reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

My się z doradcą widzialysmy jeszcze w Oddziale i wtedy mała przystawiala się wzorowo ja miałam problem z nawalem. A teraz coś jej się odmieniło ona nie robi tego cały czas tylko okresowo z czasie karmienia raz pije normalnie a raz tak "cyka". Jak nic się nie zmieni to będę jeszcze prosić doradcę laktacyjnego o pomoc.
A jak Twój syn tak mocno ulewa to może trzeba zagęstnik wprowadzić? A wagę ma dobrą tzn przybiera ładnie?
Wogole wazylyscie już po wpisach że szpitala swoje dzieci. Nam udało się pożyczyć wagę i wyszło że nasza dziewczyna w 15 dni od wypisu przybrała 500 g na cycku. Jak dla mnie wynik imponujacy[emoji3]
U nas była położna, 5 dni po urodzeniu, zabrała wagę i mały miał 100 g więcej niż w dniu wypisu, także już nie chudnie, a przybiera.
 
reklama
A jak tyje maluch mimo ulewań?
Oj tyje :) po miesiacu jest 1kg do przodu 🙈

A jak Twój syn tak mocno ulewa to może trzeba zagęstnik wprowadzić? A wagę ma dobrą tzn przybiera ładnie?
Myślałam o zagęstniku. Spróbujemy i tego pewnie...
Dziś w nocy wpadliśmy w błędne koło. Młody bardzo chciał się tulić do cyca, smoczek nie wystarczał a brzuch był już pełny mleka. Chlustał aż nosem, wystraszył się, rozpłakał i chciał się utulić przy cycu znowu... Nie miałam kompletnie siły ani pomysłu jak mu pomóc. Dodatkowo od biopsji tarczycy (od czwartku) czuje się chora... Opadłam z sił jakby było mi coś poważnego.

Dziewczyny macie już 1 spacer za sobą? Kiedy robiliście i jak długo trwał?
U nas pierwszy wyjazd był dzień po wyjsciu ze szpitala (miałam kontrolę u chirurga), spacer był 3 dni po powrocie do domu. Trwał jakieś 30-40 minut. Jak mały miał 3 tyg skończone to wróciłam do pracy i jeździmy sobie codziennie na wycieczki ;)
 
Ja też mam spiworek i w takim polarowym kombinezonie mała wkładam. Wydawało mi się że jej będzie zimno bez.
Ale 1.5 kg w miesiąc to Ty masz już wielkiego czlowieka [emoji1787][emoji1787].
U nas dzisiaj dokladnie mija miesiąc i po poczatkowym spadku mamy na plusie 1,5 kg.... moj synek raczej kruszynką nie będzie i jest co nosić a tez jest na samym cycku [emoji14]


moj pediatra zalecał, że mamy wychodzić codziennie chyba, ze temperatura powyżej-10 st lub bardzo zla jakos powietrza.
Poza tym u nas tez jest dzika furią jak zakładamy czapkę ale przynajmniej mamy spiworek wiec awantura z kombinezonem odpada [emoji14]

Polecam Wam ten wynalazek, drogi ale to najlepszy moj zakup.
Ma dopinaną część wiec za rok będzie śmiało pasować do spacerowki. Teraz uzywam tego śpiworka rowniez do fotelika ubieram body, spodenki, sweterek i w samym śpiworka mlodemu jest cieplutko :)
 
Ja też wieczorem miałam płacz i krzyk. Spać się chciało ale nie umiała zasnąć a 2 cycki wypala mleka i już chyba miała w przełyku a bez chcą nie zaśnie.
A kiedy wynik tej biopsji będziesz miała?
Jak Ci dużo ulewa (Nie mówię teraz o tej nocy) to może warto zagęstnik spróbować. Pewnie całkiem nie przestanie ale będzie trochę mniej.
Ty już w pracy? Podziwiam jak Ty masz na to siłę, a kto z małym zostaje? Czy pracujesz zdalnie? Ściągasz mu mleko na czas pracy?
Jak Ty sobie radzisz z maluszkiem i swoimi starszakami ? Ja mam 6-latke i normalnie zrobiła się bardzo trudna i wymagająca. Nie słucha tego co się do niej mówi.
Oj tyje :) po miesiacu jest 1kg do przodu [emoji85]


Myślałam o zagęstniku. Spróbujemy i tego pewnie...
Dziś w nocy wpadliśmy w błędne koło. Młody bardzo chciał się tulić do cyca, smoczek nie wystarczał a brzuch był już pełny mleka. Chlustał aż nosem, wystraszył się, rozpłakał i chciał się utulić przy cycu znowu... Nie miałam kompletnie siły ani pomysłu jak mu pomóc. Dodatkowo od biopsji tarczycy (od czwartku) czuje się chora... Opadłam z sił jakby było mi coś poważnego.


U nas pierwszy wyjazd był dzień po wyjsciu ze szpitala (miałam kontrolę u chirurga), spacer był 3 dni po powrocie do domu. Trwał jakieś 30-40 minut. Jak mały miał 3 tyg skończone to wróciłam do pracy i jeździmy sobie codziennie na wycieczki ;)
 
Mój mały miał we wtorek miesiąc i tez waga odkąd wyszliśmy ze szpitala dokładnie 1200 gram 😇 tez tylko cyc 😎 u nas problem ze spaniem , sam nie zaśnie , a wczoraj to już sam nie wiedział co chce od 20 usypiany a padł przed 1 🤦‍♀️
 
Mój mały miał we wtorek miesiąc i tez waga odkąd wyszliśmy ze szpitala dokładnie 1200 gram 😇 tez tylko cyc 😎 u nas problem ze spaniem , sam nie zaśnie , a wczoraj to już sam nie wiedział co chce od 20 usypiany a padł przed 1 🤦‍♀️
Oj... najgorzej... jak dziecko jest tak zmeczone, ze juz samo nie wie czego chce...
U mnie raz zdarzyla sie runda od 16 do 22 na rękach :p
 
Czytam i widzę ze wczoraj sporo miało ciężki wieczór - dołączam się do tego grona. U nas chęć na cycu od 19 do 23 i nic innego nocka także nie lepsza a od rana już w porządku. Podobnie jak wy i my mamy problem z ulewaniem raz większy raz mniejszy ale jest...Przebierać na wadze przybiera kontrolowała to położna środowiskowa i jak miała 3 tygodnie to od wagi urodzeniowej przybrała coś ponad 600 gram. Śpiworek tez mamy i bardzo fajna sprawa choć nie mam odwagi bez cienkiego kombinezonu dać ta Mała 😀. Bubus podziwiam za prace i opiekę nad Młodym i dzieciaczkami, ja muszę dopracować wyjście z domu bo z dwójka ciężko ostatnio wyszłam i myśle co Ci ludzie tak dziwnie patrzą i spostrzegłam ze zapomniałam maseczki 😁.
Bubuś trzymam kciuki za wynik aby był dobry wtedy odzyskasz wiatr w żagle.
 
Ja też wieczorem miałam płacz i krzyk. Spać się chciało ale nie umiała zasnąć a 2 cycki wypala mleka i już chyba miała w przełyku a bez chcą nie zaśnie.
A kiedy wynik tej biopsji będziesz miała?
Jak Ci dużo ulewa (Nie mówię teraz o tej nocy) to może warto zagęstnik spróbować. Pewnie całkiem nie przestanie ale będzie trochę mniej.
Ty już w pracy? Podziwiam jak Ty masz na to siłę, a kto z małym zostaje? Czy pracujesz zdalnie? Ściągasz mu mleko na czas pracy?
Jak Ty sobie radzisz z maluszkiem i swoimi starszakami ? Ja mam 6-latke i normalnie zrobiła się bardzo trudna i wymagająca. Nie słucha tego co się do niej mówi.
Mały jeździ do pracy ze mną :) jeżdżę na 4 godzinki. W tym czasie mały albo śpi w wózku albo w chuście :)
Generalnie nie ulewa dużo ale ma dni takie, że chlusta nawet nosem. Powoli wypracowujemy metodę karmienia i odbijania żeby unikać tego cofania.
Wyniki biopsji powinnam mieć w następny poniedzialek. Siedzi mi to ciągle w głowie i humor mam do niczego :(
Moje starszaki mają swoje humorki ale staramy się dużo rozmawiać. Zawsze szukam dla nich chwili na rozmowę czy zabawę. Oni dużo mi pomagają, zwłaszcza córka 8-letnia.
 
reklama
U mnie położna jest co poniedziałek, była już 2 razy, mały w tydzień na cycku przybrał 420g... mówiła, że to dużo. Ciekawe jak będzie jutro i co jeśli nadal tak będzie przybierał?

Bubuś trzymam kciuki za dobry wynik. ✊
Nie widzę innej opcji!

Dziewczyny a dajecie swoim niemowlakom smoczki?
Podobno nie powinno się dawać wcześniej niż po 4 tygodniach, jeśli jest kp, bo zaburza odruch ssania? Co o tym sądzicie?
Mój mały dostał w tym tygodniu (2.5 tygodnia miał), bo przez ten brzuszek i gazy nic nie działało tylko pierś na uspokojenie go, a płakał ciągle, nie poleżał ani minuty sam, więc dostał smoka i jest lepiej.
 
Do góry