reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

U mnie położna jest co poniedziałek, była już 2 razy, mały w tydzień na cycku przybrał 420g... mówiła, że to dużo. Ciekawe jak będzie jutro i co jeśli nadal tak będzie przybierał?

Bubuś trzymam kciuki za dobry wynik. ✊
Nie widzę innej opcji!

Dziewczyny a dajecie swoim niemowlakom smoczki?
Podobno nie powinno się dawać wcześniej niż po 4 tygodniach, jeśli jest kp, bo zaburza odruch ssania? Co o tym sądzicie?
Mój mały dostał w tym tygodniu (2.5 tygodnia miał), bo przez ten brzuszek i gazy nic nie działało tylko pierś na uspokojenie go, a płakał ciągle, nie poleżał ani minuty sam, więc dostał smoka i jest lepiej.
Nie wiem. Mi w szpitalu położne same kazały dać smoka, jak bardzo był niespokojny, ale on to wypluwa, nie chce tego, więc go nie uczę.
 
reklama
Mój przybiera po 300 z hakiem na tydzień , raz nawet na 6 dni przybrał prawie 400 , tylko urodził się to miał prawie 3 kg wiec teraz pewnie nadrabia , tez tylko cyc . A smoczek to u nas nieodłączny gadżet 🤦‍♀️
 
Moja dostała smoczka po 2 tyg. Bo od wyjścia na świat miała ogromny odruch ssania już jak mi ja dali po cc to odrazu już cyca i ciumkać chciała a jak po nocy dali rano to już nie było szans odłożyć do wózka bo ciagle chciała cycac a potem wyczaiła ze ręce można pchać i tak w kółko . Cyca dobrze i nie widzę by coś nam to zaburzało dostaje tylko wtedy gdy się denerwuje a później już wypluwa i zasypia bez . Co do tych wieczorów to robi to samo😂 cały dzień i noc bez sensacji a wieczorami spać nie może i nie umie zasnąć wczoraj buszowała na zmianę albo cyc albo ryk od 17 🙄o 22 wzięłam ja do łóżka wyciszyła się po 5 minutach i zaczęła sobie coś opowiadać do nie wiem której bo mój przyszedł do łóżka o 23.30 i powiedział ze dalej nie spi . Nie wiem o co chodzi bo najada się normalnie pobryka i nie umie potem zasnąć jedynie przy cycu ciumknie 3 razy i pali Jana ze spi a jak chce odłożyć to awantura i tak w kółko 🙈. Dziś jak już nie chciała spać to owinęłam ja ciasno kocykiem założyłam lekka czapeczkę przytuliłam i udało się ja odłożyć mam nadzieje ze już nam tak zostanie bo te codzienne awantury wieczorne mnie wykończą. Kolki już nam przeszły tfu tfu stosujemy espumisan ale w większej dawce niż na ulotce i już chyba sobie poszły bo od tygodnia mała bączkuje jak szalona 😂 ale profilaktycznie zaopatrzyłam się w Sab simplex . Moja nadal ma żółtaczkę 😳 a 10 skończyła miesiąc , jutro idziemy na druga wizytę do pediatry bo nie chce nam zejść to dziadostwo zobaczymy co nam powie ... trzymajcie się tam Panie i cierpliwości do dzieciaczków życzę :)
 
Trzymam[emoji1696][emoji1696][emoji1696]za dobry wynik.
A jak sprawdza się chusta?
Bo rozważam zakup. Na razie próbuje się zorientować o co tu chodzi[emoji3] ale miło by było moc zwolnić ręce choćby po to żeby móc chleb masłem posmarować.
Mały jeździ do pracy ze mną :) jeżdżę na 4 godzinki. W tym czasie mały albo śpi w wózku albo w chuście :)
Generalnie nie ulewa dużo ale ma dni takie, że chlusta nawet nosem. Powoli wypracowujemy metodę karmienia i odbijania żeby unikać tego cofania.
Wyniki biopsji powinnam mieć w następny poniedzialek. Siedzi mi to ciągle w głowie i humor mam do niczego :(
Moje starszaki mają swoje humorki ale staramy się dużo rozmawiać. Zawsze szukam dla nich chwili na rozmowę czy zabawę. Oni dużo mi pomagają, zwłaszcza córka 8-letnia.
 
U mnie położna jest co poniedziałek, była już 2 razy, mały w tydzień na cycku przybrał 420g... mówiła, że to dużo.

Dziewczyny a dajecie swoim niemowlakom smoczki?
Podobno nie powinno się dawać wcześniej niż po 4 tygodniach, jeśli jest kp, bo zaburza odruch ssania? Co o tym sądzicie?
Mój mały dostał w tym tygodniu (2.5 tygodnia miał), bo przez ten brzuszek i gazy nic nie działało tylko pierś na uspokojenie go, a płakał ciągle, nie poleżał ani minuty sam, więc dostał smoka i jest lepiej.

Czytalam, żeby nie dac się pediatrą i położnym i nie wierzyć w bzdury, ze na kp dziecko przybiera za dużo. Widocznie dziecko tyle potrzebuje :)

Smoka dalałam wczoraj w akcie desperacji ale mlody bie chciał i wypluwal wiec cyc, cyc i jeszcze raz cyc. Moj mąż uspia mlodego na rękach a u mnie to usnie tylko na cycku :p
Espumisan tez wjechał na tapetę i pilnowanie przez cały dzien masazy brzuszka, termoforek itp i mamy już spokojniejsze popoludniu bez wzdętego brzuszka.

Tez zastanawiam się nad chustą, mlody uwielbia taką pozycje na klacie, a fajnie byloby miec wolne ręce :)
 
Czyli smok nie taki straszny widzę 🙂 u mnie też narazie nie zauważyłam żeby to jakoś zaburzyło. Jak chce cyca to i tak wypluwa smoczek, więc widzi różnice 😁
A z brzuchem też już lepiej i też podaje Espumisan 3 razy dziennie po 15 kropelek i Biogaie.
Bubuś to chyba specjalista od chust, a mnie ten temat też zaczyna interesować 😉 tylko mój za bardzo nie lubi w tej pozycji leżeć i dlatego zwlekam..
 
Ja starsza córkę nosiłam w nosidle tula ale jak była już dużo większa miała chyba 6 czy 8 miesięcy i to mnie wyzwolilo w końcu mogłam cokolwiek zrobić. Teraz właśnie rozważam chustę tylko nie wiem czy sobie z nią poradzę. Nawet gdyby mała tylko 15 minut mogła w niej wytrzymać to mieć kilka raz w ciągu dnia te 15 min extra było by super.
Czyli smok nie taki straszny widzę [emoji846] u mnie też narazie nie zauważyłam żeby to jakoś zaburzyło. Jak chce cyca to i tak wypluwa smoczek, więc widzi różnice [emoji16]
A z brzuchem też już lepiej i też podaje Espumisan 3 razy dziennie po 15 kropelek i Biogaie.
Bubuś to chyba specjalista od chust, a mnie ten temat też zaczyna interesować [emoji6] tylko mój za bardzo nie lubi w tej pozycji leżeć i dlatego zwlekam..
 
Czyli smok nie taki straszny widzę 🙂 u mnie też narazie nie zauważyłam żeby to jakoś zaburzyło. Jak chce cyca to i tak wypluwa smoczek, więc widzi różnice 😁
A z brzuchem też już lepiej i też podaje Espumisan 3 razy dziennie po 15 kropelek i Biogaie.
Bubuś to chyba specjalista od chust, a mnie ten temat też zaczyna interesować 😉 tylko mój za bardzo nie lubi w tej pozycji leżeć i dlatego zwlekam..
Sproboj te krople , wystarczy jedna czy dwie na jedno podanie
 

Załączniki

  • C2A26604-421C-4B9A-8671-EE368B86B40C.jpeg
    C2A26604-421C-4B9A-8671-EE368B86B40C.jpeg
    13 KB · Wyświetleń: 87
reklama
Hej 🙂
U nas smok był zaleceniem lekarskim- mały nie miał odruchu ssania. Teraz smoka ciągnie,ale nie cały czas. Jak jest najedzony i spokojny to nie chce.
Jasio na wadze przybiera na razie skromnie- ma dziś 19 dni,pije moje mleko z butli po 75ml, a przybiera średnio po 40-60g na dobe- cieszę sie że przybiera, nieważne ile 🙂
Nadal jesteśmy w szpitalu,ale z brzuszkiem coraz lepiej 🙂
 
Do góry