reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A to konsultował ginekolog? Bo przy zakrzepach w hemoroidach to wiem że się nacina i usuwa i to robi chirurg.
To cyklo 3 fort działa ale nie tak od razu.
Co do dolegliwości proktologiczno/ginekologicznych u mnie mam zakrzep żyły w kroczu przez co moje krocze opuchnięte okropnie. Lekarz jak zobaczył to jego mina była straszna i do obserwacji to mam. Zalecił okłady z altacytu i właśnie ten lek Cyclo 3 forte - jednak efektu nie ma...jeśli nie zmniejszy się to skończę na zastrzykach przeciwzakrzepowych. I dumam tez właśnie czy nie skonsultować tego z kimś jeszcze.
 
reklama
Dziewczyny robilyscie trzecie prenatalne ? Co głównie tam mierzą ? Czy dziecko jest wagowo i wymiarowo ok z danym tygodniem ciąży ?
Miałam niedawno USG 3, w 30+4 tc. Sprawdzają ogólnie, czy płód prawidłowo się rozwija, stan wód płodowych, ułożenie dziecka. Mierzą też maluchy - długość kosci udowej, obwód czaszki - określają przybliżoną wagę (u mnie 1610 g). Dane można pozniej porównać w centylach (a niektórzy na badaniach podobno od razu podają w centylach, ja miałam podane wymiary i wagę, nie centyle). ;)

Badanie z tych przyjemnych, choć trzeba chwilę leżeć na wznak. ;)
 
Miałam niedawno USG 3, w 30+4 tc. Sprawdzają ogólnie, czy płód prawidłowo się rozwija, stan wód płodowych, ułożenie dziecka. Mierzą też maluchy - długość kosci udowej, obwód czaszki - określają przybliżoną wagę (u mnie 1610 g). Dane można pozniej porównać w centylach (a niektórzy na badaniach podobno od razu podają w centylach, ja miałam podane wymiary i wagę, nie centyle). ;)

Badanie z tych przyjemnych, choć trzeba chwilę leżeć na wznak. ;)
Dziękuje ❤️ To duży maluszek ci rośnie 💕
 
Dziewczyny robilyscie trzecie prenatalne ? Co głównie tam mierzą ? Czy dziecko jest wagowo i wymiarowo ok z danym tygodniem ciąży ?
Ja w wynikach (29+6> mam podane:
-Połozenie i ustawienie płodu (główkowe lewe)
-Czynnosc serca i ruchy
-Biometria płodu (rózne wymiary i odpowoadajacy im wiek plodu. U mnie problem bo wszystko jest w granicach 29-31tc a szerokosc glowki 27 czyli ponizej. Ale mam łozysko nisko i lekarka mowi ze dziecko ma podluzna glowke i mam sie nie martwic bo obwod jest ok)
Waga 1697
- anatomia płodu (po kolei glowa mozg twarzoczaszka kregoslup kosci serce i wszystkie narzady)
-pępowina
—lokalizacja i dojzalosc łozyska
—ilosc plynu owodniowego
— ocena dlugosci szyjki macicy
- przepływy naczyniowe
-zdjecia i wykresy
- wnioski

U mnie dziecko ok ale mam łozysko brzeznie przodujace i mam uwazac
 
reklama
Do góry