reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

@sandyy a bierzesz może probiotyk?
Ja miałam zalecenie od gastroenterolog wcześniej żeby co kilka miesięcy przez miesiąc brać alflorex ale nie wiem jak teraz?
A wizytę u niej mam 9 lipca dopiero
 
reklama
Naprawdę muszę? Nigdy nie robiłam takich rzeczy, nie wiem o co w tum chodzi, pewnie i tak będę o tym zapominać, tak już mam. O siebie nigdy nie dbalam ani trochę, kiedyś też kobiety w ciąży nie brały żadnych takich rzeczy i zdrowe dziecko rodziły, teraz są jakieś czasy przesadnego przesadzanie że wszystkim i potem wszyscy tacy chorowici. Na pewno nie Będę robić sama jakiś mieszanek jak pisały dziewczyny wyżej, zaczęłam myć owoce i warzywa więc to już jest dużo jak na mnie :D
Pamiętaj, że nasze babcie jadły o wiele zdrowsze i bogatsze w witaminy jedzenie. Kiedyś w diecie dużo również zjadało się domowych kiszonek. I oczywiście aktywność fizyczna to była norma (nie mam na myśli joggingu tylko cardio w polu). Ja jestem zdania, że trzeba suplementować, ale nie dać się zwariować. Jak weźmiesz witaminy co któryś dzień to też będzie ok. I nie, na kwas foliowy nie jest za późno. Zawsze warto go brać.

Co do cen suplementów i innych aptecznych rzeczy zdecydowanie apteki internetowe wymiatają. Polecam Gemini. W stacjonarnych przebita jest niesamowita, dlatego raz na 3 miesiące wolę zrobić tam zamówienie.
 
Pamiętaj, że nasze babcie jadły o wiele zdrowsze i bogatsze w witaminy jedzenie. Kiedyś w diecie dużo również zjadało się domowych kiszonek. I oczywiście aktywność fizyczna to była norma (nie mam na myśli joggingu tylko cardio w polu). Ja jestem zdania, że trzeba suplementować, ale nie dać się zwariować. Jak weźmiesz witaminy co któryś dzień to też będzie ok. I nie, na kwas foliowy nie jest za późno. Zawsze warto go brać.

Co do cen suplementów i innych aptecznych rzeczy zdecydowanie apteki internetowe wymiatają. Polecam Gemini. W stacjonarnych przebita jest niesamowita, dlatego raz na 3 miesiące wolę zrobić tam zamówienie.
Mm ja się czasem bawię w robienie domowych kiszonek, bardzo fajnie smakuje marchewka i papryka kiszona 😋😋
Ale ostatnio chyba za zimno miałam w mieszkaniu i się niestety zepsuła zamiast ukisic (akurat to była cukinia), mąż potem się tego pozbywal bo na sam widok 😩😩😩
I od tego czasu na razie mam uraz - może w 2 tr się to zmieni 😊
ale polecam spróbować!
 
No ja mam zaraz 12 tydz więc już nie będę brała tego kwasu jak i tak jest za późno. 7 maja idę na prenatalne to się dowiem czy coś się przez to stało?
Nie przejmuj się tym zbytnio 😊 zacznij brać kwas teraz. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie albo połóż w miejscu które często odwiedzasz w domu, będzie Ci się przypominać. Ja na pewno nie przestanę brać po 12 tygodniu
 
Ja biorę centrum Femina dha 1 i chyba skład ok mam nieco zawężone pole do popisu że względu na to że trzeba uważać aby były BG
Co któryś dzień biorę do tego jeszcze metylowany kwas foliowy z solgara.
Dzisiaj mam wrażenie że tak dużo zrobiłam no i się dobrze czuje [emoji16]
Wczoraj na obiad zjadłam pół pizzy takiej średniej i do rana dzisiaj mi było niedobrze..jednak dzidzia nie chce niezdrowego żarcia [emoji12]
Dzisiaj zjadłam chyba tone różnych owoców i co chwilę mleko mi się chce pić.
Ogarnęłam troszkę w domku a później kilka godzin spędziliśmy w ogródku mąż kupił rano krzewy owocowe no i zrobił mi jeszcze niespodziankę i kupił inne kwiatki do ogrodu bo ostatnio mu smecilam że tak smutno bez kwiatów
Więc posadziliśmy borówki agrest i porzeczkę [emoji16]
Mam też truskawki w ogródku i nie mogę się doczekać kiedy będą owoce
Później przyszłam do domku i wzięłam się za układanie puzzli 1000 elementów. Połowa za mną ale trochę muszę odpocząć teraz [emoji16]
Fajny ogródek będziecie miec[emoji7][emoji7][emoji7]

Co do witamin to chyba większość jest bg :)
Na pewno femibion (ale fakt sklad ma marny), prenatal i pregna sa ok - bo je sama sprawdzałam :)

A odnośnie puzzli - co układasz?
Już jestem walnięta na tym punkcie. W drodze do mnie sa 2 paczki - 3000 i 6000 elementow [emoji3526][emoji3526][emoji3526]
 
@sandyy a bierzesz może probiotyk?
Ja miałam zalecenie od gastroenterolog wcześniej żeby co kilka miesięcy przez miesiąc brać alflorex ale nie wiem jak teraz?
A wizytę u niej mam 9 lipca dopiero
Ja nie biorę nic, swojego czasu brałam sanprobi i swanson. Ja w ogóle pod opieką gastro nie jestem. Przyszłam jakiś czas po diagnozie to zapytał po co[emoji2356] więc nawet nie wiem czy powinno się coś brać...
 
Mm ja się czasem bawię w robienie domowych kiszonek, bardzo fajnie smakuje marchewka i papryka kiszona [emoji39][emoji39]
Ale ostatnio chyba za zimno miałam w mieszkaniu i się niestety zepsuła zamiast ukisic (akurat to była cukinia), mąż potem się tego pozbywal bo na sam widok [emoji30][emoji30][emoji30]
I od tego czasu na razie mam uraz - może w 2 tr się to zmieni [emoji4]
ale polecam spróbować!
Ja robię zakwas z buraka ale go nie znosze[emoji2356]
I drugi z rzędu kij go wie czemu jakoś średnio wychodzi [emoji848]
 
reklama
A odnośnie puzzli - co układasz?
Już jestem walnięta na tym punkcie. W drodze do mnie sa 2 paczki - 3000 i 6000 elementow [emoji3526][emoji3526][emoji3526]
Nigdy nie układałam takich puzzli. I zawsze mnie zastanawiało, czy jak jest jednokolorowe niebo, to wciska się puzzle byle by się wcisnely? Jak byłam młodsza to myślałam że każdy puzzel musi mieć swoje miejsce i że takie niebo jest niewykonalne 😁😂

Co lubisz układać, jakie motywy?
 
Do góry