reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Oznacza to że masz ukończone pełne 8 tygodni i ciągniesz 4 dzień 9 tygodnia 😉 dlatego jak jest np 8+4 to aktualnie jest 9 tydzień. Tak mi tłumaczyl gin 🙂
Ooo, dzięki... to mi tego jeszcze nikt nie tłumaczył... czyli ja mam 7+6 co oznacza ze Twoja dzidzia jest 5 dni starsza 💪💪💪
 
Oj, przybywa tutaj mamusiek listopadowych 😊 wszystko będzie dobrze

Staraj się nastawić pozytywnie, bo niby co miało by się stać 👍
Ja za to mam okropne sny. Codziennie mam koszmary. Dziś w nocy znowu. A wczoraj w nocy miałam taki koszmar, że nawet mężowi nie powiedziałam, co mi się śniło bo to było zbyt okropne.
Już chyba 2 raz w ciąży śniła mi się moja zmarła mama, a śni mi się tak rzadko, że prawie w ogóle. Raptem kilka razy a nie żyje już 24 lata. Co o tym myślicie?

Wczoraj sprawdziłam sobie moje wyniki krwi i moczu online, wszystko w normie, jestem chyba zdrowa jak ryba 🐡 nawet tsh mam na poziomie 1 dzięki tabletkom a miałam wcześniej 3.
Nie mam żadnych jeszcze mdłości, aż się zaczynam martwić, ale dopiero jutro zaczynam 6 tydzień, czy to jeszcze może przyjść? Od którego tygodnia zaczęły wam się mdłości?

Pozdrawiam Was, rzadko się udzielam ale czytam na bieżąco. 👋
Mi mdłości zaczęły się tak ok 6 tygodnia.
Przed pierwszym USG snila mi się moja zmarła teściowa a z reguły śni mi się przed urodzinami lub imieninami męża.
Wierzę w to że moja teściowa i Twoja mama teraz nad nami czuwają. Nie sądzę żeby to był przypadek
 
Dziewczyny, za zgodą głównej zarządzającej, administratorki BB - Ani, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań, na które odpowiedzi będą przedstawione podczas spotkań ze specjalistami. W najbliższej przyszłości odbędą się dwa:

28.03 - spotkanie z psychiatrą - Jackiem Stasiukiem

Link do: 28.03. spotkanie online z psychiatrą Jackiem Stasiukiem

30.03 - spotkanie z fizjoterapeutką dziecięcą - Natalią Orzech

Link do: 30.03. spotkanie online z fizjoterapeutką dziecięcą Natalią Orzech

Pytania można zadawać w wątkach, do których link zamieściłam powyżej. Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z treścią poprzednich spotkań, z których nagrania umieszczone są w jednym zbiorczym wątku, o tutaj:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 
Dzień dobry [emoji4] ja już po pobraniu krwi [emoji4] luxmed w moim mieście wyznaczył jedną placówkę tylko dla kobiet w ciąży. Umożliwili też pobranie na daną godzinę - trzeba tylko się zarejestrować. Miałam na 8.50 więc w zasadzie weszłam i od razu wyszłam [emoji4]
Oby bo dziś zaczynam 8 [emoji57]
Ja dziś mam 8+2 i wczoraj czułam się już trochę lepiej. Zjadłam normalnie obiad co od jakiegoś czasu to u mnie nowość. Fakt po obiedzie było mi ciężko i miałam mdłości ale nie aż takie jak poprzednie dni. I u mnie mdłości zaczęły się właśnie jakoś po 6tc.
 
Mi też w moczu wyszły bakterie, narazie mam z tym nic nie robić a Ty?
Nie wiem jeszcze bo lekarza mam we wtorek. Może każe posiew zrobić albo powtórzyć, zobaczymy.
Nie wiem jak jest w Polsce ale tutaj jak jest 8+3 to jeszcze jest 8 tydzien a jak juz 8+4 to juz liczą 9 tydz.
Bo medyczne raczej powinno się podawać ukończone tygodnie i ja ogólnie zazwyczaj tak robię według zasady, że jak skończyłam 26 lat to mówię, że mam 26 a nie 27 mimo, że tyle zaczęłam [emoji3] ale zawsze z tym miałam problem, choć najgorzej jak ktoś się później pyta który miesiąc [emoji28]
 
Nie wiem jeszcze bo lekarza mam we wtorek. Może każe posiew zrobić albo powtórzyć, zobaczymy.
Bo medyczne raczej powinno się podawać ukończone tygodnie i ja ogólnie zazwyczaj tak robię według zasady, że jak skończyłam 26 lat to mówię, że mam 26 a nie 27 mimo, że tyle zaczęłam [emoji3] ale zawsze z tym miałam problem, choć najgorzej jak ktoś się później pyta który miesiąc [emoji28]
Racja, jeśli dziecko urodzi się w 36+4 to napiszą że urodzone w 36 tyg a nie 37. 🙂 ale jeśli ktos pyta np w którym tygodniu się jest aktualnie, to podaje ten rozpoczęty tydzień, nie ukończony 😃 nie będę przecież mówić że ukończyłam 8 tydzień i mam 4 dzień 9 tygodnia 🤣 ale faktycznie, można się pogubić. Sporo mi zeszło zanim to ogarnęłam 🤣
 
reklama
Wiecie co dziewczyny mam przeczucie ze u mnie nie dzieje sie dobrze. Od 2 dni nie mam zadnych mdlosci i piersi zrobily sie mniejsze i juz nie bolą. A na dodatek zrobilam test ciazowy rano i kreska byla bledsza niz 2 tyg temu..a od wczoraj jeszcze te plamienie ehh... aby do 13 jakos wytrzymac (chociaż tez swoje tam bede musiala odczekac)..
 
Do góry