reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

I ja też dzisiaj po prenatalnym. Zanim lekarz zaczął to serce mi tak mocno biło że masakra. Miałam robione przez brzuch i wszystko ładnie było widać. Dzidziuś trochę większy niż na dzisiejszy wiek 12+0 mierzy 56,6 mm czyli 4 dni większy. Szerokość główki 17,5mm akcja serduszka 165/min obraz prawidłowy bez cech niedomykalności zastawki. Prawidłowa fala tętna żylnego kość nosowa widoczna przezierność karkowa 1,0mm zarys główki tułowia i kończyn prawidłowy przy pępowinie nie ma nic niepokojącego bo lekarz mówi że nieraz zdarzaja się jakieś przepuchliny czy coś u nas nie ma. Mówi że decyzja o pappa należy do mnie ale wg USG wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidziuś ładnie się ruszał i współpracował ☺ mówi że wyrostek płciowy jest widoczny ale nie będzie narazie nic sugerował bo to może się zmienić. No i dostałam filmik na płytce i zdjęcie w 3d a tego się wogole nie spodziewałam
Cieszę się ze z dzidzia wszystko dobrze😍 pokaż maluszka 😍💗
 
reklama
W zasadzie tak ale liczymy na to, że nas nie złapią [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Dajcie spokoj jaki zakaz, nikt nie moze Wam wystawić mandatu a tym bardziej jak do lekarza jedziecie ... my pojechaliśmy w Święta i nikt nie złapał nas a tez się bałam a tz powiedzial, ze sie nie boi i pojechaliśmy [emoji4]
 
Wlasnie, rozmawiając z mężem (leżąc na kocyku na plaży 😎😎😍) sobie uświadomiłam jak każda z nas różnie przeżywa ciążę i jak różne są objawy.
W filmach am zawsze wątek ciążowy jest pokazany na zasadzie "rano rzygasz, do końca dnia jest spoko; a później pojawiają się zachcianki i pojawia się brzuszek" koniec.
Są też ludzie (rodzina, znajomi) co już mieli to za sobą, a to Twoja pierwsza ciąża, i mówią "zobaczysz, jak zaczniesz..." i tu jakieś słowo z własnego doświadczenia bądź doświadczenia żony np rzygać/chudnąć/tyć/spać/nie spać/puszczać bąki/mieć zachcianki/jeść/nie jeść/świrować/mieć humory/ być słaba/zamieniać się w czołg itp.
Dopiero to forum tak naprawdę uświadomilo mnie jak różne jesteśmy, jak różnie może być. Jedne męczą się cały dzień z bólem głowy i wymiotami, inne pół dnia kopia w ogródku i czują się świetnie.
Niesamowite ❤
 
I ja też dzisiaj po prenatalnym. Zanim lekarz zaczął to serce mi tak mocno biło że masakra. Miałam robione przez brzuch i wszystko ładnie było widać. Dzidziuś trochę większy niż na dzisiejszy wiek 12+0 mierzy 56,6 mm czyli 4 dni większy. Szerokość główki 17,5mm akcja serduszka 165/min obraz prawidłowy bez cech niedomykalności zastawki. Prawidłowa fala tętna żylnego kość nosowa widoczna przezierność karkowa 1,0mm zarys główki tułowia i kończyn prawidłowy przy pępowinie nie ma nic niepokojącego bo lekarz mówi że nieraz zdarzaja się jakieś przepuchliny czy coś u nas nie ma. Mówi że decyzja o pappa należy do mnie ale wg USG wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidziuś ładnie się ruszał i współpracował ☺ mówi że wyrostek płciowy jest widoczny ale nie będzie narazie nic sugerował bo to może się zmienić. No i dostałam filmik na płytce i zdjęcie w 3d a tego się wogole nie spodziewałam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, lekarz powiedział ci ze wielkość dziecka 56,6 mm to wiek na 12+4?
 

Załączniki

  • 15877413164771460940517.jpg
    15877413164771460940517.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 92
Hej dziewczyny... normalnie wysiadam... od 4 dni co zjem to oddaje :no2: Znacie jakis sposób na to?
Nie mam sił na nic przez to- totalne osłabienie...
Może głupie pytanie, ale dzisiaj mam 10t6d to w jutro czy w niedziele zaczynamy 11tc?
ps. nadal nie mam info czy jestem na tej grupie zamknietej czy nie, a wiadomosc wysłałam :eek:
 
Hej dziewczyny... normalnie wysiadam... od 4 dni co zjem to oddaje :no2: Znacie jakis sposób na to?
Nie mam sił na nic przez to- totalne osłabienie...
Może głupie pytanie, ale dzisiaj mam 10t6d to w jutro czy w niedziele zaczynamy 11tc?
ps. nadal nie mam info czy jestem na tej grupie zamknietej czy nie, a wiadomosc wysłałam :eek:
Jutro masz 11t0d czyli zaczynasz dwunasty tydzień
 
Hej dziewczyny... normalnie wysiadam... od 4 dni co zjem to oddaje :no2: Znacie jakis sposób na to?
Nie mam sił na nic przez to- totalne osłabienie...
Może głupie pytanie, ale dzisiaj mam 10t6d to w jutro czy w niedziele zaczynamy 11tc?
ps. nadal nie mam info czy jestem na tej grupie zamknietej czy nie, a wiadomosc wysłałam :eek:
Jeżeli masz dzisiaj 10+6 to jutro masz 11+0 😊 i zaczynasz 12 tydzień ciąży.
Bo np te 10+0 to znaczy że SKOŃCZYŁAŚ 10tyg (pelne) i zaczynasz 11 tc
 
reklama
Do góry