reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja bym nie ryzykowała skoro tak się maluszek ułożył , dla świetego spokoju i zdrowia waszego umów się wcześniej na cc ☺

edit teraz poczytałam ze to nie jest wskazanie do cc 😒😳

Mój stan teoretycznie tez nie jest wskazaniem do cc - ale lekarz który mnie prowadzi i patrzy na indywidualny stan uważa inaczej. Kurczę
Zazdroszczę ja wizytę mam za 1.5 tyg.
A robiliście już GBS i czystość pochwy?
Jak masz dolegliwości w związku z drogami moczowymi to zrób chociaż badanie ogólne moczu.
U mnie też pogodna beznadziejna. Zimno mokro i nieprzyjemnie. A ja chętnie bym pospala ale nie na lezaco[emoji3][emoji1787] bo nie jest mi wygodnie leżeć z żadnej pozycji.[emoji1787][emoji1787]

Ja miałam wizytę w czwartek i wtedy brał próbkę na GBS. W pierwszej ciąży miałam dodatni wynik wiec w tej będzie taki sam.
 
reklama
Zazdroszczę ja wizytę mam za 1.5 tyg.
A robiliście już GBS i czystość pochwy?
Jak masz dolegliwości w związku z drogami moczowymi to zrób chociaż badanie ogólne moczu.
U mnie też pogodna beznadziejna. Zimno mokro i nieprzyjemnie. A ja chętnie bym pospala ale nie na lezaco[emoji3][emoji1787] bo nie jest mi wygodnie leżeć z żadnej pozycji.[emoji1787][emoji1787]
Ja czystość pochwy miałam w ogóle robioną na pierwszych wizytach, jakos przy cytologii. A GBS wykonali mi tydzień temu. ;)
 
Hej dziewczyny,
to i ja się wyżalę i podpytam. Prowadziłam ciążę u prof Jerzak w Wawie, jestem z Rdm. Mały jest ułożony od początku miednicowo, w Sobotę na wizycie już "niby" gotowa na skierowanie na cc mówi mi, że teraz takie położenie płodu nie jest do tego wskazaniem. Panicznie boje się cesarki i myśli, że będę sama. Wiecie czy gdzieś jest możliwość cc z partnerem ?. Totalnie zgłupiałam całą ciążę bujam się u różnych ginekologów bo ona nie robi usg, nawet immunoglobuliny nie mogłam dostać dopiero jak wywalczyłam od niej skierowanie to minęło 3 tygodnie i szarpanie się po przychodniach itp, generalnie zawdzięczam jej ciążę bo jestem po dwóch poronieniach, ale myśl, że teraz jeszcze nie mam nawet gdzie urodzić to już mnie zdołowało do reszty. U siebie w mieście odpada chyba że będę czekać na poród. Nie wiem co mam robić czy iść do św. Zofii w Wawie i żebrać tam o zapis na cc czy czekać i jechać gdzie zdążę, skoro takie ułożenie i tak prawdopodobnie skończy się cc. Czy któraś z was ma znajomą kogoś w rodzinie z porodem sn miednicowym ?. Byłam gotowa że tą decyzję podejmie lekarz, a nie ja mam sobie teraz zdecydować albo iść do psychiatry po zaświadczenie, że się boję porodu :/. Dodatkowo za..rana korona i strach przed zabraniem dziecka lub bycie kolejną "statystyką"
:(( mam strasznego doła bo to pierwsza ciąża, wszystko było skomplikowane, a teraz nawet nie wiem co dalej. Dała skierowanie na ktg raz w tygodniu do końca mam chodzić, najlepiej do szpitala w którym będę rodzić. No tak tylko gdzie
;(( Czy wy byście starały się o skierowanie na cc gdzieś czy czekały na sn i co się okaże podczas porodu ?teraz podobno lekarze nie umieją odbierać takich porodów, a i dziecko może się zablokować itp. 36 tydz i 3 dni. Termin na 8.11.2020
Znalazłam jak szukałam ordynatora szpitala w którym mam mieć konsultacje i zobacz jeden z komentarzy na który się natknęłam:
„Pierwszy raz do doktora trafiłam przypadkiem, w końcówce pierwszej ciąży, kiedy to przy położeniu pośladkowym inny lekarz nie chciał mnie skierować na CC, gdyż uważał, że należy poczekać na skurcze i dopiero wówczas udać się do szpitala... Byłam przerażona i trafiłam do Pana doktora Księżarka z polecenia. Była to ostatnia wizyta przed porodem ale pierwsza wizyta u Pana doktora. Byłam zachwycona! Doktor potraktował mnie z szacunkiem, delikatnie, profesjonalnie. Oczywiście skierował na CC ze wskazania medycznego na swój oddział. Wcześniej mnie przyjął do szpitala, by za spokojnie zrobić badania”
 
Ja coś dziś nie mam najlepszego dni. 1 x pojawiły się u mnie uplawy o nieco innym niż dotychczas zabarwieniu takie bardziej rozowawo-brunatne. Bez jasnej krwi.
Bólu brzucha nie mam. Mała rusza się jak zwykle ale okresowo wydaje mi się że mam napinanie brzucha. Nie bolesne zupełnie.
U mnie w środę skończę 34 tyg.
Już mi się to dłuży bardzo i dużo mam nerwów i niepokoju.
Z nerwów wsadzilam do bagażnika walizkę szpitalna
 
Ja coś dziś nie mam najlepszego dni. 1 x pojawiły się u mnie uplawy o nieco innym niż dotychczas zabarwieniu takie bardziej rozowawo-brunatne. Bez jasnej krwi.
Bólu brzucha nie mam. Mała rusza się jak zwykle ale okresowo wydaje mi się że mam napinanie brzucha. Nie bolesne zupełnie.
U mnie w środę skończę 34 tyg.
Już mi się to dłuży bardzo i dużo mam nerwów i niepokoju.
Z nerwów wsadzilam do bagażnika walizkę szpitalna
A to może te upławy to odpadający czop. ;) Na pewno nic złego, bądź dobrej myśli.
 
reklama
A ja mam takie przeczucia że coś zaczyna się u mnie zmieniać. Brzuch napina się ale jakoś inaczej, tak jakby te pojedyncze skurcze miały przynieść efekty. Chyba za bardzo już chce urodzić. Będę zawiedziona jutro jeśli szyjka dalej będzie miała 4cm :(
 
Do góry