reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

a

Ja w maju 2019 miałam usuwanego guza z piersi stad teraz badam je częściej. Wtedy lekarze tak skupili się na tym guzie, ze umknęły im torbiele dwie małe obok siebie albo jedna większa - trudno odczytać im to na usg. Wtedy nie wiem czy tych torbieli nie było czy faktycznie nikt ich nie widział, bo dwóch niezależnych radiologów badało wtedy. Tyle, że to torbiele ale niektórzy lekarze reagują jakoś alergicznie wspominała o biopsji ale w ciąży wykluczone i jak się karmi także. Pozostawiła do decyzji lekarza, patrzyłam na ostatnie usg które miałam w lutym 2020 i tez te torbiele już były i wtedy lekarz nic mi nie zalecał.

ale wyszło coś na tej piersi, czy jeszcze nie wiadomo? biopsje bedziesz miec? czasem sa jakies gruczolaki niegroźne, które wystarczy obserwowac
 
reklama
musza reagowac. u mojej siostry torbiel po biopsji okazała się rakiem złośliwym, ale skończyło się na wycięciu i miejscowych naświetlaniach. także myślę, że warto to sprawdzić. rak w tak młodym wieku raczej występuje rzadko, czasem te torbiele same się wchłaniają
 
U mnie od poniedziałku spadek formy psychicznej i płaczliwość - chyba hormony dają się we znaki. Byłam we wtorek u radiologa skontrolować piersi i trafiłam
Na Panią doktor, która zdrowej osobie przekazywałaby informacje w taki sposób, że wychodząc z gabinetu masz wrażenie ze jedyne co Ci zostało to szukanie miejsca na cmentarzu. A popołudniu wbrew ustaleniom z firma od drzwi, które ostatecznie montowane będą w okolicach grudnia na maila męża (bo to ja ustalam tydzień temu z ta firma termin płatności i datę montażu) faktura z data płatności na drugi dzień i ostatnie zdanie - proszę przeprosić żonę. Dobiło mnie to totalnie, bo nawarstwiło się dużo rzeczy na raz, gdzie ledwo to człowiek ogarnia i dopadła mnie bezsilność. Z dzidzia widzę się dzisiaj popołudniu mam lekarza, skontroluje też stan tej żyły która dokucza najbardziej bo utrudnia chodzenie, siedzenie. Spadła mi tez koncentracja przez co ciężko się pracuje i wisi to na mnie i tez mnie stresuje, ze rzeczy zalegają, terminy biegną. W domu drugie dziecko, któremu tez staram się jak najlepiej zorganizować czas, w miarę możliwości aktywnie i urozmaicić jej. Plus mąż, który wychodzi rano wraca ok 19, a na weekendy wrzucili mu studia, które przerwali w kwietniu z uwagi na covid, a wznowili teraz i teraz będzie 4 weekend jak on będzie wyłączony.
Oh wiem co czujesz... Płakałam dziś wieczorem kompletnie nie wiedząc dlaczego. Po prostu musiałam wylać z siebie wszystko. Mój partner pytał się mnie czemu i o co, co się dzieje... Martwił się a ja nie wiedziałam co mam mu powiedzieć. To chyba kwestia hormonów. Włącza mi się też baby brain - rozkojarzenie i problemy z zapamiętywaniem prostych rzeczy ;)
 
Oh wiem co czujesz... Płakałam dziś wieczorem kompletnie nie wiedząc dlaczego. Po prostu musiałam wylać z siebie wszystko. Mój partner pytał się mnie czemu i o co, co się dzieje... Martwił się a ja nie wiedziałam co mam mu powiedzieć. To chyba kwestia hormonów. Włącza mi się też baby brain - rozkojarzenie i problemy z zapamiętywaniem prostych rzeczy ;)
To witajcie w klubie mnie też bierze zamartwianie i jakieś hormony mi chyba szaleją. Martwię się żeby dziecko było zdrowe i całe
 
Dziewczyny zapytam może będziecie wiedzieć. Trzeci dzien z rzedu mam podwyższone ciśnienie do 143/94. Myślicie zeby zgloscic sie wcześniej do lekarza lub na IP?
Hej ja mam problem z ciśnieniem jakoś od 25 tc , na lekach od 29 tc , ważne żeby kontrolować po spoczynku i siedzieć podczas pomiaru cicho nic nie mówiąc i nie ruszając się , ja raz kichnęłam podczas pomiaru i od razu ciśnienie w górę . Raz sięgnęłam po długopis i także od razu wyższe . Ważne jest ciśnienie rozkurczowe czyli ten pomiar drugi . Ponad 90 to faktycznie ponad normę ale tragedii nie ma , ja miałam chyba najwiecej 110 przy zmianie pogodzie ale czulam się Jak gowno dosłownie , ręce mi się trzęsą , głowa boli , zmęczenie do potęgi dosłownie ... kontroluj sobie ale tez bez przesady , na IP myśle ze póki co bez paniki ☺️ Kontroluj te rozkurczowe , jak by było większe niż 110 wtedy jedz na IP ☺️ Jutro proponuje żebyś mocz sobie zbadała bo jak zbiera się białko to jest trochę gorzej , ja póki co jestem bez białka , kupiłam sobie specjalne paski do moczu i mogę kontrolować właściwie każde siku ;) będziesz teraz pewnie pod większa kontrola , ja przez pierwsza cc i właśnie nadciśnienie mam mieć cc . Trzeba uważać tez na stan prze rzucawkowy , ale wtedy praktycznie zawsze jest dużo białka wiec jak najszybciej oddaj mocz do badania
 
Oh wiem co czujesz... Płakałam dziś wieczorem kompletnie nie wiedząc dlaczego. Po prostu musiałam wylać z siebie wszystko. Mój partner pytał się mnie czemu i o co, co się dzieje... Martwił się a ja nie wiedziałam co mam mu powiedzieć. To chyba kwestia hormonów. Włącza mi się też baby brain - rozkojarzenie i problemy z zapamiętywaniem prostych rzeczy ;)
Wieczór dopiero będzie 🤣
 
Hej ja mam problem z ciśnieniem jakoś od 25 tc , na lekach od 29 tc , ważne żeby kontrolować po spoczynku i siedzieć podczas pomiaru cicho nic nie mówiąc i nie ruszając się , ja raz kichnęłam podczas pomiaru i od razu ciśnienie w górę . Raz sięgnęłam po długopis i także od razu wyższe . Ważne jest ciśnienie rozkurczowe czyli ten pomiar drugi . Ponad 90 to faktycznie ponad normę ale tragedii nie ma , ja miałam chyba najwiecej 110 przy zmianie pogodzie ale czulam się Jak gowno dosłownie , ręce mi się trzęsą , głowa boli , zmęczenie do potęgi dosłownie ... kontroluj sobie ale tez bez przesady , na IP myśle ze póki co bez paniki ☺️ Kontroluj te rozkurczowe , jak by było większe niż 110 wtedy jedz na IP ☺️ Jutro proponuje żebyś mocz sobie zbadała bo jak zbiera się białko to jest trochę gorzej , ja póki co jestem bez białka , kupiłam sobie specjalne paski do moczu i mogę kontrolować właściwie każde siku ;) będziesz teraz pewnie pod większa kontrola , ja przez pierwsza cc i właśnie nadciśnienie mam mieć cc . Trzeba uważać tez na stan prze rzucawkowy , ale wtedy praktycznie zawsze jest dużo białka wiec jak najszybciej oddaj mocz do badania
Dziekuje:) A co z pulsem bo tez u mnie szaleje:/ w tescie pappy stwierdzil mi ryzyko preeklempsji. Pewnie wieczorem tez do niego napisze, nie bede czekac do poniedziałku. Dziś wlasnie robilam pobranie krwi i mocz. Dziś powinnam miec wyniki.
Dzis mam 36+0 tc. Moze juz pod ta koncowke moze byc wyższe niz 140/90?
 
Dziekuje:) A co z pulsem bo tez u mnie szaleje:/ w tescie pappy stwierdzil mi ryzyko preeklempsji. Pewnie wieczorem tez do niego napisze, nie bede czekac do poniedziałku. Dziś wlasnie robilam pobranie krwi i mocz. Dziś powinnam miec wyniki.
Dzis mam 36+0 tc. Moze juz pod ta koncowke moze byc wyższe niz 140/90?
Ja puls nawet koło 100 miałam , wiem ze bubus kiedyś pisała o chyba 110’nawet . Wiesz co do końca jeszcze trochę Mamy , chodzi o to ze przez te ciśnienie wysokie dziecko może być niedotlenione bo jak ciśnienie skacze to dziecko raz ma tlen raz nie ma , koja koleżanka miała ciśnienie jakieś mega duże i miała cc w 30 tygodniu dziecko miało tylko kg bo często dzieci tez są mniejsze przy nadciśnieniu
 
reklama
Mnie pu
Ja puls nawet koło 100 miałam , wiem ze bubus kiedyś pisała o chyba 110’nawet . Wiesz co do końca jeszcze trochę Mamy , chodzi o to ze przez te ciśnienie wysokie dziecko może być niedotlenione bo jak ciśnienie skacze to dziecko raz ma tlen raz nie ma , koja koleżanka miała ciśnienie jakieś mega duże i miała cc w 30 tygodniu dziecko miało tylko kg bo często dzieci tez są mniejsze przy nadciśnieniu
Mnie to puls ostatnio do 140 w spoczynku dobijał :/ ciśnienie miewam dziwne bo np 100/97. Dziś robiłam badania i wszystko w normie..mocz, morfologia, cały pakiet tarczycowy w normie.
 
Do góry