reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ale świnie!!!
No tak, lekarz wystawia l4 z kodem B na ładne oczy. Co ludzie mają w głowach.
Zawijaj stamtąd i odpoczywaj :)

No dokładnie. Na dodatek szef kazał mi się zadeklarować czy będę na l4 przez całą ciąże bo w innym przypadku nie może nikogo zatrudnić na zastępstwo. A skąd ja mam niby wiedzieć jak to dalej się potoczy? Czy donoszę ciąże? [emoji3525] Chyba jeszcze za wcześnie na takie deklaracje?


P.S. L4 w ciąży jest płatne 100%, prawda?
 
reklama
A dużo miałyście badań do wykonania na pierwszy raz??? I czy to prywatnie??? Myślicie że nie będzie problemu jak dam wydrukowanego smsa ze skierowaniem na badania??? 🤔

Zapisane już jesteście na prenatalne?? Czy nie robicie???😏
 
A można wiedzieć co to był za cud? :-)
Mój lekarz skreślił moja ciąże dał skierowanie na łyżeczkowanie, to było w piątek 13go. W sobotę zadzwoniłam umówić się na zabieg, zapisali na środę. W środę wstawiłam się do szpitala na oddział na zabieg. Obchód i badanie USG, które wykazało zdrowa ciąże i bijace serduszko. I to jest ten cud[emoji176][emoji176][emoji176][emoji176]
 
Mój lekarz skreślił moja ciąże dał skierowanie na łyżeczkowanie, to było w piątek 13go. W sobotę zadzwoniłam umówić się na zabieg, zapisali na środę. W środę wstawiłam się do szpitala na oddział na zabieg. Obchód i badanie USG, które wykazało zdrowa ciąże i bijace serduszko. I to jest ten cud[emoji176][emoji176][emoji176][emoji176]
To naprawdę Cię, musisz być szczęśliwa i pewnie w szoku byłaś
 
Tak wiem, że sa potrzebne ale większość lekarzy daje zapobiegawczo. Ja się czuje bezpieczniej biorąc dupka i luteinę ale dupek jest syntetycznym progesteronem, luteina naturalnym więc zastanawiam się czy ten dupek nie wyrządzi jakiejś krzywdy w późniejszym czasie dziecku [emoji849]
Ja też biorę duphaston i nie myślę o tym ze to może zaszkodzić dziecku. Skoro gin mi ja przepisał, to nie z myślą żeby wyrządzić szkodę, tylko żeby nie powtórzyła się historia z poprzednia ciąża gdy w 9 tyg przestalo bić ❤ więc teraz, czuje sie spokojniejsza, mimo wszystko, biorąc tego dupka.
 
Dziewczyny, a ja mam jutro pierwszą wizytę i zaczynam się stresować. Mam nadzieję, że będzie już serduszko (6+3).
Dodatkowo jestem w podłym nastroju. Mam zespół Sjogrena i w związku z tym bardzo wysokie przeciwciala Ro i La, które mogą powodować blok serca u dziecka. W takim przypadku zalecane jest monitorowanie serca dziecka co tydzień między 16 a 26 tygodniem, bo gdyby coś było nie tak, to podaje się wtedy sterydy.
Zdaję sobie sprawę z tego, że to dopiero sam początek ciąży, mam pierwszą wizytę przed sobą i nic się jeszcze nie stało, ale mimo to się nakręcam. Może usłyszę jutro jakieś dobre informacje i się w końcu ogarnę. [emoji17]
Hej, będę trzymała za Ciebie kciuki. Też jestem na tym samym etapie co Ty, swoją wizytę mam dokładnie za tydzień, i też mam nadzieję na same dobre informacje. Ściskam, i czekam jutro na wieści 😉🥰
 
@Ewarut ... To naprawdę cud... Gratuluję Ci tego z całego serduszka... A który aktualnie masz tydzień?

Ja co do Duphastonu to wolę to brać. Jak nie byłam w ciąży to lekarka z poradni niepłodności mi to właśnie zapisała abym brała od 16 do 25 dnia cyklu na uregulowanie cykli.. Miałam to na bardzo niskim poziomie. A teraz to byłabym się to odstawić aby nie poronic..
 
reklama
@KasiaS93 to jak się martwisz to może znien na luteinę? W sumie to prawie to samo. A po co masz się martwić. Ja po wielu stratach biorę tylko lutka. Ale to należy do twojego wyboru i po konsultacji z lekarzem. Łatwo się mówi, ale nie zamartwiaj się na pewne sprawy nie mamy wpływu. Jak będzie coś nie tak do wdrożą leczenie.
I nie myśl, że ja się nie martwię i zadręczam. Rozbieżność tygodnia to dużo jak dla mnie i sama nie wiem o co kaman. Jak się wścieknie to pojadę na IP i niech tam zmierza wielkość dziecka.
 
Do góry