reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja też mam termin na drugą połowę listopada także nie będziesz sama [emoji4] u mnie 20 listopada.

Dziewczyny zaczęłam się martwic. Wczoraj byłam na wizycie, dostałam skierowanie na prenatalne. Lekarka nic szczególnego nie mówiła więc nawet na to skierowanie nie zerknelam. Dziś dzwonię się zapisać do polecanego lekarza od prenatalnych. Okazało się że to badanie będę miała w ramach NFZ, ponieważ moja ginekolog wpisała na skierowaniu w nawiasie "tachykardia płodu".
Pomyślałam że to pewnie przez to, że mam nadciśnienie.
Ale jak zaczęłam czytać Google to jestem przerażona czym grozi wysokie tętno płodu [emoji27]

I teraz nie wiem, czy moje dziecko faktycznie ma wysokie tętno, bo lekarka nic o tym nie wspominała, mówiła że wszystko w porządku, czy ona po prostu podejrzewa tą tachykardie, czy może jest to tak minimalne, że nie trzeba się tym martwić??
Nie wiem co robić, nie mam numeru do mojej ginekolog żeby podpytać, nie wiem czy mam się martwić, czy nie.

Co myślicie o tym?

Czy szukać innego ginekologa na szybko żeby to jeszcze skonsultować?

A jak szybko biło serduszko?
Ja to podejrzewam, że masz fajnego ginekologa i chciał żebyś miała to badanie za darmo, a żeby tak było to musi być wpisany jakiś powód[emoji6] w innym wypadku chyba by coś mówił że jest nie tak.
 
reklama
Ja zrobiłam test 5 marca, a od 7 nie palę [emoji16] Zawsze się zastanawialam jak to będzie z tym paleniem jak zajdę w ciążę, nie wyobrażałam sobie żeby rzucić.. A poszło super, powiedziałam sobie, że od teraz koniec i się udało, w ogóle mnie nie ciągnie [emoji3526] Mąż pali, ale mniej, sam zapach fajek strasznie mnie teraz drażni [emoji12]
No nie taki diabeł straszny 😁 ja też się zastanawiałam jak to będzie przecież ja tyle lat palę nigdy nie rzuciłam a tu bach 2 krechy na teście wypaliłam z 2 papierosy z nerwów szczęścia sama nie wiem i koniec hehe. Mój mąż rzucił początkiem roku więc i tak mniej paliłam żeby przy nim nie palić w domu ale jak szłam do pracy to nadrabiałam 😂 ciesze się że udało nam się bo znam niektóre kobiety co pala cała ciaze... Przykry widok
 
Myślę,ze tak dziala podświadomość. Ja uwielbiam piwo - smakowe,zwykle, ciemne, jasne - przed zajsciem w ciaze zdarzalo mi sie wypic raz na tydzien/2 tygodnie wieczorem piwo, jak mialam ochote.Jak dowiedzialam się o ciąży maz kupil mi 0% - stoi do dzis. Nawet na takie nie mam ochoty
A to i ja piwo lubię nawet bardzo 😂 hehe u mnie to samo smakowe 0 leży i leży
 
Ja też mam termin na drugą połowę listopada także nie będziesz sama [emoji4] u mnie 20 listopada.

Dziewczyny zaczęłam się martwic. Wczoraj byłam na wizycie, dostałam skierowanie na prenatalne. Lekarka nic szczególnego nie mówiła więc nawet na to skierowanie nie zerknelam. Dziś dzwonię się zapisać do polecanego lekarza od prenatalnych. Okazało się że to badanie będę miała w ramach NFZ, ponieważ moja ginekolog wpisała na skierowaniu w nawiasie "tachykardia płodu".
Pomyślałam że to pewnie przez to, że mam nadciśnienie.
Ale jak zaczęłam czytać Google to jestem przerażona czym grozi wysokie tętno płodu [emoji27]

I teraz nie wiem, czy moje dziecko faktycznie ma wysokie tętno, bo lekarka nic o tym nie wspominała, mówiła że wszystko w porządku, czy ona po prostu podejrzewa tą tachykardie, czy może jest to tak minimalne, że nie trzeba się tym martwić??
Nie wiem co robić, nie mam numeru do mojej ginekolog żeby podpytać, nie wiem czy mam się martwić, czy nie.

Co myślicie o tym?

Czy szukać innego ginekologa na szybko żeby to jeszcze skonsultować?
A jakie było tętno? Pewnie tak wpisała, żebyś miała badania za free skoro na wizycie nic nie mówiła [emoji4]
 
A jak szybko biło serduszko?
Ja to podejrzewam, że masz fajnego ginekologa i chciał żebyś miała to badanie za darmo, a żeby tak było to musi być wpisany jakiś powód[emoji6] w innym wypadku chyba by coś mówił że jest nie tak.
Serduszko biło jak byłam na wizycie w 6+4 tygodniu. Od początku wszystko w porządku, lekarka nic nie mówiła na temat tętna płodu. Lecze się na nadciśnienie.

Ginekolog zapytała mnie, z czego mam ubezpieczenie, mówię że z PZU. To wypisując skierowanie na prenatalne powiedziała, żeby zadzwonić do pzu i przez nich szukać badań prenatalnych. Więc myślała że w pzu mam to w cenie 😟 jak się okazało później, jednak nie mam w cenie i muszę zapłacić.

I teraz pytanie, o co mojej lekarce chodziło?
Tak na chłopski rozum, gdyby faktycznie mojemu dziecku coś było, to powinna mi o tym powiedzieć, prawda?
 
Dzien dobry! My z dziewczynami z mojej pierwszej ciazy mamy kontakt do Dzis Ale watek przenioslysmy na fb na zamknieta grupe i zostalo nas tam 25. Mialysmy nawet kilka spotkan, odwiwedzamy sie do teraz takZe super, bo nawet dzieci sie zaprzyjaznily. Tematy sa zawsze!
U mnie ta ciaza jest totalnie inna, troche trudniejsza Ale mysle ze to te Wiek, bo minelo 5 lat, wiec tez organizm jest troche inny. Cierpie na mdlosci, mam zmienione smaki i piersi eksploduja Ale to ze wzgledu na to ze ja karmilam jeszcze moja 4 letnia corke a jak zaszlam w ciaze to tak mi nabrzmialy ze sprawialo bol i to byl pierwszy sygnal o ciazy! O dziwo moja 4 latka sie odstawila bez histerii, wytlumaczylam jej ze boli i je ciagle dotyka i caluje. Ale mleko mam jeszcze troszeczke jak naciskam. Przytylam chyba 2
Kg Ale mysle ze 1 kg to te piersi.
Milego dnia wam zycZe!
 
A jakie było tętno? Pewnie tak wpisała, żebyś miała badania za free skoro na wizycie nic nie mówiła [emoji4]
Niestety nie mam pojęcia jakie było tętno płodu, wczoraj Pani dr zrobiła usg i pokazała na monitorze bijące serduszko. I tyle. A ja nawet nie pomyślała bym, żeby zapytać o tętno dziecka.

Mam nadzieję że jest tak, jak piszecie 😊
 
Niestety nie mam pojęcia jakie było tętno płodu, wczoraj Pani dr zrobiła usg i pokazała na monitorze bijące serduszko. I tyle. A ja nawet nie pomyślała bym, żeby zapytać o tętno dziecka.

Mam nadzieję że jest tak, jak piszecie [emoji4]
A nie dała Ci wydruku z usg? Tam powinno byc też opisane tętno.
 
reklama
Serduszko biło jak byłam na wizycie w 6+4 tygodniu. Od początku wszystko w porządku, lekarka nic nie mówiła na temat tętna płodu. Lecze się na nadciśnienie.

Ginekolog zapytała mnie, z czego mam ubezpieczenie, mówię że z PZU. To wypisując skierowanie na prenatalne powiedziała, żeby zadzwonić do pzu i przez nich szukać badań prenatalnych. Więc myślała że w pzu mam to w cenie [emoji45] jak się okazało później, jednak nie mam w cenie i muszę zapłacić.

I teraz pytanie, o co mojej lekarce chodziło?
Tak na chłopski rozum, gdyby faktycznie mojemu dziecku coś było, to powinna mi o tym powiedzieć, prawda?
Myślę, że by coś wspomniała więc spokojnie czekaj do prenatalnych [emoji3526]
A nie masz wydruku z usg?

Ja mam pakiet z lux med ale też niestety będę musiała płacić.
 
Do góry