reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Gratuluje wszystkich udanych wizyt. Będzie dobrze, musi być.
Umówilam się na prenatalne na 20 kwietnia, ale znając mnie jeszcze z dwa razy pójdę na USG.. wiem śmieszne , ale inaczej nie dam rady. Co do wątku zamkniętego jestem za, ale jak jakieś dziewczyny dołącza to lepiej je dodać. Mogę zrobić tabelkę , bo pomimo, że ma co robić to i tak dostaje korby do głowy . Ile można nie spać ?
W którym tc idziesz na prenatalne?
 
reklama
Gratuluje wszystkich udanych wizyt. Będzie dobrze, musi być.
Umówilam się na prenatalne na 20 kwietnia, ale znając mnie jeszcze z dwa razy pójdę na USG.. wiem śmieszne , ale inaczej nie dam rady. Co do wątku zamkniętego jestem za, ale jak jakieś dziewczyny dołącza to lepiej je dodać. Mogę zrobić tabelkę , bo pomimo, że ma co robić to i tak dostaje korby do głowy . Ile można nie spać ?
Chyba będę miała tego samego dnia [emoji846] tylko ja się nie wybieram wcześniej do lekarza, grzecznie czekam [emoji846] jakoś wiem, że to usg nic nie zmieni, a jedynie przed każdym bym się stresowała [emoji846]
 
Z usg wychodzi początek 6 tc [emoji2368]
Za tydzień ide na kolejne.. [emoji110]
Rosnij kropku [emoji3059]
IMG_20200403_120828.jpeg
 
To piątka, bo ja dziś ruskie robię [emoji39] oczywiście tyle, żeby zamrozić na kilka obiadów. Póki jeszcze mnie zapachy nie drażnią i stać mam się chce w kuchni.

Dziewczyny nie chce Was urazić, ale
podejdźcie trochę ze spokojem do waszych ciąży i fasolek. To jest bardzo istotne wbrew pozorom dla ich prawidłowego rozwoju. Nie panikujcie tak. Nie ma sensu chodzić co tydzień na USG tylko po to żeby się upewnić czy serduszko nadal bije. Jedna wizyta na miesiąc, gdy wszystko jest ok na prawdę wystarcza. Ja rozumiem, że dla części z Was to jest kolejna ciąża i macie wiele strat za sobą. Ale zawsze trzeba być dobrej myśli, i przyciągać dobre fluidy, a wręcz wmawiać sobie że wszystko jest dobrze. To moja 3 ciąża, absolutnie niezaplanowana. Owszem, również gdzieś z tyłu mózgownicy towarzyszy mi strach [emoji34], ale nie pozwalam mu zdominować mojego myślenia i podejścia do świata. Nie wiem nawet czy bije serduszko, bo na wizycie byłam 5.0 i był tylko pęcherzyk. Kolejną wizytę mam dopiero 22 kwietnia i jeśli nic się niepokojącego nie wydarzy, to będę czekać cierpliwie i korzystać z życia. Nie ma sensu się niepotrzebnie umartwiać[emoji6] Jeśli coś Was bardzo niepokoi, jak np plamienia to wtedy jak najbardziej trzeba iść to sprawdzić. Przesyłam Wam tonę spokoju [emoji120] i pozytywnych myśli [emoji9][emoji3531][emoji9]

Brak objawów nie oznacza, że dzieje się cieszę coś złego. Mnie tylko bolą piersi. Nic więcej. Nie mam mdłości, nie wymiotuję, nie jestem ospała. Jedynie dokucza mi pęcherz, ale z tym zawsze miałam problem, czy w ciąży czy nie, więc jakoś daje radę.
Ja również się dołączam do tego. To moja pierwsza ciąża ale jestem mega spokojna, a również nie mam żadnych objawów, bolą mnie tylko piersi i czasem nie mogę patrzeć na jedzenie a poza tym wszystko normalnie jak zawsze. A wiem że wszystko jest ok i będzie.
Dziewczyny powiedzcie proszę w jakiej formie łykacie kwas foliowy? Ja do tej pory stosowałam femibion 1 ale od 3 dni nie jestem w stanie połknąć tabletki bo mam takie odruchy wymiotne. Czy tabletki pregny są mniejsze? Która pregna zażywa się w 1 trymestrze? Doradzicie?
Ja lykam też Pregna Plus, tabletki są małe, myślę że nie będzie problemu.
Folik jest malutki a weźcie połknijcie Mama dha premium plus. To dopiero jest tableta.
Oj tak, miałam wcześniej mama Dha Premium, raz prawie się zadlawilam jak mi stanęła w gardle 😂 tablety pociski

Robicie smaka na pierogi, a ja muszę uzupełnić lodówkę, a zakupy dopiero wieczorem. Dacie sprawdzony przepis na farsz do ruskich? Proporcje? 😊
 
Ja również się dołączam do tego. To moja pierwsza ciąża ale jestem mega spokojna, a również nie mam żadnych objawów, bolą mnie tylko piersi i czasem nie mogę patrzeć na jedzenie a poza tym wszystko normalnie jak zawsze. A wiem że wszystko jest ok i będzie.

Ja lykam też Pregna Plus, tabletki są małe, myślę że nie będzie problemu.

Oj tak, miałam wcześniej mama Dha Premium, raz prawie się zadlawilam jak mi stanęła w gardle [emoji23] tablety pociski

Robicie smaka na pierogi, a ja muszę uzupełnić lodówkę, a zakupy dopiero wieczorem. Dacie sprawdzony przepis na farsz do ruskich? Proporcje? [emoji4]
Nigdy nie mam proporcji ziemniaki, ser biały, wegeta, przysmażona cebulka, pieprz, sól.
 
reklama
Do góry