reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A i przed planowana cc lewatywe przewaznie wykonuje sie w domu pare godzin przed. Ostatni posilek spozywa sie do 18:00 i caly dzien sie je posilki plynne lub pol plynne. Takie mialam zalecenia 2lata temu
Wlaściwie nie mam problemu. Mam wade -0,75 i mój ginekolog się uparł, że mam iść to sprawdzić i wbił mi to do karty. Także myśle, że to formalność, ale pytam, bo nie wiem czy mi to podbije, czy odeśle na jakieś dno oka czy coś takiego.
Przy takiej małej wadzie to powinna być formalność. Ale jak chcesz na NFZ to musisz wziąć skierowanie od lekarza z przychodni i umów się na wizytę u okulisty już jutro(skierowanie doniesiesz) bo możesz mieć problem z terminem ja nie miałam ale ja stałe chodzę do okulisty. Na wszelki wypadek zapytaj się czy okulista wystawia zaświadczenie.
 
reklama
A i przed planowana cc lewatywe przewaznie wykonuje sie w domu pare godzin przed. Ostatni posilek spozywa sie do 18:00 i caly dzien sie je posilki plynne lub pol plynne. Takie mialam zalecenia 2lata temu
Ale mnie
Cześć Kobietki.

Dawno mnie tu nie było.

Ma może któraś problem z twardniejącym brzuchem? Mi od 3 dni ciągle sie robi jak skała niezależnie od tego co robię... A dziś jeszcze bóle do tego doszły i przez większość dnia mam spięty i twardy mimo, ze nie robię nic nadzwyczajnego. Napisałam oczywiście do gin i czekam na odpowiedz... Zaczęłam 32 tc.
Hej. Mam czasem takie krótkie spiecia ale nie przez wiekszosc dnia. I są zupełnie bezbolesne. Odezwala sie Twoja gin? Jesli nie to dzis juz tylko lez, ewentualnie zazyj nospe i jutro idz skontrolowac
 
Cześć Kobietki.

Dawno mnie tu nie było.

Ma może któraś problem z twardniejącym brzuchem? Mi od 3 dni ciągle sie robi jak skała niezależnie od tego co robię... A dziś jeszcze bóle do tego doszły i przez większość dnia mam spięty i twardy mimo, ze nie robię nic nadzwyczajnego. Napisałam oczywiście do gin i czekam na odpowiedz... Zaczęłam 32 tc.
 
Cześć Kobietki.

Dawno mnie tu nie było.

Ma może któraś problem z twardniejącym brzuchem? Mi od 3 dni ciągle sie robi jak skała niezależnie od tego co robię... A dziś jeszcze bóle do tego doszły i przez większość dnia mam spięty i twardy mimo, ze nie robię nic nadzwyczajnego. Napisałam oczywiście do gin i czekam na odpowiedz... Zaczęłam 32 tc.
Ja mam caly czas twardy i napiety jak chodze. Daj znac czy cos Ci odp.
 
Ja mam caly czas twardy i napiety jak chodze. Daj znac czy cos Ci odp.

Odpisała, że to bardzo indywidualna sprawa i nie jest w stanie ocenić czy to normlane. A ma grafik zawalony więc mnie nie przyjmie. Wizytę mam 24.09 dopiero. Na to wszystko szyjkę mialam zawsze 4 cm a ostatnio miałam 2,88 cm.. Mówiła, że jest okej (czyli szyjka jest twarda) ale się obawiam, ze skraca się jeszcze bardziej skąd ten bolesny i ciągle napięty brzuch.
 
Odpisała, że to bardzo indywidualna sprawa i nie jest w stanie ocenić czy to normlane. A ma grafik zawalony więc mnie nie przyjmie. Wizytę mam 24.09 dopiero. Na to wszystko szyjkę mialam zawsze 4 cm a ostatnio miałam 2,88 cm.. Mówiła, że jest okej (czyli szyjka jest twarda) ale się obawiam, ze skraca się jeszcze bardziej skąd ten bolesny i ciągle napięty brzuch.

Jeśli twardnieje ci bardzo często np. 3 razy w ciągu godziny i czujesz jakiś dyskomfort, że się napina, to ja bym pojechała to sprawdzić na IP.
Ostatnio tak miałam przez pół dnia nawet leżąc, ale na szczęście po południu przeszło, a było to spowodowane zaparciem. W końcu jak się wypróżniłam poczułam ulgę, ale miałam jechać na izbe, jeśli nie przejdzie.
Tyle, że ja mam pessar i krótka szyjkę to odrazu mam czarne myśli.
A ogólnie to obecnie mi też w ciągu dnia czasami się spina, tylko, że max może 8-10 razy i to w moim wieku ciąży ginekolog mówił, że normalne, szczególnie przy zmianie pozycji. Obecnie 28+4.

Dziewczyny jakie witaminy zażywacie w ciąży?
 
Ostatnia edycja:
Jeśli twardnieje ci bardzo często np. 3 razy w ciągu godziny i czujesz jakiś dyskomfort, że się napina, to ja bym pojechała to sprawdzić na IP.
Ostatnio tak miałam przez pół dnia nawet leżąc, ale na szczęście po południu przeszło, a było to spowodowane zaparciem. W końcu jak się wypróżniłam poczułam ulgę, ale miałam jechać na izbe, jeśli nie przejdzie.
Tyle, że ja mam pessar i krótka szyjkę to odrazu mam czarne myśli.
A ogólnie to obecnie mi też w ciągu dnia czasami się spina, tylko, że max może 8-10 razy i to w moim wieku ciąży ginekolog mówił, że normalne, szczególnie przy zmianie pozycji. Obecnie 28+4.

Dziewczyny jakie witaminy zażywanie w ciąży?
mama dha premium plus i magne b6
 
Jeśli twardnieje ci bardzo często np. 3 razy w ciągu godziny i czujesz jakiś dyskomfort, że się napina, to ja bym pojechała to sprawdzić na IP.
Ostatnio tak miałam przez pół dnia nawet leżąc, ale na szczęście po południu przeszło, a było to spowodowane zaparciem. W końcu jak się wypróżniłam poczułam ulgę, ale miałam jechać na izbe, jeśli nie przejdzie.
Tyle, że ja mam pessar i krótka szyjkę to odrazu mam czarne myśli.
A ogólnie to obecnie mi też w ciągu dnia czasami się spina, tylko, że max może 8-10 razy i to w moim wieku ciąży ginekolog mówił, że normalne, szczególnie przy zmianie pozycji. Obecnie 28+4.

Dziewczyny jakie witaminy zażywanie w ciąży?
Composita mama dha
Do tego feminest uro (prpfilaktycznie bo mam nawracajace zapalenia pecherza)
Cyklo3fort (pajączki)
Aspargin
 
reklama
Jeśli twardnieje ci bardzo często np. 3 razy w ciągu godziny i czujesz jakiś dyskomfort, że się napina, to ja bym pojechała to sprawdzić na IP.
Ostatnio tak miałam przez pół dnia nawet leżąc, ale na szczęście po południu przeszło, a było to spowodowane zaparciem. W końcu jak się wypróżniłam poczułam ulgę, ale miałam jechać na izbe, jeśli nie przejdzie.
Tyle, że ja mam pessar i krótka szyjkę to odrazu mam czarne myśli.
A ogólnie to obecnie mi też w ciągu dnia czasami się spina, tylko, że max może 8-10 razy i to w moim wieku ciąży ginekolog mówił, że normalne, szczególnie przy zmianie pozycji. Obecnie 28+4.

Dziewczyny jakie witaminy zażywacie w ciąży?

Ja biore acti witaminer prenatal + dha, magnez asmag forte i wit. D3 w dawce 2000.

U mnie dziś 31+1. Jak jutro będzie tak samo jak dziś to pojadę do położnej bo jest w przychodni albo na IP bo dziś prawie cały dzień mam twardy brzuch. Jest normalny tylko jak leżę...
 
Do góry