reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Wiem że nie potrzeba na wychowawczym l4 ale czy jeżeli lekarz wystawi takie zwolnienie jeszcze na wychowawczym 7 stycznia a 15 stycznia mam się stawić w pracy to czy przez to mogę mieć jakieś problemy?
Trudno mi powiedzieć bo wtedy nałożą się na siebie okresy składkowe nieskładkowe. Jeśli miałabyś za ten czas wypłacany zasiłek chorobowy przez ZUS badz wynagrodzenie chorobowe przez pracodawcę to ZUS moze wezwać Cię do złożenia wyjaśnień i ewentualnego zwrotu wypłaconych środków.
 
A jak dlugo wasze dzieci w nocy spia? Moj synus nadal budzi sie co 2 godziny na jedzenie a w niedziele bedzie mial juz 8 tygodni.
U nas to wszystko jeszcze jest bardzo zmienne, ostatnio było już karmienie co 2-3h i pobudka na całego o 6 rano... a po wczorajszym ciężkim dni moj synek spal 5,5h bez karmienia. Ostatnio tez mniej przybral bo 250g na tydzień w stosunku do poprzednich około 400g/tydzien.

Czuje się jak po maratonie, wczorajszym dzien to jakaś masakra... az się poplakalam z bezsilności... mam nadzieje, ze dzisiaj będzie już lepiej :)
Wasze maluszki tez są takie nerwowe? Moj synek ostatnio miota rączkami jak chce zasnać, co w sumie utrudnia zasypianie i błędne koło zamyka sie..


Apropo diety matki karmiącej to przypomnial mi się żarcik:
- dlaczego matka karmiącą nir moze jeść arbuza?
- zeby dziecku na głowę nie kapało :D

7 tygodniowy Aleksander pozdrawia i zyczy wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
 

Załączniki

  • 20201230_173636.jpg
    20201230_173636.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 90
Moja córka potrafi przespać 5 godzin ale q dzień czasem wisi i wisi. Poza tym chodzi spać o 00 - 1:00.

Moja córka potrafi przespać 5 godzin ale q dzień czasem wisi i wisi. Poza tym chodzi spać o 00 - 1:00 .
My zasypiamy ok 23 ale czasami juz po godzinie jest pobudka a pozniej co 2 godziny, najdluzej zdarzylo sie 3 godziny
 
reklama
U nas to wszystko jeszcze jest bardzo zmienne, ostatnio było już karmienie co 2-3h i pobudka na całego o 6 rano... a po wczorajszym ciężkim dni moj synek spal 5,5h bez karmienia. Ostatnio tez mniej przybral bo 250g na tydzień w stosunku do poprzednich około 400g/tydzien.

Czuje się jak po maratonie, wczorajszym dzien to jakaś masakra... az się poplakalam z bezsilności... mam nadzieje, ze dzisiaj będzie już lepiej :)
Wasze maluszki tez są takie nerwowe? Moj synek ostatnio miota rączkami jak chce zasnać, co w sumie utrudnia zasypianie i błędne koło zamyka sie..


Apropo diety matki karmiącej to przypomnial mi się żarcik:
- dlaczego matka karmiącą nir moze jeść arbuza?
- zeby dziecku na głowę nie kapało :D

7 tygodniowy Aleksander pozdrawia i zyczy wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
U nas roznie bywa sa dni bezproblemowe kiedy maly duzo spi i jest spokojny moge wszystko w domu zrobic a sa i takie ze caly dzien i noc marudzi i chce sie nosic. A moze to skok rozwojowy? W 8 tygodniu przypada drugi
 
Do góry