reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Naprawdę muszę? Nigdy nie robiłam takich rzeczy, nie wiem o co w tum chodzi, pewnie i tak będę o tym zapominać, tak już mam. O siebie nigdy nie dbalam ani trochę, kiedyś też kobiety w ciąży nie brały żadnych takich rzeczy i zdrowe dziecko rodziły, teraz są jakieś czasy przesadnego przesadzanie że wszystkim i potem wszyscy tacy chorowici. Na pewno nie Będę robić sama jakiś mieszanek jak pisały dziewczyny wyżej, zaczęłam myć owoce i warzywa więc to już jest dużo jak na mnie :D
Kwas foliowy zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka. Kiedyś matki rodziły w polu ale to nie znaczy że my mamy nie iść z duchem czasu 😊 możesz brać jak ci się przypomni, zawsze coś 😉
 
Na kwas foliowy to już chyba za późno? Bo on chyba tylko do 12 tyg ma sens? Nawet to kupiłam jakiś czas ale nie rozpaķowalam jeszcze
 
Nie strasząc nikogo... tak kwas foliowy ma ogromne znaczenie i właśnie szczególnie do 12 tc. Moja koleżanka w tamtym roku, gdy ja jechałam na antydepresantach, ponieważ nie mogłam zajść w ciąże i sądziłam ze nigdy nie zostane matka... z dumną mi oznajmiła, ze jest w ciąży i jeszcze z tekstem cytuje: „ widzisz jak szybko mi się udało zaskoczyć, a nawet kwasu foliowego nie zażywałam”. Mnie zmroziło krew w żyłach. Oczywiście kobieta zużywająca kwas foliowy i różne witaminy świata nigdy nie ma pewności czy dziecko będzie zdrowe, ale niestety w 20 tc ciąży lekarz stwierdził ze dziecko będzie miało wodogłowie i rozczep kręgosłupa. Zdecydowali się jednak ciąże usunąć 😢 jak się później okazało nie była to żadna wada genetyczna ponieważ miała robione badania i był to niestety tylko i wyłącznie niedobór kwasu foliowego 😔
 
No ja mam zaraz 12 tydz więc już nie będę brała tego kwasu jak i tak jest za późno. 7 maja idę na prenatalne to się dowiem czy coś się przez to stało?
 
No ja mam zaraz 12 tydz więc już nie będę brała tego kwasu jak i tak jest za późno. 7 maja idę na prenatalne to się dowiem czy coś się przez to stało?
Spokojnie tak ja napisałam, nawet suplementujaca kobieta nigdy nie ma pewności czy wszystko w porządku z dzidziusiem. Ale mimo iż do 12 tygodnia kwas jest najważniejszy to nie rezygnuje się z niego do końca ciąży. Przecież dziecko nadal się rozwija
 
Tak na prawdę kwas foliowy potrzebny jest przez całe życie, takze warto brać. @DragonSonia jesli masz problem z systematycznością położ sobie np witaminy a umywalce i jak będziesz myla zęby to tez weźmiesz tabletki. Albo w innym widocznym miejscu. Po kilku dniach wejdzie Ci to w krew :)
 
Ja biorę centrum Femina dha 1 i chyba skład ok mam nieco zawężone pole do popisu że względu na to że trzeba uważać aby były BG
Co któryś dzień biorę do tego jeszcze metylowany kwas foliowy z solgara.
Dzisiaj mam wrażenie że tak dużo zrobiłam no i się dobrze czuje 😁
Wczoraj na obiad zjadłam pół pizzy takiej średniej i do rana dzisiaj mi było niedobrze..jednak dzidzia nie chce niezdrowego żarcia 😜
Dzisiaj zjadłam chyba tone różnych owoców i co chwilę mleko mi się chce pić.
Ogarnęłam troszkę w domku a później kilka godzin spędziliśmy w ogródku mąż kupił rano krzewy owocowe no i zrobił mi jeszcze niespodziankę i kupił inne kwiatki do ogrodu bo ostatnio mu smecilam że tak smutno bez kwiatów
Więc posadziliśmy borówki agrest i porzeczkę 😁
Mam też truskawki w ogródku i nie mogę się doczekać kiedy będą owoce
Później przyszłam do domku i wzięłam się za układanie puzzli 1000 elementów. Połowa za mną ale trochę muszę odpocząć teraz 😁
 
reklama
Ja biorę centrum Femina dha 1 i chyba skład ok mam nieco zawężone pole do popisu że względu na to że trzeba uważać aby były BG
Co któryś dzień biorę do tego jeszcze metylowany kwas foliowy z solgara.
Dzisiaj mam wrażenie że tak dużo zrobiłam no i się dobrze czuje 😁
Wczoraj na obiad zjadłam pół pizzy takiej średniej i do rana dzisiaj mi było niedobrze..jednak dzidzia nie chce niezdrowego żarcia 😜
Dzisiaj zjadłam chyba tone różnych owoców i co chwilę mleko mi się chce pić.
Ogarnęłam troszkę w domku a później kilka godzin spędziliśmy w ogródku mąż kupił rano krzewy owocowe no i zrobił mi jeszcze niespodziankę i kupił inne kwiatki do ogrodu bo ostatnio mu smecilam że tak smutno bez kwiatów
Więc posadziliśmy borówki agrest i porzeczkę 😁
Mam też truskawki w ogródku i nie mogę się doczekać kiedy będą owoce
Później przyszłam do domku i wzięłam się za układanie puzzli 1000 elementów. Połowa za mną ale trochę muszę odpocząć teraz 😁
Pracowity dzień za Tobą :)
 
Do góry