [emoji4]

Dzieki za te linki :-) teraz jestem spokojniejsza :-) dobrze ze nastepna wizyte mam za 2 tyg. Pani dr chce mnie czesciej monitorowac ze wzgledu na moje 2 wczesniejsze poronienia .. I w sumie dobrze.. Nie bede sie tak schizowac.. a Ty kiedy masz nastepna wizyte??

I kiedy ktora teraz wizytuje?

Ja dopiero za 2 tygodnie idę [emoji848]
 
reklama
Te badanie mam za darmo chyba z racji swojego wieku [emoji85] Ale postanowilam ze jednak chce znac wynik pappy. A na kiedy ty masz termin dokladnie?

28 październik.


Przed chwilą wrociłam z drugiej wizyty, 10+6, maleństwo ma już 3,3 cm [emoji3059]
Lekarka pytała mnie o prenatalne, nie zdecydowałam się - musiałabym dojechać 100 km do Wrocławia, a stwierdziłam, że w obecnej sytuacji lepiej nie szlajać się po tym mieście. W zamian jestem umówiona na badanie NT, jeśli tu wyjdzie coś niepokojącego, wówczas prenatalne obowiązkowo.



I ja też mam termin z OM na 6.11 :)


Jakie badanie NT? Usg z oceną NT? To ja też robię tylko usg prenatalne bez pappy. Jak będzie coś nie tak to chyba od razu zdecyduje się na badanie dna płodu.
 
Do góry