reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Próbowałam ale jakoś ona nie daje się oszukać odrazu czuje ze coś jest na rzeczy nie wiem skąd wogole ja ciężko zachęcić do jedzenia w dzień czy w nocy
 
reklama
U nas też piszczy, a mniej guga. Piszczenie sprawia mu ogromną radość.
Ostatnio mały strasznie się rozkrzyczał 😅 i też piszczy 😃
Hej jak tam dziewczyny u was? Moja ma tylko 4880g a ma już 4 msc dwa tygodnie jak tam rozszerzenie diety u was idzie?
2 tyg temu było 6200, Jaś urodzony 26.11.. raz dziennie dostaje 1/3 słoiczka- teraz jabłko z brzoskwinią. Od dziś wieczorem chce spróbować dawać kaszkę mleczno ryżowa malinowa z butli. Jaś pije moje mleko z butli.


Może rano mleczko lub dwa mleczka, zależy co ile pije i o której wstaje
Potem owoc
Mleczko
Warzywa w ramach obiadu
Mleczko lub dwa
Kaszka na kolacje
Tak to mniej więcej będzie wyglądać u nas 🙂
Coraz bardziej mnie martwi jej waga lekarka dała nam czas do końca kwietnia by dobiła do 6 kg przynajmniej jak nie to szpital, narazie je tylko jakieś pół sloiczka warzyw lub owoców i kleik raz dziennie mleko hipp ha 1 plus zagestnik Babilon nutriton bo miała problemy
 
Taka propozycja
Ja bym pilnował żeby co 3 h dostawała mleko (Albo chociaż próbować jej podać) w nocy przerwa 4 h i próba karmienia na pół spiaco plus puki co w ciągu dnia jeden posiłek inny np marchewka ziemniak czy owoc ale to nie jako takie jedzenia tylko bardziej smakowanie. W tym wieku jednak mleko jest podstawą diety i zywienia. Do picia tylko woda jak nie chce to nie musi.
Myślę że nic źle nie robisz. Może to taki typ. A miała robiona morfologie i badanie ogólne moczu? Czasem u dzieci z anemia są słabe przyrosty masy ciała.
Jaki plan dnia byście dla niej napisały? Co jej dawać co ile i jak? Bo może ja coś źle robie
 
Były robione morfologię i badania moczu według morfologi ma anemię delikatna ale nie będzie poki co leczona a badania moczu też były z przyklejaniem woreczka wyszły jakieś bakterie ale lekarka powiedziała że tyle może być od tego worka, u nas narazie to wygląda tak
4 rano mleko
7 mleko
10 pół sloiczka warzywa
13 mleko
16 pół sloiczka owocu
19 mleko
21 mleko
Spróbuje tak jak mi radzicie ale narazie próby z kaszka i kleikiem kończą się wiaskiem wogole ich nie chce pić z butelki ani jeść tylko odrazu wypluwa zanosi się krzyczy
 
Były robione morfologię i badania moczu według morfologi ma anemię delikatna ale nie będzie poki co leczona a badania moczu też były z przyklejaniem woreczka wyszły jakieś bakterie ale lekarka powiedziała że tyle może być od tego worka, u nas narazie to wygląda tak
4 rano mleko
7 mleko
10 pół sloiczka warzywa
13 mleko
16 pół sloiczka owocu
19 mleko
21 mleko
Spróbuje tak jak mi radzicie ale narazie próby z kaszka i kleikiem kończą się wiaskiem wogole ich nie chce pić z butelki ani jeść tylko odrazu wypluwa zanosi się krzyczy
Kurde może zmień lekarza bo nie ma żartów z anemia , moj dostaje żelazo już trzeci miesiąc I mimo ze morfologia już super to jeszcze muszę dawać , przez anemię młody miał nawet delikatny szmer na sercu , z tym serio nie ma żartów . A jeśli chodzi o jedzenie to wiem ze na chama nie działasz nic , mam niejadka starszaka w domu i nawet nie mam slow żeby opisać co myśmy z nim przechodzili , ale myśle ze takie pół słoiczka to jednak za mało jak na posiłek zamiast mleka , takie warzywa będą miały nie wiem z 30 kalori tylko gdzieś
 
Tylko że ona więcej nie chce jeść wiesz ona miała o 1 dziesiąta za mało więc lekarka czeka by jej zrobić po świętach bo jak jej robiła to była chora
 
Ja z nią już takie akcje przechodzę że to jest niepojęte już nie wiem jak ja mam zachęcać do jedzenia a do szpitala nie chcemy wracać czym może być spowodowane że ona więcej niż dana porcje nie zje a jak zje odrazu odda np mleko zje 180 ale zaraz po odbiciu uleje bardzo dużo i potem co chwile to samo słoiczek to samo jak jej nie pasuje to pluje ulewa zwraca
 
Ja z nią już takie akcje przechodzę że to jest niepojęte już nie wiem jak ja mam zachęcać do jedzenia a do szpitala nie chcemy wracać czym może być spowodowane że ona więcej niż dana porcje nie zje a jak zje odrazu odda np mleko zje 180 ale zaraz po odbiciu uleje bardzo dużo i potem co chwile to samo słoiczek to samo jak jej nie pasuje to pluje ulewa zwraca
Może refluks , u nas dopiero wyszedł jak leżeliśmy na gastrologi w Katowicach gdzie syn miał pH metrie robiona , ale diagnoza nic nie dała , dopiero jak wyrósł to było lepiej . A teraz młody ma etap ze tylko chce na brzuszku być i tez ulewa każde karmienie ze Pielucha do prania , tyle ze on przybiera mega i nosi już 80 , przeciwieństwo starszaka . Wiem co czujesz i przezywasz bo dziecko niejadek to chyba jedna z gorszych rzeczy jaka mogła się trafić , siada aż na psyche wiem
 
reklama
Wiesz mam z nią jeszcze problem z leżeniem na brzuszku do 4 msc było w porządku teraz jak się ja położy to odrazu leci na jedna stronę nie potrafi się utrzymać mamy skierowanie na rehabilitację. My byliśmy w grudniu na oddziale i nam robili różne badania i nic nie wyszło
 
Do góry