reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
A jak robisz ten płyn?
Chociaż kurde boje się zabawy z jodem :/

W ogóle patrzę przed chwilą w Niemczech ten jodid jest dostępny. Tylko kurcze ja nie potrafię zamówić stamtąd. W każdej aptece mam z góry zablokowane pole kraj na dojczlandy.
 
Ja polecam omegamed, biorę już od kilku miesięcy 🙂
 

Załączniki

  • IMG_0441.jpg
    IMG_0441.jpg
    35 KB · Wyświetleń: 42
Ja nic nie biorę, nigdy w życiu nie brałam żadnych suplementów, żadnych witamin, żadnych leków:D nie wiem o co w tym chodzi ale zawsze wyniki krwi mam idealne, wzorowe:D
W ciąży powinno się suplementować, witamin i mikroelementów już nie potrzebujesz tylko Ty, ale i dziecko. Nie wszystkich dostarczysz w odpowiednich ilościach z pożywienia. Na początku szczególnie istotny jest kwas foliowy. Poszukaj jakiś witamin, dziewczyny wyżej polecały coś. Pamiętaj, że teraz nie dbasz już tylko o siebie[emoji6]
 
Ja biore juz femibion 2, tam sa 2 tabletki dziennie i podobno jest tyle wszystkiego ile potrzeba ;) ale na początku mialam pregne i jakoś lepiej mi sie polykalo
Ja zażywam drugie opakowanie Femibion 1, zaczęłam 10 tydzień, skończę opakowanie to mam brać Femibion 2, mój ginekolog je bardzo rekomenduje. A co do bolesności piersi jeszcze je czuje, ale nie są już tak dokuczliwe jak pare tygodni temu [emoji3526]
Ja też biorę femibion 1. Cera również mi się pogorszyła, nie za dużo, ale pojedyncze krostki się pojawiają. Najgorsze mam włosy. Od samiutkiego początku normalnie suche włosy zaczęły mi się masakrycznie przetłuszczać, dodatkowo kiepsko się układają, właściwie wcale :D Dobrze, że pracuję z domu hah Ciekawa jestem, czy to minie, czy tak już się będą do końca ciąży przetłuszczać??
Mi też lekarz polecał albo pregna uno albo femibion 1. We wtorek byłam u lekarki i dziś skończyłam femibion 1 to mówiła że już mam brać femibion 2 i żadnego dodatkowo kwasu foliowego nie brać, choć wcześniej ginekolog z nfz mówił żeby brać więc jakieś 2-3 tygodnie brałam a potem ta lekarka mówiła że nie, bo wszystko jest w tych witaminach. A we wtorek był 10 tydzień, zaczął sie 11.
 
Ostatnia edycja:
Mi w pierwszej ciąży gin poleciła Duphavit. U Pana Tabletki jest dość wysoko więc w tej ciąży też zaczęłam go brać. Polecam poszukać na Internecie bo apteki internetowe mają czasami witaminy tańsze nawet o 50% względem tych stacjonarnych. Biorę wtedy od razu kilka opakowań.
Przy tych moich tabletkach Duphavit jedyne minusy które zauważyłam to wielkość tabletki i często jak zapomnę coś zjeść po tabletce to potrafi mi się pół dnia odbijać rybą.
 
reklama
W ciąży powinno się suplementować, witamin i mikroelementów już nie potrzebujesz tylko Ty, ale i dziecko. Nie wszystkich dostarczysz w odpowiednich ilościach z pożywienia. Na początku szczególnie istotny jest kwas foliowy. Poszukaj jakiś witamin, dziewczyny wyżej polecały coś. Pamiętaj, że teraz nie dbasz już tylko o siebie[emoji6]
Naprawdę muszę? Nigdy nie robiłam takich rzeczy, nie wiem o co w tum chodzi, pewnie i tak będę o tym zapominać, tak już mam. O siebie nigdy nie dbalam ani trochę, kiedyś też kobiety w ciąży nie brały żadnych takich rzeczy i zdrowe dziecko rodziły, teraz są jakieś czasy przesadnego przesadzanie że wszystkim i potem wszyscy tacy chorowici. Na pewno nie Będę robić sama jakiś mieszanek jak pisały dziewczyny wyżej, zaczęłam myć owoce i warzywa więc to już jest dużo jak na mnie :D
 
Do góry