reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Napiszcie mi proszę jakie zauważyłyscie zmiany w obecnej ciąży w swoim ciele lub w funkcjonowaniu organizmu, myślę że będzie to ciekawe bo kazda z nas inaczej przechodzi ciąże i ma inne objawy. Ciekawa jestem co wam z tego przeszkadza najbardziej? To ja zacznę pierwsza:
- najbardziej meczace są jak dla mnie koszmary nocne oraz to że budzę się w nocy i przez długi czas nie mogę zasnąć, wiem że to może wydawać się błahostka, ale to mi się przydarza noc w noc i już powoli boję się zasypiać...
- kolejna meczaca przypadloscia jest dretwienie palców u rąk lub cały rąk podczas spania
- do wiwatu dają mi mdłości które u mnie na szczęście są tylko wieczorem i w nocy.. Chociaz zauważyłam tendecje malejąca :)
- ciągle bekanie, odbijanie się nawet na pustym żołądku odbija mi się systematycznie, nawet w nocy jak się przebudzam to muszę sobie odbeknac
- no i pewnie jak wielkszosci z nas dokucza mi zmęczenie, śpię jakieś 13-15h na dobe, często kręci mi się w głowie
Czekam z ciekawością na Wasze wypowiedzi 😊
Mi się te przypadłości zmieniają bo na początku były inne i teraz też inne..
Ale takie które występują teraz to
Mdłości i tu tendencja malejąca
Wzdęcia i niestrawność a czasami uciążliwe uczucie pełności tak jakby spuchnięcia
Refluks który miałam już przed ciążą teraz atakuje że zdwojoną siła 😞 aż zatyka w klatce. Przed leczeniem też tak miałam ale teraz niestety nie mogę zażyć na to tabletki żeby ustąpiło
Wrażliwe dziąsła i zęby
Odruch wymiotny przy każdym myciu zębów
Jak się rozbudze w nocy lub nad ranem to ciężko mi zasnąć
Piję mało wody nad czym ubolewam bo kiedyś picie dużych ilości przychodziło z łatwością
Niechęć do większości pokarmów zanim coś zjem to godzinę się zastanawiam na co mam ochotę bo inaczej nie przełknę
Czasami nagle uczucie zmęczenia lub braku sił
Chęć spędzenia całego dnia na kanapie
Wypryski które nadal są obecne w większym lub mniejszym stopniu ale stale się pojawiają
Zaparcia
Czasami ból kręgosłupa ale to za sprawą siedzenia na kanapie 🙈
Czasami są takie dni kiedy ciągle jem a żołądek czuję jakbym cały czas była głodna
No i szalenie szybko rosną mi włosy po goleniu a tu ciepło idzie i będzie trzeba nogi odkryć 🙊
Brzuch czuje czasami jakieś ciągnięcie ale póki co rzadko
Totalny kalafior ciążowy zamiast mózgu 😂 ciężko mi myśleć ciężko się skupić i dużo wpadek zaliczam a mąż się śmieje
Chyba tyle
 
reklama
Dziekuje za odpowiedz. Gratulacje i zycze nudnej ciazy ( obstawiam na dziewczynke u Ciebie, wiec daj znac jak sie juz dowiesz) 😊
Ooo czemu dziewczynkę? Skrycie po cichutku chciała bym córkę 😊😊

Dziewczyny ja wczoraj prawie nic nie zjadłam, nie wymiotuję ale nie mogę jeść. Wieczorem byłam taka słaba z głodu że masakra, coś tam próbowałam wciskać ale słabo. Coś okropnego. Wiem że powinnam jeść ale nie mogę patrzeć na jedzenie 🤢
 
Hej Dziewczyny :-) Przepraszam ze sie nie odzywam ale u mnie same nudy.. Terez jeszcze te Swieta ktore swiat wg nie beda przypominac.. predzej jakaś ich karykature..... Ale to tylko takie moje zdanie.. Jednak mimo wszystko zycze Wam aby te Swieta byly spedzone w zdrowiu.. i milosci...
Ale za to czytam Was codziennie i widze ze doszly nowe kolezanki :-) szczerze im gratuluje :-)
Ja 15 mam druga wizyte u gin.. Mam nadzieje ze wszystko bedzie oki.. Co do dolegliwosci ciazowych.. Nie mam ich za wiele.. Poza brakiem apetytu.. wzdeciami.. i tez w glowie mi sie czesto kreci..
I ciesze sie ze wszystko u Was w pozadku :-)
 
Ooo czemu dziewczynkę? Skrycie po cichutku chciała bym córkę 😊😊

Dziewczyny ja wczoraj prawie nic nie zjadłam, nie wymiotuję ale nie mogę jeść. Wieczorem byłam taka słaba z głodu że masakra, coś tam próbowałam wciskać ale słabo. Coś okropnego. Wiem że powinnam jeść ale nie mogę patrzeć na jedzenie 🤢
Powiem jak cib
Ooo czemu dziewczynkę? Skrycie po cichutku chciała bym córkę 😊😊

Dziewczyny ja wczoraj prawie nic nie zjadłam, nie wymiotuję ale nie mogę jeść. Wieczorem byłam taka słaba z głodu że masakra, coś tam próbowałam wciskać ale słabo. Coś okropnego. Wiem że powinnam jeść ale nie mogę patrzeć na jedzenie 🤢
Napisalas gdzies ze owulacja byla 2 dni po przytulankach. Dziewczynki sa mocniejsze, chlopcy szybsi ( nie przetrwaja tak dlugiego czasu)
 
Napiszcie mi proszę jakie zauważyłyscie zmiany w obecnej ciąży w swoim ciele lub w funkcjonowaniu organizmu, myślę że będzie to ciekawe bo kazda z nas inaczej przechodzi ciąże i ma inne objawy. Ciekawa jestem co wam z tego przeszkadza najbardziej? To ja zacznę pierwsza:
- najbardziej meczace są jak dla mnie koszmary nocne oraz to że budzę się w nocy i przez długi czas nie mogę zasnąć, wiem że to może wydawać się błahostka, ale to mi się przydarza noc w noc i już powoli boję się zasypiać...
- kolejna meczaca przypadloscia jest dretwienie palców u rąk lub cały rąk podczas spania
- do wiwatu dają mi mdłości które u mnie na szczęście są tylko wieczorem i w nocy.. Chociaz zauważyłam tendecje malejąca :)
- ciągle bekanie, odbijanie się nawet na pustym żołądku odbija mi się systematycznie, nawet w nocy jak się przebudzam to muszę sobie odbeknac
- no i pewnie jak wielkszosci z nas dokucza mi zmęczenie, śpię jakieś 13-15h na dobe, często kręci mi się w głowie
Czekam z ciekawością na Wasze wypowiedzi [emoji4]
-mdłości które są coraz bardziej męczące
-zaparcia
 
Co mi dokucza:
Ciągle uczucie pełności
Często czuję, że nie mam tlenu w organizmie tak jak bym się dusiła.
Z toaleta w drugą stronę,, co zjem to od razu przerabiam.
Skóra mnie swedzi
ten cholerny brak sił
I codzienny rytuał. Otwieram oczy , sprawdzam czy piersi dalej bolą,, lecę do łazienki czy czasem nie ma krwi.
Z tym, że najbardziej przeszkadza mi zmęczenie i brak tlenu. Reszta do przeżycia. Aaa i ten ciągły strach czy wszystko ok.
Miłego dnia. Ja zrobię zdjęcie brzuszka to wstawię l
 
Star- ja też mam straszne swędzenie skóry
Teraz moze mniej ale na samym początku myślałam że się do krwi zadrapie. Myślisz że to objaw ciąży?
 
reklama
Zrób sobie poranny test z sody[emoji12] do lubeczla poranny mocz i łyżeczka sody
Jak się obficie pieni to syn A jak nie to córka [emoji3]
Głupota ale się z cora potwierdzilo
Ooo czemu dziewczynkę? Skrycie po cichutku chciała bym córkę [emoji4][emoji4]

Dziewczyny ja wczoraj prawie nic nie zjadłam, nie wymiotuję ale nie mogę jeść. Wieczorem byłam taka słaba z głodu że masakra, coś tam próbowałam wciskać ale słabo. Coś okropnego. Wiem że powinnam jeść ale nie mogę patrzeć na jedzenie [emoji1785]
 
Do góry