reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja już po usg, jest ok :) jeszcze czekam na pobranie krwi :)
Tym razem gin też zabawił się w odgadywanie płci i jego zdaniem na 90% chlopak [emoji23][emoji23][emoji23]
Jak się fajnie ruszał maluszek [emoji7] pierwszy synek to był śpioch i zawsze na USG odwrócony był pupa i spał :) a tutaj mlodziak brykal [emoji7]
USG zrobil, bo z pomiarów zamiast 11+4 wyszło 12+1 :)

Zobacz załącznik 1109969
wow super, gratulacje! 🥰 spodziewałaś się drugiego synka? :)
 
reklama

Chciałabym się podzielić z tymi które mają często infekcje intymne. Właściwie zawsze miałam bakterie w moczu, częste infekcje, po różnych zelach nawet jakichś fajnych Sylveco coś tam było nie tak, swedzialo mnie itp.
A ten żel to cudo dla mnie, ma fantastyczny skład, jest delikatny, koi, łagodzi super. Używam go od grudnia i od tego czasu nic nie złapałam (a zimą to zawsze był pewnik) i... pierwszy raz nie miałam bakterii w moczu, nic 😮😮 wynik idealny. Poza żelem do hig int nic nie zmieniałam.
Oczywiście tym się raczej nie wyleczycie, ale jako profilaktyka to jak dla odkrycie życia jeśli chodzi o te strefy 😉 obczajcie sobie
Super, dzięki za podzielenie się, chyba wypróbuję :) czasem zdarzają mi się bakterie w moczu i od zawsze cierpię na zapalenia pęcherza, brzmi jak coś dla mnie 💪
 
Jak można na usg odszyfrować wielkość płodu?
Bo na fotce, która dostałam nie mam napisane jak wol CRL ma tyle i tyle. Ale dostałam też płytkę z nagraniem i tam jest podawanych full wymiarów i pewnienwielkosc płodu też jest ale ja nie mogę rozszyfrowac [emoji2356]
 
Nie spokojnie nie panikuje [emoji4] podchodzę do tego na zasadzie że jeszcze może być za wcześnie lub mój tluszczyk może przeszkadzać bo po poprzedniej ciąży jeszcze trochę go zostało [emoji1787] ja mam taki i dałam za niego smieszne pieniądze bo babeczka chciała 6pack chusteczek pampers dla dziecka a w Rossman były w promocji za 35zl [emoji16]Zobacz załącznik 1110030
Albo po prostu wyczuwa tętno trochę później jak 12 tc. Słyszałam jeszcze, że jak się dużo najemy to można nie znaleźć tętna [emoji6]
 
Tydzien temu była mowa o dziewczynce [emoji23]
Także widzę będzie jak w kalejdoskopie[emoji16] przy pierwszym gin bardzo długo nie poruszał tematu płci i jakoś spokojniej się czułam:)
Szczerze Ci powiem, że sama bym miała w głowie rollercoaster, gdyby mi tak płeć co któreś usg zmieniali 😅 Z jednej strony bardzo chciałabym już znać, z drugiej wolałabym mieć jednak maksimum pewności, żeby się nie nastawić. Wiadomo, kiedy jest już taka pewność? :)
 
Bez przesady, takie niebezpieczeństwo to tylko jak tatuazysta używa tych samych igieł. W studiu gdzie jest zachowana higiena nie ma takich niebezpieczeństw, raczej chodziło mi czy że względu na ciążę jest jakieś realnie podwyższone ryzyko?
Wydaje mi się, że żaden profesjonalny tatuażysta nie podejmie się wykonania tatuażu ciężarnej... nie ma badań jaki związki chemiczne zawarte w barwnikach mogą mieć wpływ na dziecko i jego rozwój. Po drugie skóra w ciąży się zmienia, rozciąga, jest delikatniejsza.
Ja bym się w życiu nie zdecydowała na taki krok.
 
reklama
Babki, byłam na badaniach 😃 podjechalam pod labo pare minut po 9 i na szczęście była przede mną tylko jedna babeczka 🙏 ale miałam przeboje bo wbiła mi się w prawa rękę i wogole krew nie leciała, ja ogólnie mam słabo widoczne żyły ale nie lubię jak tak grzebią ta igła i nic nie leci ☹️ no to od nowa jazda z lewa ręka i tam jak się nagle krew puściła, to chyba z 4 waciki przesiakly mi krwią zanim się uspokoiło ( jednak acard daje radę) 😉 bałam się żeby nie zwymiotować, bo oczywiście w domu przed wyjazdem rzyganie zaliczone, wyszarpało mnie za wszystkie czasy 🤦‍♀ teraz do 15 czekam na wyniki i szczerze powiem ze trochę mam stres! 😞
 
Do góry