reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Inhalacje super tylko pamiętajcie dziewczyny, że w ciąży nie wszystkich olejków eterycznych można używać. Nie pamiętam które są zakazane, najlepiej poczytajcie/popytajcie zanim jakiegoś konkretnego uzyjecie [emoji4] to jednak silne substancje
Popieram. Ja nebulizatorem się załatwiłam tak jak byłam chora, dałam sól fizjologiczna i kropelkę olejku miętowego i był tak silny, że mi przełyk podrażnił dlatego nie mogłam jeść i tabletek połykać [emoji849][emoji849] więc nie polecam, lepiej woda gorąca z minimum tego olejku i ręcznik na głowę...
 
reklama
Irigasin to się nazywa bryłki z 5 razy dziennie
Ale pierwsza szcęśliwa?
No ja juz po jednym antybiotyku tez.... teraz grozi mi drugi z powodu zatok :no2:
Domowe sposoby nic nie dają i jestem załamana bo jedną stratę mam za sobą a jak już wiecie mam 37 lat w sierpniu 38....
No wlaśnie za przeproszeniem wysmarkac sie nie moge a jak sie uda to barwy żółto- zielono-biale z domieszką krwi mimo inhalacji plus splywa to na oskrzela i mam kaszel mokry...
Ja niestety też tak miałam na początku w zeszłym tygodniu, od końca marca sie męczyłam, pomaga też cebula przy łóżku na noc. Pare dni tak miałam i w nocy spałam normalnie.
Kilka dni temu pisałam że mnie zatoki wzięły i gorączka, napisze Wam jak udało mi się wyleczyć. Przede wszystkim na katar *spam* taki spray do nosa, on pomaga nawilzac nie i wydzielina spływa nosem a nie gardłem. Do tego inhalacje z kropli eukaliptusa ( gorąca woda kilka kropli i głowa pod ręcznikiem ) . Kolejna rzecz dalej pije szoty z witaminy C i sok z żurawiny, do tego pije sok z czarnego bzu który działa przeciwzapalnie. Dziś jestem kompletnie zdrowa, oprócz suchego nosa od smarkania już choroby nie widać. Polecam :)
Witamina C jest bezpieczna w ciąży? Ja jeszcze mam delikatny katar, a na gardło polecam płukanie gardła dentoseptem, rzeczywiście po 3-4 dniach gardło w nocy już nie bolało, a to było najgorsze obudzić sie w nocy z bolącym gardłem.


Mnie tu od wczoraj rana jakoś nie było i strasznie dużo o dziwo do nadrobienia miałam. Pozdrawiam w ten wielkanocny poniedziałek.
 
Hejka. Z tymi przyjaźniami to prawda. Niejednoktornie też się przejechałam na "przyjaciółkach". Jedna gadała na mnie za moimi plecami a druga wszystko co jej mówiłam w tajemnicy gadała mężowi i znajomym - żenada. Teraz stawiam na inne relacje. Mam jedną serdeczną koleżankę - przyjaciółkę, z którą widujemy się dosyć rzadko bo mieszkamy kawałek od siebie ale wiem, że w razie problemów mogę na nią liczyć, nawet o 1 w nocy. Zrozumiałam, że nie chodzi tu o to żeby siedzieć codziennie na telefonie i plotkować albo spotykać się codziennie na kawkę ale mimo odległości i swoich żyć, obowiązków, mieć kogoś, z kim da się pośmiać i popłakać, kto Cie nie wystawi, co do którego ma się pewność, że po prostu będzie.

Dziewczyny, pod koniec tygodnia mam wizytę, i jesli wszystko będzie ok umawiamy się na prenatalne i poznam płeć dziecka [emoji86][emoji85][emoji214]
 
Drogie, wg licznika 6t.3dni serduszko 70u/min.lekarka nie daje szans, po tym wyroku jakby od reki ustępują objawy ciazy. Ponowne USG za tydzień: 10.04 tj.7t.3dni na USG brak echa seruszka. Brak jakichkolwiek objawów, ani krwi, ani skurczy brzucha ile mam bezpieczbie czekać samodzielne ronienie?
Kochana bardzo mi przykro 😭 Wg mnie nie ma co czekac dlugo. U mnie serce sie zatrzymalo w 11 tyg a dowiedziałam sie w 13 tyg wiec 2 tyg bylam nieświadoma ze cos jest nie tak, tydzien pozniej kazali zglosic sie do szpitala na wywolanie poronienia wiec w sumie by bylo 3 tyg po zatrzymaniu serca co wg mnie jest dlugo za dlugo. Ja jak sie dowiedzialam w 13 tyg ze serce nie bije a poronienie sie nie zaczelo to zaczelam sama dzialac, dlugi spacer, rowerek i skakanie na piłce i poronienie zaczelo sie samo kilka godzin pozniej..
 
Hejka. Z tymi przyjaźniami to prawda. Niejednoktornie też się przejechałam na "przyjaciółkach". Jedna gadała na mnie za moimi plecami a druga wszystko co jej mówiłam w tajemnicy gadała mężowi i znajomym - żenada. Teraz stawiam na inne relacje. Mam jedną serdeczną koleżankę - przyjaciółkę, z którą widujemy się dosyć rzadko bo mieszkamy kawałek od siebie ale wiem, że w razie problemów mogę na nią liczyć, nawet o 1 w nocy. Zrozumiałam, że nie chodzi tu o to żeby siedzieć codziennie na telefonie i plotkować albo spotykać się codziennie na kawkę ale mimo odległości i swoich żyć, obowiązków, mieć kogoś, z kim da się pośmiać i popłakać, kto Cie nie wystawi, co do którego ma się pewność, że po prostu będzie.

Dziewczyny, pod koniec tygodnia mam wizytę, i jesli wszystko będzie ok umawiamy się na prenatalne i poznam płeć dziecka [emoji86][emoji85][emoji214]
Dokładnie tak jak mówisz, przyjaciel to ktoś taki na kogo można liczyć, kto Cię wesprze w trudnych chwilach i nie obrabia tyłka za plecami komu popadnie tylko trzyma wszystko dla siebie i nie musi to być przyjaciel z którym wisi się codziennie na telefonie czy widuje się często...

Oo to super, ten czas szybko leci - niedługo większość z nas będzie wiedziała kto siedzi w brzuszku :) ja mam wizytę w czwartek a muszę te badania zrobić i nie wiem czy jutro robić wszystkie czy część, zgłupiałam już [emoji849]
 
Drogie, wg licznika 6t.3dni serduszko 70u/min.lekarka nie daje szans, po tym wyroku jakby od reki ustępują objawy ciazy. Ponowne USG za tydzień: 10.04 tj.7t.3dni na USG brak echa seruszka. Brak jakichkolwiek objawów, ani krwi, ani skurczy brzucha ile mam bezpieczbie czekać samodzielne ronienie?

Nieodpowiem na pytanie tylko chciałam ci napisać ze wspolczuje i wysyłam uściski wsparcia
 
Coś z tym jest że w kolejnych ciążach, szybciej brzuszek.
Bo w pierwszej ciąży coś wybiło po 20tyg, w drugiej po 15 tyg, w trzeciej wybiło po 10 tyg, a teraz wybił brzuszek praktycznie odrazu po pozytywnym teście czyli po 5tyg.
 
Dokładnie tak jak mówisz, przyjaciel to ktoś taki na kogo można liczyć, kto Cię wesprze w trudnych chwilach i nie obrabia tyłka za plecami komu popadnie tylko trzyma wszystko dla siebie i nie musi to być przyjaciel z którym wisi się codziennie na telefonie czy widuje się często...

Oo to super, ten czas szybko leci - niedługo większość z nas będzie wiedziała kto siedzi w brzuszku :) ja mam wizytę w czwartek a muszę te badania zrobić i nie wiem czy jutro robić wszystkie czy część, zgłupiałam już [emoji849]
A jakie masz badania do zrobienia? To pierwsze zlecone z krwi?
 
reklama
Do góry