reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Gratuluje dwóch kreseczek.
Jeśli chłodzi o ten ciąże ba początku pracy to okres chroniony w Twoim przypadku zaczyna się jak skończysz 3 miesiąc ciąży. Wowczas umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu i będzie Ci przysługiwał zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS.
Jaka masz prace? Masz możliwość pracować do tego czasu i bie mówić o ciąży.
Ja o poprzednim ciąży powiesiłam pracodawcy w 9 tyg już, ale tylko dlatego, ze chcieli zwolnić mi chłopaka z mojego zespołu. Wiadomsoc o mojej ciąży go uratowała [emoji16][emoji16] a pracowałam do 25 tygodni ciąży.



Trzymam kciuki i cieszę się, ze „lepiej” się czujesz [emoji846][emoji846]
Czekamy na relacje z wizyty


A ja dzisiaj idę na betę. Wyniki po południu. Mam nadziej, ze to ostanii raz i więcej już nie będę musiała. Stresuje się czy wszystko ok bo w ciąży z córeczka na tym etapie milam jednk trochę wyższe wyniki.
Mam nadzieje, ze przyrost bedZoe ok to soe uspokoję i będę czekała na wizytę, która mam równo za tydzień dopeiro [emoji24][emoji24][emoji24]
Dziekuje [emoji3]

Czyli do 3 mies ciazy mogą mnie zwolnić i nie jestem chroniona ???

Ja teraz poszlam na dostawce pizzy, jeżdżę autem i rozwoze pizze, a w lokalu tez sprzątam , kroje, szynkę i boczek na maszynie, kroje pieczarki,obieram czosnek , myje gary... poszłam aby sie zachaczyc, to nie moja praca marzeń no ale nie wiem co teraz bd w tej sytuacji czy lepiej powiedzieć na poczatku czy sie wstrzymać, niby są jakieś prawa kobiety w ciąży, ze musi mieć lżejsza prace , krótsze godziny pracy i nie nocne ale wątpię ze tutaj dostosuja mi stanowisko bo jak ? Pracuje po 1,5 dnia i 1,5 dnia mam wolne, w gruncie rzeczy nie jest tak ciężka praca bo w tyg dosc spokojnie, gorzej na weekendy ..
 
reklama
Rozumiem kolezanka juz wie o ciazy[emoji23]?
Dziękuję i również życzę spokojnej ciąży [emoji4]

No czesto tak mówią osoby , ze ciążą to nie choroba a szczególnie te starsze po 50 , w mojej poprzedniej pracy taka jedna była co sama nie pracowała będąc w ciąży bo nigdy nie pracowała , tylko mąż ja utrzymywał a chodziła i sie chwalila ze ona to okna myla w 8mies ciazy [emoji849] to chyba większość robi w swoim domu jak siedzi ... no i kolezanka jak zaszła w ciążę i poszła od razu na L4 to skomentowała ze młode teraz tak robią , tyle ze my pracowałyśmy z małymi dziećmi i w tej pracy szczególnie trzeba uważać na ciążę bo mnóstwo wirusów,bakterii i chorób zakaźnych jest w tej pracy...


Ja nie mam chyba zachcianek , tylko jak @ miała przyjść to duzo słodkiego jadlam aż w pracy kolezanka pytała co tak jem te słodkie a ja ze na okres, który nie przyszedł [emoji28][emoji28] a tak to czasami częściej jestem głodna niż 3h ale póki co specjalnych zachcianek nie mam , wczoraj tz sie śmiał jak mu mowilam zeby przyniósł ogórki kiszone z piwnicy do obiadu a on mowi ooo już masz zachcianki?? A ja ze nie , po prostu nic nie bylo w lodowce do obiadu [emoji51]
 
O to tak jak ja[emoji24]
Tak samo kazdy okres...
Ja juz w pewnym momencie myslalam ze mam endometrioze, ze napewno nie bede mogla miec dzieci itp bo kazdy mi mowil ze TAKI OKRES NIE JEST NORMALNY i ze napewno cos jest nie tak a 5 ginekologow nie znalazlo przyczyny...mowili tylko.. "urodzisz to ci przejdzie"
 
Jasne, że zdm relacje po wizycie[emoji4]
Mój m stwierdził, że będzie córcia, a Wy macie jakieś przeczucia co płci??
Nie ja nie mam zadnych przeczuc, najpierw chyba musze zobaczyc na ekranie co tam w ogole jest [emoji85][emoji85]
Mój tz to w ogole jeszcze słabo wierzy w ta ciąŻe [emoji51] ja tez jeszcze nie mogę uwierzyć [emoji86]
 
W ogole dziewczyny przeczuwalyscie zanim zrobilyscie testy ze jestescie w ciazy? Ja wam powiem ze wiedzialam prawie ze od razu...kilka dni po owulacji...choc nikt mi nie wierzyl czulam to i widzialam 😂😂😂 choc nie powiem myslalam ze popadam w paranoje haahaha a ze zaszlam zaraz po odstawieniu tabletek anty to nie bylam pewna czy to przypadkiem nie sprawa tego ze wszystko wraca do normy...jak sie okazalo nie mylilam sie 😁😁😁
Czułam i to bardzo! Zrobiłam jeden test kilka dni wcześniej i jedna kreska. A później zaczęły mnie okrutnie boleć piersi A nie bolały do tej pory na @. W piątek przed kąpielą jak się rozebralam i patrzyłam na piersi wydawało mi się że widzę żyły i że brodawki są jakieś większe ale mówiłam sama do siebie "nie nakręcaj się!!". Mimo wszystko w sobotę kupiłam test i w niedzielę dwie kreski!
 
Nie ja nie mam zadnych przeczuc, najpierw chyba musze zobaczyc na ekranie co tam w ogole jest [emoji85][emoji85]
Mój tz to w ogole jeszcze słabo wierzy w ta ciąŻe [emoji51] ja tez jeszcze nie mogę uwierzyć [emoji86]
Boze my tez nie mozemy uwierzyc 😂 przez 1 dzien spogladalam na testy co chwile sprawdzic czy to prawda
 
A nam się marzy córeczka [emoji3531] Chociaż ostatnio zanim się dowiedziałam, że jestem w ciazy śniło mi się, że urodziłam bardzo grzecznego chłopca, który później zmienił się w dziewczynkę [emoji23] więc nie wiem jak interpretować ten sen.

A jeszcze odnośnie pracy, nie będziecie miały problemu z pójściem na zwolnienie? Bo w mojej jak się dowiedzą, że jestem w ciąży to będzie obraza majestatu [emoji19]

U mnie będzie masakra podejrzewam. I to mnie dodatkowo stresuje [emoji25]
 
reklama
My powiedzieliśmy rodzinie po odebraniu pierwszej bety i powiedziałam koleżance, z którą pracuję. Reszcie powiem po pierwszej wizycie u gib
 
Do góry