reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Byłam u lekarza na NFZ ciąża jest prawidłowo umiejscowiona wg OM dziś 6t6d wg USG zarodek 8 mm z bijącym serduszkiem wskazuje na 6t5d w pęcherzyku 29mm termin wg USG 7.11 lekarz trochę z łaski przedłużył mi L4 dał skierowanie tylko na morfologię mocz i glukozę mam nadzieję że gdziekolwiek uda się zrobić miałam nadzieję że wyda skierowanie na te wszystkie potrzebne badania ale stwierdził że na kolejnej wizycie reszta litanii. Następna wizyta 2.04 a prywatną mam wcześniej 27.03 mam nadzieję że się odbędzie bo nie ukrywam ten lekarz nie był zbyt miły i miałam wrażenie ze szybko szybko i wyłaz do domu. Najważniejsze że mam już zdjęcie mojej małej istotki i wszystko jest w porządku [emoji7]
Super, gratulacje [emoji7][emoji7][emoji8]
No oby bylo gdzie zrobic badania bo teraz laboratoria mogą byc pozamykane [emoji51]
Pochwal sie zdjęciem [emoji7]
 
reklama
Witam serdecznie jestem z wami od samego początku jednak dopiero teraz odważyłam się napisać mam 33 lata i 3 letnia córeczkę obecnie 6t6d ale strasznie się stresuję ponieważ w listopadzie 2019 straciłam dziecko 😭 czy Wy dziewczyny szczególnie te które straciły ciąże też się tak boicie?
 

Załączniki

  • 1584621841542-1706929096.jpg
    1584621841542-1706929096.jpg
    287,9 KB · Wyświetleń: 91
Witam serdecznie jestem z wami od samego początku jednak dopiero teraz odważyłam się napisać mam 33 lata i 3 letnia córeczkę obecnie 6t6d ale strasznie się stresuję ponieważ w listopadzie 2019 straciłam dziecko 😭 czy Wy dziewczyny szczególnie te które straciły ciąże też się tak boicie?

Ten strach zawsze pozostanie. Ja jestem po dwoch poronieniach (pierwsze w 2015 a ostatnie w październiku 2019). Kazda ciaza to dla mnie duzy stres i nerwy. Ja po moich przezyciach wiem ze pozytywny test i widok bijacego serca na usg to dopiero poczatek drogi. Ja dopiero jak dostalam dziecko na ręce to odetchnelam. Mam 2 coreczki, postanowilismy ze ten raz bedzie ostatnim i staram sie podchodzic do tego z dystansem, tak naprawde to nie mamy na nic wplywu. Staram sie nie myslec duzo i jak tylko nadchodza glupie mysli to je probuje wyciszac. Zycze ci spokojnych 9 miesiecy (wiele z nas tutaj jest po poronieniu i kazda ma w sobie ten strach).
 
Będę spokojnie czekać bo i tak mam zwolnienie od rodzinnego, ale nie wiem czy ginekolog potem przedłuży, ale jakoś średnio uśmiecha mi sie do niego chodzić. Zobaczymy co będzie dalej. A u ciebie który tydzień wyszedł ostatnio na wizycie?
Mi po 4 dniach 5 tyg zrobił się 7+4 według usg a om8
 
Ja dzwoniłam we wtorek, ale boje sie, ze nawet to odwołają.
Ja powinnam jutro mieć wizytę ale szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie. Dzwoniłam do Femmed i Pani powiedziała że mam czekać na telefon od dr. Dla części pacjentek są wyznaczone konsultacje online czego kompletnie sobie nie wyobrażam. Bardzo stresuje się wizytą a teraz jeszcze w ogóle ciekawe czy ona się odbędzie.
 
Witam serdecznie jestem z wami od samego początku jednak dopiero teraz odważyłam się napisać mam 33 lata i 3 letnia córeczkę obecnie 6t6d ale strasznie się stresuję ponieważ w listopadzie 2019 straciłam dziecko [emoji24] czy Wy dziewczyny szczególnie te które straciły ciąże też się tak boicie?
Hej :)
 
Przychodnia w której przyjmuje mój gin, właśnie wysłała sms że w związku z korona, zmieniają godziny pracy i przyjmują tylko kobiety w ciazy [emoji2955] na szczęście mój gin przyjmuje, ale chyba tam muszę zadzwonić że chodzi o potwierdzenie ciazy, żeby mnie nie odesłali z kwitkiem.. Mało tego pojedynczo wpuszczają do przychodni, jeśli stwierdza że jest się zdrowym, i podpisze się że się nie jest na kwarantannie.. Kurde niech to się skończy [emoji37] odbiera radość z tego wyjątkowego stanu [emoji853]
Brrr masakra!!
Jak ostatnio do polmedu wchodzilam i mialam wlasnie pomiar temp i do podpisu oswiadczenie to lzy w oczach mialam, ze do czego to doszlo...[emoji24]
 
Byłam u lekarza na NFZ ciąża jest prawidłowo umiejscowiona wg OM dziś 6t6d wg USG zarodek 8 mm z bijącym serduszkiem wskazuje na 6t5d w pęcherzyku 29mm termin wg USG 7.11 lekarz trochę z łaski przedłużył mi L4 dał skierowanie tylko na morfologię mocz i glukozę mam nadzieję że gdziekolwiek uda się zrobić miałam nadzieję że wyda skierowanie na te wszystkie potrzebne badania ale stwierdził że na kolejnej wizycie reszta litanii. Następna wizyta 2.04 a prywatną mam wcześniej 27.03 mam nadzieję że się odbędzie bo nie ukrywam ten lekarz nie był zbyt miły i miałam wrażenie ze szybko szybko i wyłaz do domu. Najważniejsze że mam już zdjęcie mojej małej istotki i wszystko jest w porządku [emoji7]
Super[emoji123]
 
reklama
Masz rację. W zasadzie to u mnie każdy mi pogratulował i powiedział że dobrze robię, że ide na zwolnienie tym bardziej, że jest 100% płatne, nawet szef tylko niepotrzebne było te zebranie i obwieszczanie wszem i wobec, że jest taka sytuacja. Po co to było? Mógł obowiązki rozdzielić sam lub w porozumieniu z kilkoma osobami a nie całym stanem. A tak wszyscy wiedzą i w razie czego powrót będzie jeszcze bardziej przykry. Jeszcze rodzina nie wie a cała firma tak [emoji19]

@Kasacja, no właśnie, teraz jest dodatkowe zagrożenie z postaci wirusa więc tym bardziej... I podczas L4 nie mogą zatrudnić nawet nikogo na zastępstwo.

Strasznie nieprofesjonalne ze strony szefa takie rozgadywanie wszystkim...

Też mam trochę obaw, ale moja córcia bardzo lubi dzieci i chce pomagać przy takich maluchach więc może jakoś to będzie [emoji846] niestety jeszcze nie przesypia całych nocy, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Dobrze, że nie mam jakiś dużych dolegliwości w tej ciąży bo byłoby z nią ciężko[emoji846]

Mój synek to samotnik i mamusinek. Możemy mieć z nim przeboje. Z drugiej strony rozumie wszystko co mu się tłumaczy więc wierzę, że będzie dobrze :)

Witajcie a Ja właśnie wyruszam na wyniki. Ciekawe ile mnie to będzie kosztować, pewnie z 400 zł.
Jak wasze samopoczucie?

Pierwszy tydzień po teście był tragiczny. Teraz czuję się zupełnie jak w 1-szej ciąży. Albo i lepiej bo tak mnie nie mdli.
I sobie oczywiście wkręcam, że to zły znak...

Jak się czujecie dziewczyny? Czy któraś tak jak ja ma wzmożony aoetyt? Bo ja bym jadła cały czas wiec się stopuje a i tak już na plusie 2kg[emoji24]
Od dawna nie wchodzę na wagę [emoji16]
W poprzedniej ciąży przytyłam 16 kg więc całkiem ok. Tylko co z tego jak 6 kg na + zostało :)
Już od dawna czuję się pulchniutka :)
2kg to raczej zatrzymana woda, ja tyle zawsze przed okresem zauważam


To jest straszne. Wiem, ze muszę cis zjeść. Jem i mi niedobrze. Jedyne co bym zjadła, a nie jadłam juz wieki tego to BigMac, ale w sobie koronawirusa muszę obejść DJ-e smakiem, chociaż do Maka mam 2 kn[emoji85][emoji85]

Na BigMaca to i ja mam mega chęć, odkąd ostatnio oglądałam film o McDonalds [emoji16]
Jak się sytuacja unormuje to uczczę to wciągnięciem zestawu powiększonego [emoji16]

Tak dobrze, że choć pęcherzyk jest to nadzieja też, ale według aplikacji i kalkulatora ciąży wychodzi dzisiaj 7 tydzień a według usg gdzie ani zarodka ani serduszka nie było to 4 tydzień. I gdzie tu kuźna jakaś prawidłowość. To w końcu już sama nie wiem jak liczyć. No ale i tak by koniec listopada wyszedl, nie daj co w moje urodziny

Miewasz nieregularne cykle?

Witam serdecznie jestem z wami od samego początku jednak dopiero teraz odważyłam się napisać mam 33 lata i 3 letnia córeczkę obecnie 6t6d ale strasznie się stresuję ponieważ w listopadzie 2019 straciłam dziecko [emoji24] czy Wy dziewczyny szczególnie te które straciły ciąże też się tak boicie?

Witaj:)


Są tu może mamy, które przerwały wychowawczy na rzecz l4 ciążowego?
 
Do góry