reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Napiszcie mi proszę jakie zauważyłyscie zmiany w obecnej ciąży w swoim ciele lub w funkcjonowaniu organizmu, myślę że będzie to ciekawe bo kazda z nas inaczej przechodzi ciąże i ma inne objawy. Ciekawa jestem co wam z tego przeszkadza najbardziej? To ja zacznę pierwsza:
- najbardziej meczace są jak dla mnie koszmary nocne oraz to że budzę się w nocy i przez długi czas nie mogę zasnąć, wiem że to może wydawać się błahostka, ale to mi się przydarza noc w noc i już powoli boję się zasypiać...
- kolejna meczaca przypadloscia jest dretwienie palców u rąk lub cały rąk podczas spania
- do wiwatu dają mi mdłości które u mnie na szczęście są tylko wieczorem i w nocy.. Chociaz zauważyłam tendecje malejąca :)
- ciągle bekanie, odbijanie się nawet na pustym żołądku odbija mi się systematycznie, nawet w nocy jak się przebudzam to muszę sobie odbeknac
- no i pewnie jak wielkszosci z nas dokucza mi zmęczenie, śpię jakieś 13-15h na dobe, często kręci mi się w głowie
Czekam z ciekawością na Wasze wypowiedzi 😊

U mnie:
Mdłości,
Wzdęcia,
Ciągłe niezdecydowanie co mam zjeść, w sumie brak ochoty na cokolwiek.
Odbijanie,
Parcie na pęcherz w nocy,
Wcześniej koszmary nocne,
Rozdrażnienie,
Ciągła senność 24h na dobę,
Brak ochoty na cokolelwiek.
 
reklama
Mi się te przypadłości zmieniają bo na początku były inne i teraz też inne..
Ale takie które występują teraz to
Mdłości i tu tendencja malejąca
Wzdęcia i niestrawność a czasami uciążliwe uczucie pełności tak jakby spuchnięcia
Refluks który miałam już przed ciążą teraz atakuje że zdwojoną siła 😞 aż zatyka w klatce. Przed leczeniem też tak miałam ale teraz niestety nie mogę zażyć na to tabletki żeby ustąpiło
Wrażliwe dziąsła i zęby
Odruch wymiotny przy każdym myciu zębów
Jak się rozbudze w nocy lub nad ranem to ciężko mi zasnąć
Piję mało wody nad czym ubolewam bo kiedyś picie dużych ilości przychodziło z łatwością
Niechęć do większości pokarmów zanim coś zjem to godzinę się zastanawiam na co mam ochotę bo inaczej nie przełknę
Czasami nagle uczucie zmęczenia lub braku sił
Chęć spędzenia całego dnia na kanapie
Wypryski które nadal są obecne w większym lub mniejszym stopniu ale stale się pojawiają
Zaparcia
Czasami ból kręgosłupa ale to za sprawą siedzenia na kanapie 🙈
Czasami są takie dni kiedy ciągle jem a żołądek czuję jakbym cały czas była głodna
No i szalenie szybko rosną mi włosy po goleniu a tu ciepło idzie i będzie trzeba nogi odkryć 🙊
Brzuch czuje czasami jakieś ciągnięcie ale póki co rzadko
Totalny kalafior ciążowy zamiast mózgu 😂 ciężko mi myśleć ciężko się skupić i dużo wpadek zaliczam a mąż się śmieje
Chyba tyle
Na ten refluks to może zapytaj lekarza czy czasem Gaviscon możesz wziąć. Na ulotce jest napisane, że można w ciąży
 
U mnie tak:
*pierwszy raz w życiu miałam migreny
* mam okropne mdłości
*jestem wyczulona na wszelkie zapachy i zaraz mi niedobrze, do kuchni prawie nie wchodzę, nie otwieram lodówki i kosza na śmieci
*odrzucilo mnie od mięsa
*organizm przestawił się z herbat ziołowych na chłodną wodę
*w ogóle mało co jem, nie mam apetytu
*nasilily mi się problemy z jelitami, często boli mnie brzuch, mam biegunki na zmianę z zaparciami 😑
*jestem jeszcze bardziej wrazliwsza na zatrucia pokarmowe, wczoraj myślałam że tym razem zejdę 😅 miałam takie skurcze, już się bałam że właśnie ronię
*jestem cały czas zmęczona, osłabiona, tylko bym leżała/spała, często kręci mi się w głowie
* stałam się mało - dotykalska, czasem wręcz przeszkadza mi przytulanie (normalne przytulanie 😂), ale to może ze względu na to że nawet skórę męża czuję i mam mdłości (nie żeby smierdzial czy coś 😅)
*szybko się wzruszam na filmach
*koszmarów nie mam, ale za to mam absolutnie nielogiczne sny (ostatnio hodowalam dziki w klatkach w pokoju i je wypuszczalam żeby sobie pobiegaly trochę)
*często jest mi albo gorąco albo zimno
*mam problem z prysznicem 😂😂 bo jeżeli puszczam ciepłą wodę to mi niedobrze i słabo od pary, a jak letnią to mi zimno i się trzęsę, poza tym wszelkie płyny i żele zbyt intensywnie mi "śmierdzą" i -> mdłości 😅

Wyczekuję okropnie końca tego trymestru i tęsknić nie będę 😄
 
U mnie tak:
*pierwszy raz w życiu miałam migreny
* mam okropne mdłości
*jestem wyczulona na wszelkie zapachy i zaraz mi niedobrze, do kuchni prawie nie wchodzę, nie otwieram lodówki i kosza na śmieci
*odrzucilo mnie od mięsa
*organizm przestawił się z herbat ziołowych na chłodną wodę
*w ogóle mało co jem, nie mam apetytu
*nasilily mi się problemy z jelitami, często boli mnie brzuch, mam biegunki na zmianę z zaparciami 😑
*jestem jeszcze bardziej wrazliwsza na zatrucia pokarmowe, wczoraj myślałam że tym razem zejdę 😅 miałam takie skurcze, już się bałam że właśnie ronię
*jestem cały czas zmęczona, osłabiona, tylko bym leżała/spała, często kręci mi się w głowie
* stałam się mało - dotykalska, czasem wręcz przeszkadza mi przytulanie (normalne przytulanie 😂), ale to może ze względu na to że nawet skórę męża czuję i mam mdłości (nie żeby smierdzial czy coś 😅)
*szybko się wzruszam na filmach
*koszmarów nie mam, ale za to mam absolutnie nielogiczne sny (ostatnio hodowalam dziki w klatkach w pokoju i je wypuszczalam żeby sobie pobiegaly trochę)
*często jest mi albo gorąco albo zimno
*mam problem z prysznicem 😂😂 bo jeżeli puszczam ciepłą wodę to mi niedobrze i słabo od pary, a jak letnią to mi zimno i się trzęsę, poza tym wszelkie płyny i żele zbyt intensywnie mi "śmierdzą" i -> mdłości 😅

Wyczekuję okropnie końca tego trymestru i tęsknić nie będę 😄

Dziki sa najlepsze
😂
 
Napiszcie mi proszę jakie zauważyłyscie zmiany w obecnej ciąży w swoim ciele lub w funkcjonowaniu organizmu, myślę że będzie to ciekawe bo kazda z nas inaczej przechodzi ciąże i ma inne objawy. Ciekawa jestem co wam z tego przeszkadza najbardziej? To ja zacznę pierwsza:
- najbardziej meczace są jak dla mnie koszmary nocne oraz to że budzę się w nocy i przez długi czas nie mogę zasnąć, wiem że to może wydawać się błahostka, ale to mi się przydarza noc w noc i już powoli boję się zasypiać...
- kolejna meczaca przypadloscia jest dretwienie palców u rąk lub cały rąk podczas spania
- do wiwatu dają mi mdłości które u mnie na szczęście są tylko wieczorem i w nocy.. Chociaz zauważyłam tendecje malejąca :)
- ciągle bekanie, odbijanie się nawet na pustym żołądku odbija mi się systematycznie, nawet w nocy jak się przebudzam to muszę sobie odbeknac
- no i pewnie jak wielkszosci z nas dokucza mi zmęczenie, śpię jakieś 13-15h na dobe, często kręci mi się w głowie
Czekam z ciekawością na Wasze wypowiedzi 😊
U mnie zależy od dnia, raz słabsze raz mocniejsze dolegliwości.
-ciagle zmęczenie, senność
-w nocy wstaje siku
-odbija mi się, nawet jak nie jem
-mdlosci, ale bez porcelany naszczescie ;)
-zaparcia
-zmiany nastroju
-wrazliwosc na zapachy, dosłownie wszystko ma zbyt intensywny zapach. Nie używam ulubionego żelu, bo mi śmierdzi.
- I ten ciągły strach czy wszystko jest w porządku
 
U mnie:
Mdłości,
Wzdęcia,
Ciągłe niezdecydowanie co mam zjeść, w sumie brak ochoty na cokolwiek.
Odbijanie,
Parcie na pęcherz w nocy,
Wcześniej koszmary nocne,
Rozdrażnienie,
Ciągła senność 24h na dobę,
Brak ochoty na cokolelwiek.

U mnie wybuchy złości
Uczucie metalu w buzi
Uczucie jakbym miała żołądek ściśnięty
Brak apetytu
Wzdęcia
Senność
Płaczliwość
 
Napiszcie mi proszę jakie zauważyłyscie zmiany w obecnej ciąży w swoim ciele lub w funkcjonowaniu organizmu, myślę że będzie to ciekawe bo kazda z nas inaczej przechodzi ciąże i ma inne objawy. Ciekawa jestem co wam z tego przeszkadza najbardziej? To ja zacznę pierwsza:
- najbardziej meczace są jak dla mnie koszmary nocne oraz to że budzę się w nocy i przez długi czas nie mogę zasnąć, wiem że to może wydawać się błahostka, ale to mi się przydarza noc w noc i już powoli boję się zasypiać...
- kolejna meczaca przypadloscia jest dretwienie palców u rąk lub cały rąk podczas spania
- do wiwatu dają mi mdłości które u mnie na szczęście są tylko wieczorem i w nocy.. Chociaz zauważyłam tendecje malejąca :)
- ciągle bekanie, odbijanie się nawet na pustym żołądku odbija mi się systematycznie, nawet w nocy jak się przebudzam to muszę sobie odbeknac
- no i pewnie jak wielkszosci z nas dokucza mi zmęczenie, śpię jakieś 13-15h na dobe, często kręci mi się w głowie
Czekam z ciekawością na Wasze wypowiedzi 😊
Oj tak, koszmary też miewam i to takie głupie.
Zero apetytu, jedzenie śmierdzi, nie mogę jeść a potem mam taki ścisk w żołądku z głodu, że nie mogę zasnąć.
Powiem jak cib

Napisalas gdzies ze owulacja byla 2 dni po przytulankach. Dziewczynki sa mocniejsze, chlopcy szybsi ( nie przetrwaja tak dlugiego czasu)
Taak, na wątku odnośnie płci pisałam że u nas przytulanki celowo były 2 dni przed owulacja, także zobaczymy 😊
Zrób sobie poranny test z sody[emoji12] do lubeczla poranny mocz i łyżeczka sody
Jak się obficie pieni to syn A jak nie to córka [emoji3]
Głupota ale się z cora potwierdzilo
A zrobię, co mi szkodzi, zabawić się można 😂
 
reklama
Mój ukochany zwariował 8 tydzień a on chce kupować ciuszki i uwaga fotelik na rower bo jest okazja [emoji23][emoji23][emoji23] padłam..
Mój zwariował ale jeszcze kupować nie chce [emoji23]
Ja sobie zamówiłam książkę ~w oczekiwaniu na dziecko~
Przestraszyłam się chyba że nic nie wiem [emoji23][emoji23]
 
Do góry